Ухвала
від 28.09.2023 по справі 758/7417/23
ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/7417/23

У Х В А Л А

28 вересня 2023 року м. Київ

Подільський районний суд м. Києва у складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

потерпілих ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,

представника потерпілої ОСОБА_8 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190, ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 289, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 358 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно ОСОБА_4 у межах указаного кримінального провадження, з можливістю внесення застави.

Клопотання прокурора про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно обвинуваченого обґрунтовано тим, що метою застосування запобіжного заходу стосовно ОСОБА_4 є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, впливати на потерпілих та свідків з метою зміни ними показів. Вказав, що у разі обрання обвинуваченому менш суворого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, буде неможливо запобігти наявним ризикам, які передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.

Прокурор у судовому засіданні указане клопотання підтримав та просив задовольнити.

Захисник ОСОБА_5 та обвинувачений ОСОБА_4 заперечували проти задоволення клопотання, просили застосувати запобіжний захід, який не пов`язаний із триманням під вартою, а також зменшити розмір застави.

Інші учасники кримінального провадження не заперечували проти задоволення клопотання прокурора.

Заслухавши думку учасників процесу, суд дійшов такого висновку.

Ухвалою Подільського районного суду м. Києва від 10.08.2023 обвинуваченому продовжено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 08.10.2023 з можливістю внесення застави.

Відповідно до положень ст. 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу. За наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та надсилається уповноваженій службовій особі до місця ув`язнення.

При вирішенні питання про продовження терміну дії обраного обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою суд враховує вимоги ст. 178 КПК України, а саме: вік та стан здоров`я обвинуваченого, сімейний та матеріальний стан, вид діяльності та місце проживання та інші обставини, що мають значення для прийняття відповідного рішення.

Крім того, суд враховує вимоги ст. 177 КПК України, а саме те, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому обвинувачується.

Також суд враховує вимоги ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, фактичні обставини справи, особу обвинуваченого та характер висунутого обвинувачення, тяжкість покарання в їх взаємозв`язку з можливими ризиками у справі.

Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Панченко проти Росії» та «Бекчиєв проти Молдови» зазначив, що ризик втечі підсудного не може бути встановлений лише на основі суворості можливого вироку. Оцінка такого ризику має проводитись з посиланням на ряд інших факторів, які можуть або підтвердити існування ризику втечі або вказати, що вони маловірогідні і необхідність в утриманні під вартою відсутня. Ризик втечі має оцінюватися у світлі факторів, пов`язаних з характером особи, її моральністю, місцем проживання, родом занять, майновим станом, сімейними зв`язками та усіма видами зв`язку з країною, в якій така особа піддається кримінальному переслідуванню.

ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні низки кримінальних правопорушень, у тому числі особливо тяжкого злочину, вірогідний ризик переховування його від суду, а обставин, що могли б свідчити про можливість запобігання зазначеним ризикам, шляхом застосування до обвинуваченого, інших, більш м`яких запобіжних заходів, передбачених ч. 1 ст. 176 КПК України, судом не встановлено, у зв`язку з чим для запобігання ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, необхідно дійти висновку про наявність підстав на даній стадії судового розгляду для продовження строку застосування запобіжного заходу у вигляді тримання його під вартою.

На підставі ч. ч. 3, 4 ст. 183 КПК України суд вважає за доцільне заставу, визначену ухвалою суду від 13 липня 2023 року в розмірі 150 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, зменшити до 130 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 348 920 гривень.

Керуючись ст. ст. 177, 178, 182, 183, 194, 331, 369-372 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою - задовольнити.

Продовжити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів, до 26 листопада 2023 року включно.

Розмір застави, визначений ухвалою суду від 13.07.2023, зменшити до 120 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 348 920 гривень.

Обов`язок контролю за виконанням ухвали у разі внесення застави покласти на прокурора.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Контроль за виконанням ухвали покласти на Подільську окружну прокуратуру міста Києва.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудПодільський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення28.09.2023
Оприлюднено02.10.2023
Номер документу113787911
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом

Судовий реєстр по справі —758/7417/23

Ухвала від 28.05.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Балацька Галина Олександрівна

Ухвала від 22.05.2024

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Балацька Галина Олександрівна

Вирок від 27.03.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ікорська Є. С.

Ухвала від 04.03.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ікорська Є. С.

Ухвала від 09.01.2024

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ікорська Є. С.

Ухвала від 23.11.2023

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ікорська Є. С.

Ухвала від 28.09.2023

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ікорська Є. С.

Ухвала від 16.08.2023

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Дзюбін В'ячеслав Вікторович

Ухвала від 10.08.2023

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ікорська Є. С.

Ухвала від 13.07.2023

Кримінальне

Подільський районний суд міста Києва

Ікорська Є. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні