ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позову без руху
м. Київ
02.10.2023Справа № 910/14990/23
За позовом Фізичної особи-підприємця Пахомової Владислави Дмитрівни ( АДРЕСА_1 ; поштова адреса: АДРЕСА_2 )
до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1д)
про визнання недійсним одностороннього правочину
Суддя Бондаренко-Легких Г. П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Пахомова Владислава Дмитрівна (позивач) звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» (відповідач) про визнання недійсним одностороннього правочину.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що односторонній правочин про відмову від підтримання ділових відносин - відмову в обслуговуванні клієнта Фізичної особи-підприємця Пахомової Владислави Дмитрівни (ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) шляхом розірвання ділових відносин (розірвання договору і закриття рахунків), що вчинений Акціонерним товариством Комерційний банк «Приватбанк» на підставі рішення про відмову від підтримання відносин/відмову в обслуговуванні не відповідає положенням статті 203 ЦК України, а отже підлягає визнанню недійсним в порядку статті 215 ЦК України.
Також позивач просить суд здійснити розподіл судових витрат.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
(1) Пунктом 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Проте, позивач зазначив щодо себе інші відомості щодо місцезнаходження, аніж ті, що містяться в ЄДРПОУ.
(2) Пунктом 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Зокрема, позивач зазначає, що односторонній правочин, що вчинений відповідачем не відповідає положенням статті 203 ЦК України. Проте, позивач не зазначає, які саме вимоги правочину передбачені статтею 203 ЦК України не дотримано відповідачем.
До позову позивач долучив клопотання про витребування доказів у відповідача, проте клопотання не відповідає змісту статті 81 ГПК України, зокрема щодо заходів, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання витребуваних доказів самостійно, та (або) причини неможливості самостійного отримання саме витребуваних доказів, а не інформації, яка не відповідає списку витребуваних доказів в клопотанні.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Фізичної особи-підприємця Пахомової Владислави Дмитрівни без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
(1) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із зазначенням належного місцезнаходження позивача згідно відомостей з ЄДРПОУ;
(2) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із належним викладом обставин справи, якими обґрунтовано позовні вимоги (які саме вимоги одностороннього правочину передбачені статтею 203 ЦК України не дотримано відповідачем; привести клопотання про витребування доказів у відповідність до статті 81 ГПК України).
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2023 |
Оприлюднено | 06.10.2023 |
Номер документу | 113923489 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні