Справа № 758/12112/18
У Х В А Л А
06 жовтня 2023 року Подільський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Анохіна А.М.
при секретарі - Лазуренко А.В.,
за участі представника відповідача - Мещанінова А.М.
розглянувши в підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Подільського районного в місті Києві Центру клубів за місцем проживання «Поділ», про визнання звільнення незаконним, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди та компенсації за правову допомогу, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Подільського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Подільського районного в місті Києві Центру клубів за місцем проживання «Поділ», про визнання звільнення незаконним, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди та компенсації за правову допомогу.
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 05.06.2023 закрито підготовче провадження та справа призначена до судового розгляду по суті.
12 червня 2023 року до суду представником відповідача подано клопотання про повернення до стадії підготовчого провадження, яке обґрунтовано тим, що закриття підготовчого провадження проведено за відсутності представника відповідача, що позбавило його можливості заявляти клопотання.
В судовому засідання представник відповідача подане клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.
В судове засідання позивач не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Суд, заслухавши представника відповідача, вивчивши подане клопотання про повернення до стадії підготовчого провадження, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Відповідно до частин 1, 2 статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляді вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно з ч. 1 статті 197 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до ч. 1 статті 189 ЦПК України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Згідно з ч. 2 статті 189 ЦПК України, підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Цивільним процесуальним кодексом України не врегульовано питання щодо повернення суду першої інстанції до стадії підготовчого провадження після його закриття.
Відповідно до ч. 4 статті 263 ЦПК України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Так, у постанові Верховного Суду від 16.12.2021 у справі № 910/7103/21, зроблено висновок, що: «відповідно до практики Верховного Суду, яку колегія суддів враховує на підставі частини 4 статті 236 ГПК України, суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження. Разом з тим такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій господарського процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті».
У постанові Верховного Суду від 12.01.2022 у справі № 234/11607/20 зроблено висновок, що: «при застосуванні процесуальних норм належить уникати як надмірного формалізму, так і надмірної гнучкості, які можуть призвести до скасування процесуальних вимог, встановлених законом. Надмірний формалізм у трактуванні процесуального законодавства визнається неправомірним обмеженням права на доступ до суду як елемента права на справедливий суд згідно зі статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».
Отже, зважаючи на наявність фактичних і правових підстав для повернення до стадії підготовчого провадження, враховуючи предмет та підстави позову у цій справі, з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, врахування всіх доказів та доводів сторін, з метою дотримання всіх процесуальних прав та забезпечення виконання процесуальних обов`язків учасників процесу, суд вважає за доцільне повернутися до стадії підготовчого провадження та вважати судове засідання 06.10.2023 підготовчим судовим засіданням.
На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 2, 189, 197, 263, 353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Повернутись до розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Подільського районного в місті Києві Центру клубів за місцем проживання «Поділ», про визнання звільнення незаконним, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди та компенсації за правову допомогу, на стадію підготовчого провадження.
Вважати судове засідання 06.10.2023 підготовчим судовим засіданням.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.М.Анохін
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2023 |
Оприлюднено | 11.10.2023 |
Номер документу | 114015285 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Анохін А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні