ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
28.09.2023Справа № 910/14888/23Суддя Сташків Р.Б., розглянувши
позовну заяву ОСОБА_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тепломаш-Україна"
про визнання припиненими трудових відносин
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК України, яка встановлює вимоги до змісту та оформлення позовної заяви, позовна заява повинна містити, зокрема, (п. 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, вказана позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, та ч. 2 указаної статті зазначає, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Зокрема, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Порядок засвідчення копії документів визначений пунктом 5.26 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлення документів» (ДСТУ 4163-2020, затвердженого наказом Державного підприємства «Український науководослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») від 01.07.2020 № 144 з 2021-09-01). За вказаним нормативно-правовим актом, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
В якості доказів заявником позову долучено копії документів, які прошиті нитками та мають засвдчувальний напис "у цьому документі скріплено, пронумеровано та завірено підписом 44 (сорок чотири) арк. Представник позивача (особистий підпис) Адвокат Резнік Катерина, 18 вересня 2023 року". Однак в порушення вимог наведеного вище Порядку, відповідний засвідчувальний напис не містить слів "Згідно з оригіналом", а тому суд не приймає надані документи, як докази.
Відповідно до ст. 164 ГПК України, яка встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, до позовної заяви повинні бути додані документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За приписами ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Саме опис вкладення, відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою КМУ від 5 березня 2009 р. N 270, містить перелік (опис) документів, які вкладено у відправлення, перевірено працівником пошти відповідність документів вказаному у описі переліку, та які відповідно направляються у конверті адресату.
Проте позивачем до позову додано лише фіскальний чек пошти, який свідчить про направлення певного поштового відправлення невідомого змісту відповідачу, а опис вкладення у це відправлення відсутній, тому не вбачається за можливе встановити, чи було у це відправлення відповідачу вкладено копію позову з додатками, яка подавалася до суду.
Відповідно до ст. 164 ГПК України, яка встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, до позовної заяви повинні бути додані документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до відомостей, розміщених на офіційній сторінці Судової влади України (https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/tax/), на час звернення позивача до Господарського суду міста Києва з вказаним вище позовом є чинними наступні реквiзити для перерахування судового збору в гривнях:
Отримувач коштівГУК у м.Києві/м.Київ/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37993783 Банк отримувачаКазначейство України (ел. адм. подат.) Код банку отримувача (МФО)899998 Рахунок отримувачаUA918999980313191206083026001 Код класифікації доходів бюджету22030101 Призначення платежу*;101;
Господарський суд міста Києва не може прийняти наданий доказ позивача як належний доказ сплати судового збору за подання цього господарського позову, оскільки сплачений ним судовий збір був зарахований на реквізити іншого суду за подання цивільного позову.
Суд зауважує, що за подання вищевказаного немайнового позову згідно з приписами ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" позивач повинен був сплатити судовий збір в сумі 2684 грн на реквізити того суду до якого звертається із позовом, у даному випадку це Господарський суд міста Києва.
Враховуючи наведене суд дійшов висновку, що заявником позову не додержано вимог, встановлених ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Згідно із ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом 5-ти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, вищевказана позовна заява підлягає залишенню без руху.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Встановити строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви - шляхом подання суду:
1) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
2) належним чином засвідчені копії документів, які надаються з позовом;
3) докази на підтвердження направлення відповідачу позовної заяви з додатками листом з описом вкладення;
4) докази сплати судового збору у сумі 2684 грн (на реквізити Господарського суду міста Києва).
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Р.Б. Сташків
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2023 |
Оприлюднено | 02.10.2023 |
Номер документу | 113793298 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Сташків Р.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні