БЕРЕЗАНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Шевченків шлях, 30-А, м. Березань, Київська область, 07541
Номер провадження 4-с/356/4/23
Справа № 356/404/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.10.23 року Суддя Березанського міського суду Київської області Лялик Р.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Березанського відділу державної виконавчої служби у Броварському районі Київської області про відшкодування завданої матеріальної шкоди неповнолітній дитині,
ВСТАНОВИВ:
До Березанського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Березанського відділу державної виконавчої служби у Броварському районі Київської області про відшкодування завданої матеріальної шкоди неповнолітній дитині.
Ухвалою Березанського міського суду Київської області від 28.09.2023 року вказану позовну заяву було залишено без руху, оскільки вона не відповідала вимогам, закріпленим в ст. 175 ЦПК України та надано позивачці строк для усунення недоліків вказаної заяви не більше 10 (десяти) днів з дня отримання копії ухвали.
Копію зазначеної вище ухвали позивачці ОСОБА_1 було вручено 06.10.2023 року, що вбачається з трекінгу поштового відправлення з офіційного сайту «Укрпошти».
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства проголошено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Процесуальний порядок провадження у цивільних справах визначається ЦПК України та іншими законами України, якими встановлюється зміст, форма, умови та гарантії реалізації процесуальних прав і обов`язків усіма суб`єктами цивільно-процесуальних правовідносин.
За змістом ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст.17ЗаконуУкраїни"Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" та ч. 4 ст. 10 ЦПК України, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію прозахист правлюдини іосновоположнихсвобод і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Так, частиною 1 ст.6Конвенціїпро захистправ людиниіосновоположнихсвобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого протии нього кримінального обвинувачення.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях неодноразово наголошував, що, реалізуючи ч. 1 ст.6Конвенціїпро захистправлюдиниіосновоположнихсвобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Прецедентними в цьому відношенні є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Креуз проти Польщі» від 19.06.2001 року, в яких зазначено, що право на суд не є абсолютним; воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує врегулювання з боку держави.
Відповідно до ч. 1 ст.187ЦПК України суддя відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Так, з аналізу положень ч. 1, 3 ст. 185 ЦПК України випливає, що у випадку, якщо позовну заяву ухвалою суду було залишено без руху, та позивач не усунув вказані в ухвалі недоліки у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу (ч. 6 ст. 185 ЦПК України).
Учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки (п. 6 ч. 2 ст. 43 ЦПК України).
Як визначено ч. 4 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Підставою залишення позовної заявибез рухута винесеннявідповідної ухвалисуду стало те, що позивачкою, окрім іншого, не в повній мірі дотримано вимоги ст. 175 ЦПК України, а саме не зазначено доказів, що підтверджують обставини, якими позивачка обґрунтовує свої вимоги.
Разом з тим, позивачкою протягом визначеного судом терміну належних дій щодо виконання ухвали Березанського міського суду Київської області від 28.09.2023 року, в цій частині, вчинено не було.
За змістом статті 3 ЦК України загальними засадами цивільного законодавства є, зокрема, справедливість, добросовісність та розумність.
Згідно з ч. 1 ст. 44 ЦПК України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Невідповідність поданої заяви вимогам ст. 175, 177 ЦПК України унеможливлює відкриття провадження у справі.
Враховуючи, що недоліки поданої позовної заяви, вказані в ухвалі Березанського міського суду Київської області від 28.09.2023 року позивачкою усунуті не були, позовна заява вважається неподаною та підлягає поверненню позивачці.
На підставі викладеного, керуючись ст. 12, 175, 177, 185, 187 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Березанського відділу державної виконавчої служби у Броварському районі Київської області про відшкодування завданої матеріальної шкоди неповнолітній дитині, - визнати неподаною та повернути позивачці разом з доданими до неї документами.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення позовної заяви.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.
Суддя: Р. М. Лялик
Суд | Березанський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2023 |
Оприлюднено | 12.10.2023 |
Номер документу | 114045820 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Березанський міський суд Київської області
Лялик Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні