Ухвала
від 04.10.2023 по справі 757/31005/23-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/31005/23-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2023 року Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Ільєвої Т.Г.,

при секретарі Ємець Д.О.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання представника позивача - адвоката Кравченка Романа Миколайовича про залучення третьої особи до участі у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Фастівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Фастівському районні Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Київ), Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Фастівської міської ради про встановлення факту батьківства, -

В С Т А Н О В И В :

20.07.2023 до Печерського районного суду м. Києва надійшла вказана заява, яка передана судді Ільєвій Т.Г., 21.07.2023, для вирішення питання про відкриття провадження.

Ухвалою судді від 25.07.2023 у справі відкрито провадження та визначено розглядати за правилами загального позовного провадження.

03.10.2023 від представника позивача - адвоката Кравченка Романа Миколайовича до суду надійшло клопотання про залучення до участі у справі у якості третьої особи - Службу у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Чабанівської селищної ради, так як малолітній ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), в інтересах якого ОСОБА_1 , його матір`ю, подано позов у цій справі, зареєстрований та проживає разом з матір`ю за адресою: АДРЕСА_1 . Органом місцевого самоврядування (виконавчим органом) в смт. Чабани є Чабанівська селищна рада при якій діє Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Чабанівської селищної ради.

Представник позивача подав до суду заяву про розгляд вказаного клопотання. Представник відповідачів просив перенести розгляд справи.

Суд, вивчивши подану заяву, позицію сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступне та дійшов до таких висновків.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача тощо.

Згідно з Главою 4 ЦПК України, учасниками судового процесу є: треті особи, які заявляють самостійні вимоги (ст. 52 ЦПК України) та треті особи, які не заявляють самостійні вимоги (ст. 53 ЦПК України).

За приписами частини першої статті 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи, яка повинна містити підстави, на яких належить залучити їх до участі у справі, що встановлено частиною четвертою вказаної статті.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 Цивільного процесуального кодексу України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 264 Цивільного процесуального кодексу України, під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема, але не виключно, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження. У відповідності до ст. 263 Цивільного процесуального кодексу України, судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України (ст. 2). Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

За приписами частини першої статті 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи, яка повинна містити підстави, на яких належить залучити їх до участі у справі, що встановлено частиною четвертою вказаної статті.

Згідно з частиною першою статті 54 ЦПК України, якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.

Згідно із частиною третьою ст. 51 Конституції України та ст. 5 Сімейного кодексу України сім`я, дитинство, материнство та батьківство охороняються державою. Держава створює умови для зміцнення сім`ї. Для цього в Україні сформована система державних органів, на які покладено обов`язок здійснювати правовий захист прав і законних інтересів дитини. Одним із таких органів, на який покладено функції захисту прав і законних інтересів дитини, є орган опіки та піклування.

До повноважень органів опіки та піклування належить, зокрема, і забезпечення вирішення питань щодо захисту особистих, майнових, житлових прав та інтересів дітей. Органи опіки та піклування відповідно до покладених на них завдань, зокрема, беруть участь у розгляді судами спорів, пов`язаних із захистом прав неповнолітніх дітей.

Відповідно до ч.4 ст. 19 Сімейного кодексу України обов`язковою є участь органів опіки та піклування в судовому засіданні при розгляді спорів, зокрема, щодо поновлення батьківських прав (встановлення факту батьківства і є одним з різновидів такого поновлення). Цей перелік не є вичерпним. Закон встановлює дві форми участі цих органів у судових спорах: подання до суду висновку про шляхи вирішення спору або шляхом участі їх представників у судовому процесі.

Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» суди розглядають справи, зокрема, щодо інших питань, пов`язаних з особистими, житловими і майновими правами неповнолітніх. Частиною другою цієї ж статті визначено, що справи, зазначені у частині першій цієї статті, розглядаються спеціально уповноваженими на те суддями (складом суддів) за участю представників служб у справах дітей, крім випадків, передбачених законом.

Так,малолітній ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), в інтересах якого ОСОБА_1 , його матір`ю, подано позов у цій справі, зареєстрований та проживає разом з матір`ю за адресою: АДРЕСА_1 . Органом місцевого самоврядування (виконавчим органом) в смт. Чабани є Чабанівська селищна рада при якій діє Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Чабанівської селищної ради.

Встановлені обставини та відповідні норми процесуального права, дають обґрунтовані підстави для залучення до участі у справі Службу у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Чабанівської селищної ради, з метою недопущення порушення прав малолітньої дитини, а відтак клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1-20, 43, 48-51, 53, 54, 258-261, 274-279, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд,

У Х В А Л И В :

Клопотання представника позивача - адвоката Кравченка Романа Миколайовича про залучення третьої особи до участі у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , яка діє в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Фастівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Фастівському районні Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Київ), Служба у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Фастівської міської ради про встановлення факту батьківства - задовольнити.

Залучити до участі в справі № 757/31005/23-ц у якості третьої особи, яка не заявляє вимог на предмет спору - Службу у справах дітей та сім`ї виконавчого комітету Чабанівської селищної ради.

Зобов`язати позивача направити копію позовної заяви з додатками на адресу третьої особи та надати суду підтвердження направлення копії.

Третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, не пізніше десяти днів з дня ознайомлення позовом та відзивом, до початку розгляду справи по суті, має право подати письмові пояснення, виклавши письмово свої міркування, аргументи та надавши відповідні докази.

Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою статті 49, статтями 178-181 ЦПК України, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Т.Г. Ільєва

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.10.2023
Оприлюднено09.10.2023
Номер документу113976841
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —757/31005/23-ц

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 09.05.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 04.10.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

Ухвала від 25.07.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Ільєва Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні