Ухвала
від 04.10.2023 по справі 296/5290/22
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/5290/22

1-кс/296/3607/23

УХВАЛА

Іменем України

04 жовтня 2023 року м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира у складі:

Головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши заяву прокурора ОСОБА_3 про відвід судді Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_4 у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 за ч. 3 ст. 332 КК України, -

встановив:

27.09.2023 у ході підготовчого судового засідання у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 за ч. 3 ст. 332 КК України прокурор ОСОБА_3 заявив головуючому у провадженні судді ОСОБА_4 відвід.

Заяву обґрунтував тим, що суддя ОСОБА_4 під час підготовчого судового засідання у іншому кримінальному провадженні винесла ухвалу про його закриття на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КП України, у зв`язку із закінченням строків досудового розслідування, визначених ст. 219 КПК України. Враховуючи, що стороною захисту заявлено клопотання про закриття даного кримінального провадження з аналогічних підстав, існують сумніви щодо неупередженості судді ОСОБА_4 , яка може так само задовольнити клопотання сторони захисту.

У судове засідання суддя ОСОБА_4 та інші учасники судового провадження не з`явились, належним чином повідомлялись про день, час і місце розгляду заяви.

Прокурор ОСОБА_3 надав до суду заяву про підтримання заяви про відвід судді Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_4 та її розгляд без його участі.

Адвокат ОСОБА_6 звернулася до суду з заявою, в якій просила суд відмовити у задоволенні заяви про відвід у зв`язку з її безпідставністю.

Враховуючи, що участь учасників процесу судом не визнана обов`язковою, що відповідно до положень ст. 81 КПК України не є перешкодою для розгляду заяви про відвід, розгляд заяви можливий без участі вищезазначених осіб.

У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, оскільки в судове засідання не прибули всі особи, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Заслухавши думку учасників провадження, дослідивши матеріали справи, суд доходить наступного висновку.

Із змісту заяви прокурора вбачається, що підставою для відводу судді ОСОБА_4 є сумнів у її неупередженості, у зв`язку з розглядом іншого кримінального провадження, у ході якого було прийнято рішення про його закриття.

Відповідно до ст. ст. 75, 76 КПК України неупередженість судді може виникнути у зв`язку з наявністю у нього родинних, професійних зв`язків, іншого процесуального статусу, порушенням правил визначення судді, попередньою участю у цьому провадженні тощо. Обставини, які викликають сумнів у неупередженості судді, мають бути обумовлені фактами відповідного питання, що розглядається, або пов`язаними з ними.

Існування неупередженості повинно визначатися на підставі суб`єктивного критерію, в контексті якого слід враховувати особисті переконання та поведінку самого судді, що означає необхідність встановити, чи мав останній у певній справі будь-яку особисту зацікавленість або упередженість, а також на підставі об`єктивного критерію, в контексті якого необхідно встановити, чи забезпечував суддя достатні гарантії аби виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо його неупередженості.

Суд, оцінюючи в сукупності факти та обставини, встановлені за наслідками розгляду заяви про відвід судді, дійшов висновку, що доводи, викладені в заяві прокурора ОСОБА_3 , не свідчать про наявність з боку судді ОСОБА_4 упередженості.

Згідно з ухвалою Великої Палати Верховного Суду від 13.01.2021 у справі № 761/16124/15-ц, висновки або позиції судді, висловлені у судових рішеннях, не можуть бути підставою для відводу, оскільки тлумачення закону у поєднанні з обставинами справи є підґрунтям здійснення правосуддя, і у протилежному випадку судді позбавляються можливості на висловлення позиції при розгляді інших подібних справ у подальшому.

За таких обставин, наведені прокурором ОСОБА_3 відомості в обґрунтування обставин упередженого ставлення до розгляду справи не знаходять підтвердження як за об`єктивними, так і за суб`єктивними критеріями, у зв`язку з чим подана заява про відвід не підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись статтями 75, 80, 81 КПК України, суд,-

постановив:

Відмовити у задоволенні заяви прокурора ОСОБА_3 судді Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_4 про відвід у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_5 за ч. 3 ст. 332 КК України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та апеляційному оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення04.10.2023
Оприлюднено05.10.2023
Номер документу113910544
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —296/5290/22

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Ухвала від 11.11.2024

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Зав'язун С. М.

Вирок від 03.10.2024

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шимон Л. С.

Ухвала від 04.10.2023

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Франчук С. В.

Ухвала від 26.08.2022

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шимон Л. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні