Справа № 761/35361/21
Провадження № 2-ві/761/42/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2023 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Аббасова Н.В. розглянувши заяву адвоката Кеди Анатолія Володимировича про відвід головуючого судді Макаренко І.О. у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Міністерство освіти і науки України, про встановлення факту, що має юридичне значення,
в с т а н о в и в:
В провадженні Шевченківського районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Міністерство освіти і науки України, про встановлення факту, що має юридичне значення.
07.08.2023 позивачем було надіслано до суду заяву про відвід головуючому у вказаній справі - судді Макаренко І.О., яка обґрунтована тим, що суддя Макаренко І.О., на думку заявника, не може брати участь в розгляді справи і підлягає відводу у зв`язку із наявністю обставин, які викликають сумніви у її об`єктивності на неупередженості. Упередженість судді Макаренко І.О. полягає у затягуванні розгляду справи №761/35361/21.
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 13.09.2023 заяву адвоката Кеди А.В. про відвід головуючого судді Макаренко І.О. у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Міністерство освіти і науки України, про встановлення факту, що має юридичне значення визнано необґрунтованою, передано заяву про відвід для її вирішення в іншому складі суду у відповідності до ч. 3 ст. 40 та ч. 1 ст. 33 ЦПК України .
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями заява про відвід судді передана на розгляд судді Аббасовій Н.В.
Відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове за сідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.
Суд не вбачає необхідності повідомляти учасників справи про судове засідання, а тому відповідно до вимог ч. 8 ст. 40 ЦПК України розгляд даної заяви проводиться без повідомлення учасників справи.
Вивчивши матеріали заяви про відвід, суд вважає, що обґрунтування, наведені в заяві, не можуть розцінюватись як підстава для відводу судді по справі, з огляду на наступне.
Підстави для відводу судді передбачені ст.36 ЦПК України.
Суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: що: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Так, Європейський суд з прав людини у справі «Хаушильдт проти Данії» (справа № 11/1987/134/188, скарга № 10486/83) наголошував, що суду потрібні докази фактичної наявності упередженості судді для відсторонення його від справи. Причому суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного. Таким чином, існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі. При цьому враховується думка сторін, однак вирішальними є результати об`єктивної перевірки.
Вивчивши заяву про відвід судді, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу, оскільки зважаючи на доводи заявника в обґрунтування заявленого відводу судді Макаренко І.О. об`єктивних підстав, які б свідчили про існування обставин визначених ст.ст. 36, 37 ЦПК України судом не встановлено.
Наведені представником заявника підстави є лише його суб`єктивним сприйняттям обставин справи та не свідчать про наявність підстав передбачених ст. ст. 36, 37 ЦПК України і не можуть бути підставою для відводу.
Зважаючи на викладене, підстав для задоволення заявленого відводу судді Макаренко І.О. не вбачається.
Керуючись ст.ст. 36, 37, 40, 258-261, 284-287 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Заяву адвоката Кеди Анатолія Володимировича про відвід головуючого судді Макаренко І.О. у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Міністерство освіти і науки України, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2023 |
Оприлюднено | 29.09.2023 |
Номер документу | 113755739 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Аббасова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні