Ухвала
від 20.09.2023 по справі 497/2167/23
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

20.09.2023

Справа № 497/2167/23

Провадження № 2/497/731/23

УХвала

про залишення позовної заяви без руху

20.09.23 року м.Болград

Суддя Болградського районного суду Одеської області Кодінцева Світлана Володимирівна розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Болградської міської ради Одеської області про встановлення факту, що має юридичне значення та визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з названим позовом та просить постановити рішення, яким встановити факт родинних відносин між нею позивачем, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме те, що позивач, ОСОБА_1 є двоюрідною племінницею ОСОБА_2 .

Визнати за позивачем, ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за законом на право власності на:

?? - земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 0,5172 га, що розташована на території Виноградівської сільської ради Болградського району Одеської області, кадастровий номер земельної ділянки: 5121481600:01:003:0581;

- земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,7877 га, що розташована на території Виноградівської сільської ради Болградського району Одеської області, кадастровий номер земельної ділянки: 5121481600:01:005:0892;

?? - земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 0,21 га, що розташована на території Виноградівської сільської ради Болградського району Одеської області, кадастровий номер земельної ділянки: 5121481600:01:001:0672.

Вважаю, що вищезазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

За змістом п.5 ч.3 ст.175, ч.5 ст.177 Цивільного процесуального кодексу України, передбачено, що позовна заява, серед іншого, повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів); зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

У відповідності до положення ч.4ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору в установлених порядку та розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно доч.1статті 9Закону України«Про судовийзбір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховуєтьсядо спеціальногофонду Державногобюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

З матеріалів, що надійшли до суду, вбачається, що позивач сплатив судовий збір у сумі 1073.60 гривеньна розрахунковий рахунок Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області. Проте, позовну заяву було направлено поштовим листом до Болградського районного суду Одеської області.

А відтак, судовий збір у сумі 1073.60 гривеньза вимогою майнового характеру має бути сплачено позивачем на рахунок з наступними реквізитами: отримувач коштів - у ГУК в Од.обл./м.Болград/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37607526;банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.); код отримувача банку (МФО) - 899998;отримувача рахунку - UA198999980313131206000015660;кодкласифікації доходів бюджету- 22030101.

Отже, враховуючи вищезазначене, що позивачем було сплачено суму коштів на оплату судового збору за вимоги майнового характеру до іншого суду, а тому йому необхідно сплатити на розрахунковий рахунок Болградського районного суду Одеської області судовий збір у сумі 1073.60 гривень

Також позивач одночасно з майновою вимогою (за яку сплатив судовий збір) заявляє вимогу немайнового характеру про встановлення юридичного факту родинних відносин, а тому має сплатити судовий збір та надати відповідну квитанцію.

Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 ст.4 цього Закону визначено ставки судового збору, а саме:

1.За подання до суду:

- позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто мінімальний розмір судового збору 1073.60 гривень;

- позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст.7 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. (ч.3).

Таким чином позивач має сплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру, та окремо немайнового характеру.

Одночасно з позовною заявою позивач подала клопотання провитребування копіїспадкової справи на померлу ОСОБА_2 у приватного нотаріуса Ізмаїльського районного нотаріального округу Одеської області Гончарової О.С., однак судовий збір за подання клопотання про витребуванням доказів не сплатила.

У відповідності дост. 116 ЦПК України, суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.

Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.

Копія спадкової справи може бути витребувана виключно на підставі ухвали суду про вжиття заходів забезпечення доказів.

Згідно із ч. 3ст. 117 ЦПК Україниза подання заяви про забезпечення доказів сплачується судовий збір у розмірі встановленому законом.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду заяви про забезпечення доказів або позову, яка подана фізичною особою, розмір судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2023 рік» установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року у розмірі 2 684 гривень.

А відтак розмір судового збору, який би мав сплатити позивач за клопотання/заяву про забезпечення позову становить 536.80 грн.

Згідно ч.ч.1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Для усунення недоліків позивачу слід виконати усі вимоги зазначені вище в даній ухвалі.

За викладених обставин, подана заява підлягає залишенню без руху для усунення недоліків визначених в ній.

Керуючись ст. ст. 89, 95,174-175, 185 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 доБолградської міськоїради Одеськоїобласті провстановлення факту,що маєюридичне значеннята визнанняправа власностіна спадковемайно - залишити без руху.

Запропонувати позивачу ОСОБА_1 усунути недоліки у строк не пізніше 10 днів з дня отримання копії ухвали, надавши усі необхідні документи на підтвердження сплати судового збору.

У разі невиконання вказаних вимог позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:


С.В.Кодінцева

СудБолградський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення20.09.2023
Оприлюднено21.09.2023
Номер документу113576953
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —497/2167/23

Рішення від 13.11.2023

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кодінцева С. В.

Рішення від 13.11.2023

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кодінцева С. В.

Ухвала від 26.10.2023

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кодінцева С. В.

Ухвала від 22.09.2023

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кодінцева С. В.

Ухвала від 20.09.2023

Цивільне

Болградський районний суд Одеської області

Кодінцева С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні