Ухвала
від 26.09.2023 по справі 756/7401/19
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

26.09.2023 Справа № 756/7401/19

Унікальний №756/7401/19

Провадження №4-с/756/9/23

У Х В А Л А

16 серпня 2023 року Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Майбоженко А.М.,

секретаря Любін А.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за скаргою ОСОБА_1 на рішення державного виконавця Оболонського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Поліщук Віти Віталіївни,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні суду перебуває справа за скаргою ОСОБА_1 на рішення державного виконавця Оболонського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Поліщук Віти Віталіївни, в якій заявниця просить визнати протиправною і скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження НОМЕР_1 від 29.09.2020, оскільки вона винесена передчасно, без з`ясування дійсного виконання боржником змісту виконавчого документу.

В судове засідання 16.08.2023 учасники справи не з`явились, про розгляд справи повідомлялись належним чином. Суд ухвалив розглядати справу за відсутності учасників справи.

Дослідивши матеріали справи, документи, що додані до скарги та представлені заявницею в суді, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Рішенням Оболонського районного суду м.Києва від 25.11.2019 частково задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до ТОВ «АПС-Київ» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, видачу трудової книжки і, зокрема, зобов`язано ТОВ «АПС-Київ» видати ОСОБА_1 належним чином оформлену трудову книжку.

На виконання рішення в цій частині Оболонським районним судом м.Києва 19.06.2020 було видано виконавчий лист№756/7401/19, на підставі якого Оболонським відділом державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) відкрито виконавче провадження НОМЕР_1.

24.09.2020 державним виконавцем Поліщук В.В. передано стягувачці ОСОБА_1 будбілкат трудової книжки, про що складено відповідний Акт. При цьому, наданий боржником дублікат трудової книжки містив лише запис про її роботу в ТОВ «АПС-Київ», а записи про роботу, що передувала їй були відсутні.

Постановою державного виконавця від 29.09.2020 закінчено це виконавче провадження у зв`язку з повним виконанням рішення згідно виконавчого документу.

Відповідно до ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання.

У п.9 ч.2 ст.129 Конституції України визначено, що однією з основних засад судочинства є обов`язковість судового рішення.

Відповідно до ч.1та 2 ст.14 ЦПК України судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом

Стаття 1 Закону України «При виконавче провадження» (далі за текстом - Закон) визначає, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з ч.1 ст.18 цього ж Закону виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Виконавець має право, зокрема, проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.39 Закону, виконавче провадження підлягає закінченню у разі, зокрема, фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Згідно з ч.1 ст.63 Закону, за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником.

Як вже зазначалось вище, за рішенням суду від 25.11.2019 та за виконавчим документом, боржника - ТОВ «АПС-Україна» зобов`язано видати ОСОБА_1 належним чином засвідчену копію трудової книжки.

Порядок ведення трудових книжок визначений Інструкцією про порядок видачі трудових книжок працівників, затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення 29.07.1993 №58.

Згідно розділу 5 цієї Інструкції унормовано порядок видачі дублікатів трудових книжок.

Так, особа, яка загубила трудову книжку (вкладиш до неї), зобов`язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а у разі ускладнення в інші строки власник або уповноважений ним орган видає працівнику іншу трудову книжку або вкладиш до неї (нових зразків) з написом "Дублікат" в правому верхньому кутку першої сторінки.

Дублікат трудової книжки або вкладиш до неї заповнюється за загальними правилами. У розділи "Відомості про роботу", "Відомості про нагородження" і "Відомості про заохочення" при заповненні дубліката вносяться записи про роботу, а також про нагородження і заохочення за місцем останньої роботи на підставі раніше виданих наказів (розпоряджень).

Якщо працівник до влаштування на це підприємство вже працював, то при заповненні дубліката трудової книжки в розділ "Відомості про роботу" у графу 3 спочатку вноситься запис про загальний стаж його роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджується документами.

Загальний стаж роботи записується сумарно, тобто зазначається загальна кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

Після цього загальний стаж, підтверджений належно оформленими документами, записується по окремих періодах роботи в такому порядку: у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу; у графі 3 пишеться найменування підприємства, де працював працівник, а також цех (відділ) і посада (робота), на яку було прийнято працівника. Запис у дублікаті трудової книжки відомостей про роботу за сумісництвом та за суміщенням професій провадиться за бажанням працівника.

Якщо з поданих документів видно, що працівник переводився на іншу постійну роботу на тому ж самому підприємстві, то про це робиться відповідний запис.

Після цього у графі 2 записується дата звільнення, а у графі 3 - причина звільнення, якщо у поданому працівником документі є такі дані.

У тому разі, коли документи не містять повністю зазначених вище даних про роботу у минулому, в дублікат трудової книжки вносяться тільки ті дані, що є у документах.

У графі 4 зазначаються найменування, дата і номер документа, на підставі якого проведено відповідні записи у дублікаті. Документи, що підтверджують стаж роботи, повертаються їх власнику. Власник або уповноважений ним орган зобов`язаний сприяти працівникові в одержанні документів, які підтверджують стаж його роботи, що передував влаштуванню на це підприємство.

Не зазначаються у підсумованому загальному стажі роботи, а записуються окремим рядком із посиланням на дату, номер і найменування відповідних документів, крім відомостей, що передбачені у пункті 2.18 цієї Інструкції, такі записи:

а) про час перебування у народному ополченні та партизанських загонах із зазначенням дати зарахування і дати звільнення із служби;

б) про роботу як члена артілі промислової кооперації.

Якщо трудова книжка (вкладиш до неї) стала непридатною (обгоріла, розірвана, забруднена і т.інш.), то власник або уповноважений ним орган за останнім місцем роботи видає працівнику дублікат трудової книжки (вкладиш до неї).

При цьому на першій сторінці трудової книжки, що стала непридатною, робиться надпис "Замість видано дублікат", а книжка повертається її власнику. При працевлаштуванні на нове місце роботи працівник зобов`язаний пред`явити дублікат трудової книжки.

Судом при розгляді скарги оглянуто дублікат трудової книжки, виданий ОСОБА_1 , його копію долучено до матеріалів справи (а.с.217-219), в якому міститься лише запис про прийняття на роботу та звільнення з неї щодо ТОВ «АПС-Київ», інші записи, зокрема про загальний стаж її роботи до влаштування на це підприємство.

В ході розгляду скарги, ОСОБА_1 надано суду індивідуальні відомості про застраховану особу щодо себе, сформовану засобами автоматичних систем Пенсійного фонду України, згідно яких її загальний страховий стаж за період з 01.01.2004 по 31.07.2019 складає 14 років 1 місяць та 12 днів.

Крім того, надано довідку форми ОК-5, в якому відображено дані щодо отримуваного ОСОБА_1 доходу за період з 1999 по 2023 роки.

А також ОСОБА_1 надано копію декількох сторінок втраченої трудової книжки з записами щодо працевлаштування у період з 18.03.1991 по 01.01.1993 в Малому підприємстві «Сантехнік», у період з 01.04.1994 по 01.12.1997 в Приватному підприємстві «Руляна», у період з 11.02.1998 по 17.10.2005 в ТОВ «Гранд».

Аналіз боржником зазначених даних, дозволило б йому видати дублікат трудової книжки з зазначенням загального стажу роботи ОСОБА_1 до її прийняття на роботу в ТОВ «АПС-Київ».

Інструкція про видачу трудових книжок однозначно зобов`язує роботодавця при видачі дубліката трудової книжки зазначити загальний стаж роботи і сприяти працівнику в одержанні документів, які підтверджують стаж його роботи, що передував влаштуванню на це підприємство.

Ці положення Інструкції боржником виконані не були, виданий дублікат трудової книжки не містить даних, які передбачені Інструкцією, державним виконавцем при закінченні виконавчого провадження виконання рішення належним чином не перевірено, чим допущено порушення вимог ст.18 Закону України «Про виконавче провадження», що призвело до невиконання у визначений судом спосіб рішення суду.

Відповідно до ст.451 ЦПК України, за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов`язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника). Якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.

З зазначених вище підстав, суд вважає правильним задовольнити вимоги заявника і визнати незаконною постанову про закінчення виконавчого провадження від 29.09.2020.

Відповідно до ст.41 Закону України «Про виконавче провадження», у разі якщо постанова виконавця про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа стягувачу визнана судом незаконною чи скасована в установленому законом порядку, виконавче провадження підлягає відновленню за постановою виконавця не пізніше наступного робочого дня з дня одержання виконавцем відповідного рішення. У разі відновлення виконавчого провадження стягувач, суд або орган (посадова особа), яким повернуто виконавчий документ, зобов`язані у місячний строк з дня надходження постанови про відновлення виконавчого провадження пред`явити його до виконання.

Одночасно з прийняттям рішення щодо незаконності закінчення виконавчого провадження, суд вважає правильним зобов`язати державного виконавця відновити його у відповідності до вимог ст.41 Закону України «Про виконавче провадження».

Керуючись ст.ст. 383-387 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Скаргу ОСОБА_1 на рішення державного виконавця Оболонського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Поліщук Віти Віталіївни- задовольнити.

Визнати незаконним постанову державного виконавця Оболонського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Поліщук Віти Віталіївни про закінчення виконавчого провадження НОМЕР_1 від 29.09.2020.

Зобов`язати державного виконавця Оболонського відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) Поліщук Віту Віталіївну відновити виконавче провадження у порядку, визначеному ст.41 Закону України «Про виконавче провадження».

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.

Повний текст ухвали складено 26.09.2023

Суддя: А.М. Майбоженко

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.09.2023
Оприлюднено09.10.2023
Номер документу113960693
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —756/7401/19

Ухвала від 11.02.2025

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Диба О. В.

Ухвала від 06.02.2025

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Диба О. В.

Ухвала від 04.02.2025

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Диба О. В.

Ухвала від 09.01.2025

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Диба О. В.

Ухвала від 14.06.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Луценко О. М.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Луценко О. М.

Ухвала від 26.09.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Ухвала від 16.08.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Постанова від 20.07.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кирилюк Галина Миколаївна

Ухвала від 06.07.2022

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кирилюк Галина Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні