Справа № 462/8707/21 Головуючий у 1 інстанції Галайко Н.М.
Провадження № 22-з/811/185/23 Доповідач в 2-й інстанції Савуляк Р. В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 вересня 2023 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого судді: Савуляка Р.В.,
суддів: Мікуш Ю.Р., Приколоти Т.І.,
секретаря: Салати Я.І.
без участі сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву ОСОБА_1 про виправлення описки у постанові Львівського апеляційного суду від 08 червня 2023 року у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Залізничного районного суду м. Львова від 08 грудня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Голови правління ЖБК-74 Слівінського Тараса Володимировича про визнання акту про не проживання з реєстрацією недійсним,-
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Львівського апеляційного суду від 08 червня 2023 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задоволено частково.
Рішення Залізничного районного суду м. Львова від 08 грудня 2022 року змінено, виклавши мотивувальну його частину в редакції цієї постанови.
В решті рішення суду залишено без змін.
12 липня 2023 року представник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про виправлення описки у постанові Львівського апеляційного суду від 08 червня 2023 року.
В обґрунтування вимог вищезгаданої заяви покликається на те, що в першому абзаці постанови судом допущено описку де замість правильного «29 листопада 2021 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом» вказано «У листопаді ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом», просить допущені описки виправити.
Відповідно до положень ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені у рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Верховний Суд у постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17 зазначив, що описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття.
Судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або постановив ухвалу.
Згідно з п. 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 року №14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Голови правління ЖБК-74 Слівінського Тараса Володимировича про визнання акту про не проживання з реєстрацією недійсним 29 листопада 2021 року, в той же час, в першому абзаці описової частини постанови Львівського апеляційного суду від 08 червня 2023 року дата звернення ОСОБА_1 помилково зазначена як «у листопаді».
За наведених обставин, колегія суддів дійшла висновку про необхідність виправлення описки, допущеної в першому абзаці описової частини постанови Львівського апеляційного суду від 08 червня 2023 року, шляхом зазначення правильної дати звернення ОСОБА_1 з вказаним позовом, а саме «29 листопада 2021 року» замість помилково зазначеної «у листопаді».
Керуючись, ст. 270 ЦПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки - задовольнити.
Виправити описку, допущену в першому абзаці описової частини постанови Львівського апеляційного суду від 08 червня 2023 року, шляхом зазначення правильної дати звернення ОСОБА_1 з вказаним позовом - «29 листопада 2023 року» замість помилково зазначеної «у листопаді».
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскарженою у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повної ухвали.
Повний текст ухвали 21 вересня 2023 року.
Головуючий: Савуляк Р.В.
Судді: Мікуш Ю.Р.
Приколота Т.І.
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2023 |
Оприлюднено | 22.09.2023 |
Номер документу | 113625556 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Савуляк Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні