Ухвала
від 16.10.2023 по справі 755/10538/23
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №:755/10538/23

Провадження №: 2/755/5197/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" жовтня 2023 р. Дніпровський районний суд міста Києва в складі головуючого судді Слободянюк А.В., розглянувши у приміщенні суду в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін, клопотання відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін та клопотання відповідача про виклик свідків у межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання матері, -

в с т а н о в и в:

В провадженні Дніпровського районного суду міста Києва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання матері.

06 вересня 2023 року до суду разом із відзивом на позовну заяву надійшло клопотання відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.

Вимоги клопотання мотивовано тим, що результат вирішення справи є надзвичайно важливим для відповідача, вимагає повного та всебічного встановлення обставин справи. Крім того, відповідач має бажання надати усні пояснення по суті спору та надати додаткові докази по справі, якщо такі будуть необхідні. Також важливим є заслуховування у судовому засіданні свідчень свідків, встановлення майнового стану чоловіка та доньки позивача, тощо.

Також, 29 вересня 2023 року від відповідача надійшла заява про виклик свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 . Вказані свідки, за твердженням відповідача можуть повідомити про обставини, які мають значення для справи.

Вивчивши клопотання відповідача, суд вважає за необхідне зазначити таке.

Відповідно до положень ст.ст. 90, 91 ЦПК України, показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі. В ухвалі про відкриття провадження у справі або в іншій ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.

Статтею 279 ЦПК України визначено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Ураховуючи викладені норми чинного цивільного процесуального закону, дату постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі - 28 липня 2023 року року, та дату направлення заяви відповідача до суду 25 вересня 2023 року, стороною відповідача пропущений процесуальний строк для подання заяви про виклик свідків, який у даному випадку обмежується 30 днями з дня відкриття провадження у справі.

За змістом ст. 126 ЦПК України, право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 127 ЦПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Оскільки заява про виклик свідків подана з порушення відповідного процесуального строку, така заява підлягає залишенню без розгляду на підставі положень ст. 126 ЦПК України, ураховуючи також відсутність заяви відповідача про поновлення процесуального строку згідно положень ст. 127 ЦПК України.

Щодо клопотання відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, суд вказує, що відповідно до положень ч. 5 ст. ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.

За змістом ч. 1 ст. 277 ЦПК України, питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Поряд із цим, згідно вимог ч. 6ст.279ЦПК України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов: 1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

Згідно п. 3 ч. 1ст.176ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення аліментів - сукупністю всіх виплат, але не більше ніж за шість місяців.

Станом на 01 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становив 2684,00 грн.

Відповідно сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 268400,00 грн.

Позивачкою заявлено вимогу про стягнення аліментів в розмірі 17 % від усіх видів заробітку (доходів) на місяць.

Жодних даних, які б свідчили про те, що сума аліментів за шість місяців становить суму яка перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто є більшою 268400,00 грн. матеріали справи не містять.

Також суд вважає, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, оскільки сторони не позбавлені можливості викласти свої доводи, аргументи, міркування, заперечення у письмових заявах по суті справи, не позбавлені можливості надавати суду свої докази на спростування вимог та заперечень одна одної у строки визначені судом або законом, та в повній мірі користуються правами, передбаченими ЦПК України.

Загалом характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі вказують на те, що обставини справи, можуть бути підтверджені письмовими доказами, які безперешкодно можуть надаватись сторонами справи до суду в межах розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

При цьому, суд також бере до уваги, що суд дійшов висновку про залишення без розгляду клопотання відповідача про допит свідків. Ураховуючи положення ст. 203 СК України при вирішенні такої категорії справ встановленню підлягають факт непрацездатності позивача, факт потреби у матеріальній допомозі, і належними, достовірними та допустимими доказами таких обставин мають бути відповідні письмові докази, а не пояснення учасників справи чи покази свідків.

Бажання сторони у справі надати пояснення по суті спору, заявляти клопотання та досліджувати докази по справі, не зумовлюють необхідність призначення до розгляду справи з викликом її учасників.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 91, 126, 127, 259-261, 279, 353-355 ЦПК України, суд, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання відповідача про виклик свідків в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання матері - залишити без розгляду.

У задоволенні клопотання відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання матері - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали складено 16 жовтня 2023 року.

Суддя А.В. Слободянюк

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.10.2023
Оприлюднено17.10.2023
Номер документу114173496
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —755/10538/23

Постанова від 15.04.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 08.12.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 06.11.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ратнікова Валентина Миколаївна

Ухвала від 16.10.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

Рішення від 16.10.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

Ухвала від 28.07.2023

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Слободянюк А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні