У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«20» вересня 2023 року м. Миколаїв
Миколаївський апеляційний суд в складі колегії суддів:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
розглянув у письмовому провадженні подання в. о. голови Южноукраїнського міського суду Миколаївської області про визначення підсудності кримінального провадження №12023152120000078 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України.
Короткий зміст подання. В. о. голова Южноукраїнського міського суду Миколаївської області просить направити кримінальне провадження до іншого суду.
Узагальнені доводи подання. В поданні зазначено, що 10.08.2023 до Южноукраїнського міського суду Миколаївської області надійшло кримінальне провадження №12023152120000078 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України. Проте у Южноукраїнському міському суді Миколаївської області призначення судді не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.
Прокурор заявив клопотання про розгляд подання в порядку письмового провадження. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 406 КПК України зазначене є підставою для ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження.
Мотиви суду. Згідно вимогам ч. 2 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
З матеріалів кримінального провадження слідує, що 10.08.2023 до Южноукраїнського міського суду Миколаївської області надійшло кримінальне провадження №12023152120000078 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України.
Як зазначено у поданні, станом на 11.08.2023 кількісний склад суддів у Южноукраїнському міському судді складає троє судців: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Проте суддю ОСОБА_5 виключено з вибору, оскільки слухала дану справу; суддю ОСОБА_6 виключено з вибору, оскільки слухала поєднану справу (слідчий суддя на досудовому розслідуванні); суддю ОСОБА_7 виключено з вибору, оскільки слухав поєднану справу (слідчий суддя на досудовому розслідуванні).
Автоматизованою системою документообігу суду призначення не відбулось, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.
З огляду на те, що у Южноукраїнському міському суді Миколаївської області неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду кримінального провадження, подання в. о. голови цього суду підлягає задоволенню відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України.
Враховуючи розташування районних судів в межах Миколаївської області, кількості працюючих суддів та їх завантаженості, апеляційний суд дійшов висновку про доцільність направлення зазначеного кримінального провадження до найбільш територіально наближеного суду - Арбузинського районного суду Миколаївської області.
Керуючись п. 2 ч. 1, ч. 2 ст. 34 КПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Подання в. о. голови Южноукраїнського міського суду Миколаївської області задовольнити.
Кримінальне провадження №12023152120000078 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України, направити на розгляд до Арбузинського районного суду Миколаївської області.
Ухвала не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2023 |
Оприлюднено | 22.09.2023 |
Номер документу | 113588206 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Інші справи та матеріали |
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
Закревський В. І.
Кримінальне
Миколаївський апеляційний суд
Фаріонова О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні