Рішення
від 12.09.2023 по справі 393/490/22
НОВГОРОДКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 393/490/22

пров. 2/393/36/23

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2023 року смт Новгородка

Новгородківський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого - судді Подліпенця Є.О.,

за участю секретаря Макаренко Л.Л.,

учасники справи:

позивач ОСОБА_1 ,

відповідачка ОСОБА_2 ,

відповідач ОСОБА_3

представники учасників справи:

представник позивача адвокат Заболотній П.Л.,

представник відповідача ОСОБА_3 -адвокат Калінка-Бондар О.Б.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судусмт Новгородка,за участюпозивача ОСОБА_1 ,представника позивача-адвоката ЗаболотньогоП.Л.,відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ,представника відповідача ОСОБА_3 -адвокатаКалінки-БондарО.Б.,в порядкузагального позовногопровадження,цивільну справуза позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 провстановлення додатковогостроку дляприйняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду зпозовом вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_4 , який на момент смерті проживав в смт Новгородка, Кропивницького району, Кіровоградської області. З початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України, 25.02.2022 року на підставі Указу Президента України №69/2022 його було призвано до лав ЗСУ. З 25.02.2022 року він постійно перебував в зоні проведення бойових дій та не мав можливості звернутися з заявою про прийняття спадщини. Після смерті батька залишилось спадкове майно і він перебуваючи у відпустці, 10.10.2022 року звернувся до державного нотаріуса Новгородківської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, проте, 18.10.2022 року отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, у зв`язку з пропущенням строку для прийняття спадщини. Під час звернення до державного нотаріуса Новгородківської державної нотаріальної контори, йому стало відомо про наявність двох спадкоємців, які звернулися із заявами про прийняття спадщини після смерті його батька ОСОБА_4 , а саме: ОСОБА_3 та ОСОБА_2 . Підставою пропуску строку для прийняття спадщини стало перебування в зоні бойових дій на момент завершення 6-ти місячного строку для подання заяви для прийняття спадщини. Просить визначити йому додатковий строк тривалістю 2 (два) місяці для подачі до органів нотаріату заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Новгородка, Кропивницького району, Кіровоградської області.

Ухвалою судді Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 11.11.2022 року по вищевказаній цивільній справі відкрито провадження та справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження на підготовче судове засідання.Крім цього, відповідачам визначено п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.

Копія зазначеної ухвали була надіслана сторонам.

Також відповідачам разом з ухвалою надіслано копію позовної заяви з доданими до неї документами.

Крім цього,ухвалою судувід 27.02.2023р.за клопотаннямпредставника позивачавитребувано з Новгородківської державної нотаріальної контори копію спадкової справи після смерті ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 №27/2022 від 16.03.2022 року та продовжено строк проведення підготовчого провадження по даній цивільній справі на 30 (тридцять) днів.

Ухвалою Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 30.05.2023 року підготовче провадження закрито та справа призначена до судового розгляду по суті. Крім цього, цією ж ухвалою суду задоволено клопотання представника відповідача ОСОБА_3 -адвоката Калінка-Бондар О.Б. про виклик в судове засідання та допит відповідача ОСОБА_3 в якості свідка, та допиту свідка ОСОБА_5 .

Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні пояснив, що позов підтримує та наполягає на його задоволенні. Суду також пояснив, що його батько ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Він на похорон батька не приходив оскільки не бажав бачитися з родиною відповідачів з якими перебуває в неприязнених стосунках. За пів року до смерті батька, останній йому сказав, що паї, які йому належать він віддасть синам, а саме йому та його брату. Про смерть батька йому стало відомо відразу в той же день. Також повідомив, що він не знав, що для прийняття спадщини після смерті батька йому законом надається строк у шість місяців, як би він про це знав, то він своєчасно би подав нотаріусу заяву про прийняття спадщини після смерті батька.

Представник позивача адвокат Заболотній П.Л. під час розгляду справи позов по вищезазначеним підставам підтримав у повному обсязі та наполягав на його задоволенні. Також суду пояснив, щопозивачу було відомо про смерть батька, до його мобілізації в ЗСУ пройшло 3 місяці. Позивач розраховував, що в нього є 6 місяців для прийняття спадщини. В період з 16.11.2021р. по 24.02.2022р. перешкод у ОСОБА_1 для подання заяви до нотаріальної контори для прийняття спадщини не було. Проте, з 25.02.2022р. ОСОБА_1 знаходився в зоні бойових дій. З військового квитка вбачається, що останній був призваний до лав ЗСУ. Проте доказів того, що він був мобілізований за межі смт Новгородка Кіровоградської області у нього немає. Тексти заповітів, які наявні у спадковій справі йому не відомі. Стверджує, що позивач має право на все спадкове майно. Відповідачі згоди позивачу на прийняття спадщини не надали, ОСОБА_2 являється дружиною батька позивача та отримала спадщину за законом, а ОСОБА_3 син дружини батька та отримав спадщину за заповітом.

Відповідачка ОСОБА_2 позов не визнала повністю та просила суд відмовити в його задоволенні. Вказала, що позивач був призваний до ЗСУ з початку війни та приїжджав у відпустку, бо їй говорили односельці, десь на 3 дні, точної дати вона не пам`ятає, та міг би встигнути вчасно подати заяву до нотаріуса для прийняття спадщини, після смерті батька, як щоб захотів.

Відповідач ОСОБА_3 позов не визнав повністю та просив суд відмовити в його задоволенні, оскільки поважних причин пропуску строку для подання заява для прийняття спадщини, після смерті батька позивачем суду не надано.

Представник відповідача ОСОБА_3 -адвокатКалінка-БондарО.Б. в судовому засіданні позов не визнала по вищезазначеним підставам та наполягала на відмові в його задоволенні. Також суду пояснила, що позивач мав час для оформлення спадщини, після смерті батька в 3 місяця і свідомо не звернувся до нотаріальної контори з відповідною заявою. Матеріали справи не містять доказів того, що позивач служив в ЗСУ поза межами смт Новгородка, Кіровоградської області та перебував в зоні бойових дій на момент закінчення строку для подання заяви про прийняття спадщини, стороною позивача вказане також не підтверджено і в судовому засіданні. Крім того, позивач мав право отримати відпустку за сімейними обставинами до 10 днів, та міг приїхати і вчасно звернутися до нотаріальної контори, проте в матеріалах справи такі докази відсутні. Також, позивач немає права вимоги за даним позовом, тому що спадкового майна, яке останній бажає успадкувати немає, оскільки все спадкове майно, яке належало спадкодавцеві вже успадковане відповідачами за заповітами.

Допитаний в судовому засіданні в якості свідка відповідач ОСОБА_3 пояснив, що він знає позивача, вони знайомі, померлий батько позивача являється йому вітчимом. Після того, як його вітчим ОСОБА_4 помер, вони з позивачем не спілкуються. По лікарнях померлого батька позивача возила його дружина. Позивач на похорон батька не приходив. В квітні 2022 року, коли почалася війна, він позивача бачив у селі, проте не спілкувались з ним та точно дати коли це було не пам`ятає. Після смерті вітчима, він успадкував земельну ділянку за заповітом. Позивач служив в ЗСУ з його двоюрідним братом в одній частині.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_5 пояснив, що його дружина та відповідачка ОСОБА_2 рідні сестри. Він проживає по-сусідству з позивачем ОСОБА_1 . Відносини між позивачем та батьком були неприязні. Позивача навіть на похороні батька не було. ОСОБА_1 приїжджав восени чи літом, точної дати не пам`ятає. Йому відомо, що позивач взагалі спадщиною після смерті батька не цікавився та не збирався її приймати. А йому він особисто говорив, вже після смерті батька, що йому нічого від останнього не потрібно.

Вислухавши пояснення сторін, їх представників, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, письмові докази, суд прийшов до наступного.

Так, судом встановлено, що згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 виданого 08.12.1979 року народився позивач ОСОБА_1 в с. Новомиколаївка Новгородківський район Кіровоградська область та батьками позивача вказані: батько ОСОБА_4 , мати ОСОБА_6 (а.с. 10).

Згідно свідоцтва про смерть НОМЕР_2 виданого 18.11.2021 року ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивача ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у віці 66 років в смт Новгородка Кропивницького району Кіровоградської області, про що зроблено відповідний актовий запис № 271 (а.с.16).

Згідно копії довідки виданої селищним головою Новгородківської селищної ради Кіровоградської області №251 від 16.03.2022р. батько позивача ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , до своєї смерті проживав та був зареєстрований в АДРЕСА_1 . На момент смерті гр. ОСОБА_4 за вищевказаною адресою в даному будинку проживала та була зареєстрована його дружина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 74).

Згідноз копієюпаспорту позивач ОСОБА_1 ,з 01.10.1997року зареєстрованийза адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 6-8).

Відповідно до копії військового квитка серії НОМЕР_3 позивача ОСОБА_1 25.02.2022 року на підставі Указу Президента України №69/2022 від 24.02.2022 року мобілізовано у Збройні Сили України (а.с. 13-15).

Після смерті батька позивача ОСОБА_4 залишилось спадкове майно та позивач 10.10.2022 року звернувся до державного нотаріуса Новгородківської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, проте, 18.10.2022 року отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, у зв`язку з пропущенням строку для прийняття спадщини (а.с. 18-19).

Також, згідно Витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі №68705072 від 16.03.2022 року сформованого Новгородківською державною нотаріальною конторою, у спадковому реєстрі наявна інформація, щодо реєстрації спадкової справи №27/2022, дата заведення: 16.03.2022р, після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 17).

З досліджених матеріалів спадкової справи також вбачається, що 11.11.2010 року державним нотаріусом Новгородківської ДНК Кіровоградської області Голобородько О.В. посвідчено заповіт, згідно якого ОСОБА_4 все рухоме і нерухоме майно, яке буде належати йому на день смерті заповів ОСОБА_2 (а.с. 93).

Крім цього, згідно заповіту посвідченого 17.09.2020 року державним нотаріусом Новгородківської районної ДНК Голобородько О.В., ОСОБА_4 належну йому земельну ділянку площею 8,74 га., з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер 3523481300:02:000:0426, яка розташована на території Інгуло Кам`янської сільської ради, Новгородківського району Кіровоградської області заповів ОСОБА_3 (а.с. 96).

Також судом встановлено, що до державного нотаріуса Новгородківської державної нотаріальної контори 16.03.2022 року звернулися спадкоємці з заявами про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 , а саме: спадкоємиця за заповітом та за законом - дружина померлого ОСОБА_2 та спадкоємиць за заповітом - ОСОБА_3 (а.с. 20-21).

Відповідно до положень ст.ст. 1216, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом (ст. 1217 ЦК України).

Згідно зі ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Відповідно положень ст. 1221 ЦК України, в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна місцезнаходження основної частини рухомого майна. В особливих випадках місце відкриття спадщини встановлюється законом.

Статтею 1223 ЦК України визначено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

Справи про спадкування за законом мають вирішуватися на основі правил глави 86 ЦК України.

Так, відповідно приписів ст. 1258 ЦК України спадкування за законом здійснюється почергово.

Статтями 1261-1266ЦК Українивизначено п`ятьчерг спадкуванняза законом,та спадкуванняза правомпредставлення, зокремаст.1261цього Кодексувизначено що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї (ст. 1268 ЦК України).

Згідно ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ч.1 ст.1270ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається від часу відкриття спадщини.

Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 ЦК України, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її (ч.1 ст. 1272 ЦК України).

Частиною третьою ст. 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У відповідності до положень ч.1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Статтею 16 ЦК України визначені способи захисту цивільних прав та інтересів судом.

Також ст. 4 ЦПК України гарантовано право особи на звернення до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно правового змісту положень ст.ст. 12, 81, 82 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.

Як встановлено судом, і це підтверджується дослідженими доказами, ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина після смерті ОСОБА_4 . Місцем відкриття спадщини є: смт Новгородка, Кропивницький р-н, Кіровоградська обл.

Позивач ОСОБА_1 є сином ОСОБА_4 .

Спадкоємцями за заповітом, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_4 є його дружина ОСОБА_2 та її син ОСОБА_3 які у відповідності до положень ст.ст. 1268-1270 ЦК України своєчасно прийняли спадщину. Крім цього слід зазначити, що дружина померлого ОСОБА_2 , в свою чергу, є також спадкоємицею першої черги спадкування за законом.

Інших спадкоємців після смерті ОСОБА_4 , як за законом, так і за заповітом в ході судового розгляду справи не встановлено.

Позивач в свою чергу, не може вважатися таким, що прийняв спадщину після смерті батька, оскільки на час смерті останнього постійно не проживав разом з ним за місцем його реєстрації, та у строк визначений статтею 1270 ЦК України (протягом шести місяців) не подав нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Таким чином позивач пропустив строк визначений статтею 1270ЦК України (шість місяців) для прийняття спадщини (подачі відповідної заяви нотаріусу) після смерті спадкодавця (батька).

Щодо поважності причин пропуску строку слід зазначити наступне.

Так, згідно п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику в справах про спадкування»передбачено, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Відповідно до Листа Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» від 16.05.2013 року № 24-753/0/4-13, судом не можуть бути визнані поважними такі причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини як юридична необізнаність позивача щодо строку та порядку прийняття спадщини, необізнаність особи про наявність спадкового майна, похилий вік, непрацездатність, незнання про існування заповіту, встановлення судом факту, що має юридичне значення для прийняття спадщини (наприклад, встановлення факту проживання однією сім`єю), невизначеність між спадкоємцями хто буде приймати спадщину, відсутність коштів для проїзду до місця відкриття спадщини, несприятливі погодні умови.

Як зазначалося вище, спадщина після смерті батька позивача відкрилася в день його смерті, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1 . Саме з цього часу почався перебіг шестимісячного строку для прийняття спадщини позивачем, як спадкоємцем за законом, передбачений ст. 1270 ЦК України. Граничний термін подачі позивачем нотаріусу заяви про прийняття спадщини в порядку передбаченому ст. 1269 ЦК України закінчився 16.05.2022 року. Таким чином судом перевіряється поважність причин неприйняття спадщини позивачем, саме в період з 16.11.2021 року по 16.05.2022 року.

Позивач в позовній заяві, посилається на обставини, за яких він, в період часу з 16.11.2021 року по 16.05.2022 року, не мав можливості звернутися до нотаріуса з відповідною заявою про прийняття спадщини, а саме на те, що з початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України, 25.02.2022 року на підставі Указу Президента України №69/2022 він пішов служити до лав ЗСУ. З 25.02.2022 року він постійно перебував в зоні проведення бойових дій та не мав можливості звернутися з заявою про прийняття спадщини.

Проте наведені причини пропуску строку для прийняття спадщини, на думку суду не є поважними, оскільки позивачем не доведено, що вони пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для подачі нотаріусу відповідної заяви, а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Інших поважних причин пов`язаних з об`єктивними, непереборними та істотними труднощами для позивача на подачу нотаріусу відповідної заяви про прийняття спадщини у шестимісячний строк після відкриття спадщини, позивачем не зазначено.

Між тим слід зазначити, що позивач, будучи обізнаним про смерть спадкодавця, в період часу з 16.11.2021 року по 16.05.2022 року не вжив жодних дій спрямованих на прийняття спадщини, що також дає суду підстави вважати, про відсутність у нього обставин пов`язаних з об`єктивними, непереборними та істотними труднощами на вчинення дій щодо прийняття спадщини.

Крім цього, у встановленому процесуальним законом порядку, доказів з приводу того, що позивач в період часу з 25.02.2022 року по 16.05.2022 року проходив службу в ЗСУ поза межами смт Новгородка Кіровоградської області, за місцем свого проживання чи весь час перебував в зоні бойових дій, знаходився на лікуванні, або перебував у безпорадному стані, що об`єктивно унеможливлювало, незалежно від його волі вчинити дії спрямовані на прийняття спадщини, суду не надано. Між тим батько позивача помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а на службу до лав ЗСУ позивач пішов 25.02.2022р., тобто, останній мав час більше 3-х місяців, щоб звернутись із заявою до нотаріуса для прийняття спадщини і свідомо не звернувся до нотаріальної контори з відповідною заявою. Крім того, позивач, як військовослужбовець, згідно із чинним законодавством України мав право на отримання відпустки за сімейними обставинами до 10 днів у військовій частині, де проходив службу та міг приїхати до місця свого проживання і вчасно звернутися до нотаріальної контори, проте в матеріалах справи такі докази відсутні. Також позивачем не надано жодних доказів з приводу того, що він взагалі вживав заходів під час проходження військової служби, щодо реалізації свого спадкового права, а саме звертався з відповідними заявами, проханнями, вимогами, тощо, до свого командування і йому в цьому було відмовлено.

Між іншимслід наголосити,що всудовому засіданніпозивач вказав,що вінвзагалі не знавпро наявністьшестимісячного строкудля прийняттяспадщини післясмерті батька,в зв`язкуз чим аналізуючиособисті поясненняостаннього надані в судовому засіданні, можна зробити висновок, що подача зазначеного позову, обумовлена не наявністю поважних причин, пов`язаних з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для подачі ним нотаріусу заяви про прийняття спадщини, тобто причин, які не залежали від його волі, а тою обставиною, що позивач дізнавшись, що спадкове майно батька оформили на себе відповідачі, тобто особи з якими він перебуває в особистих неприязних стосунках, вирішив його оформити у свою власність, що відповідно до позицій викладених у вищенаведеному листі Пленуму Вищого спеціалізованого суду України від 16.05.2013 року № 24-753/0/4-13 не є підставою для задоволення позову в даній категорії справ.

Також слід зазначити, що відмовляючи в задоволенні позову, суд також виходить з іншої підстави, а саме з того, що у позивача немає право вимоги за даними правовідносинами.

Так, як встановлено судом все спадкове майно померлого ОСОБА_4 , згідно заповітів успадковане відповідачами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , як спадкоємцями за заповітами. Вказані особи, згідно положень ст. 1223 ЦК України мають першочергове право на спадкування, як особи визначені у заповіті, а ніж особи, що спадкують за законом.

З оглядуна вищевикладене,беручи доуваги,що відповідачіяк спадкоємціза заповітамиуспадкували всеспадкове майнопісля смертіспадкодавця іспадкова маса,яка бмогла спадкуватисяіншими особамиза закономвідсутня,суд вважає,що упозивача якспадкоємця першоїчерги спадкуванняза закономне виникаєправо вимоги довідповідачів зприводу визначеннядодаткового строкудля прийняттяспадщини,а томупозов із цихпідстав задоволеннюне підлягає.

Інші доводи сторін не спростовують та взагалі не впливають на висновки суду.

Крім цього, на підставіст. 141 ЦПК України, враховуючи, що позивачу в задоволенні його позовних вимог відмовлено у повному обсязі, суд вважає, що сплачені ним при зверненні до суду судові витрати у виді суми судового збору в розмірі 992,40 грн. відшкодуванню на його користь з боку відповідачів не підлягають.

Керуючись ст.ст.3,4,12,13,19,76-82,141,247,258,259,263-265,354,355ЦПК України,ст.ст.15,16,1216-1218,1220-1223,1258,1261,1268-1270,1272ЦК України,суд,-

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - відмовити.

Судові витрати у виді судового збору в сумі 992 (дев`ятсот дев`яносто дві) гривні 40 копійок відшкодуванню на користь позивача ОСОБА_1 відповідачами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Датою ухвалення рішення є дата складання повного судового рішення.

Повне рішення складене 20.09.2023року.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 ЦПК України.

Копію рішення направити позивачу та відповідачам.

Суддя Є. ПОДЛІПЕНЕЦЬ

СудНовгородківський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення12.09.2023
Оприлюднено26.09.2023
Номер документу113676603
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —393/490/22

Постанова від 28.02.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Постанова від 28.02.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Ухвала від 18.12.2023

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Ухвала від 17.10.2023

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дуковський О. Л.

Рішення від 12.09.2023

Цивільне

Новгородківський районний суд Кіровоградської області

Подліпенець Є. О.

Рішення від 12.09.2023

Цивільне

Новгородківський районний суд Кіровоградської області

Подліпенець Є. О.

Ухвала від 09.08.2023

Цивільне

Новгородківський районний суд Кіровоградської області

Подліпенець Є. О.

Ухвала від 30.05.2023

Цивільне

Новгородківський районний суд Кіровоградської області

Подліпенець Є. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні