Ухвала
від 16.10.2023 по справі 447/3947/13-к
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

447/3947/13-к

1-в/465/428/23

У Х В А Л А

16.10.2023 року м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , вивчивши клопотання адвоката ОСОБА_2 , подане в інтересах засудженого ОСОБА_3 , про звільнення останнього від відбування покарання, -

в с т а н о в и в :

Вироком Сихівського районного суду м. Львова від 26.10.2018 року у справі №447/3947/13-к, залишеним без змін ухвалою Львівського апеляційного суду від 27.03.2023 року, ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.368 КК України (в редакції 18.04.2013 року), та призначено йому покарання у виді 8 (восьми) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування строком на 2 (два) роки та із конфіскацією всього особистого належного майна.

Строк відбуття покарання ОСОБА_3 постановлено рахувати з моменту приведення вироку до виконання. На час постановлення вироку та набрання ним законної сили ОСОБА_3 під вартою не перебував.

Адвокат ОСОБА_2 в інтересах засудженого ОСОБА_3 звернувся до Франківського районного суду м. Львова з клопотанням про звільнення засудженого від відбування покарання у зв`язку з хворобою.

В обґрунтування поданого клопотання захисник зазначає, що з 06.06.2023 року і по даний час ОСОБА_3 перебуває на стаціонарному лікуванні у КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», де засуджений оглянутий лікарсько-консультативною комісією, якою констатовано наявність в ОСОБА_3 рекурентного депресивного розладу, епізод важкої депресії з психотичними симптомами, високий суїцидальний ризик (F32.3), що відповідно до п.5 розділу VI Переліку захворювань, які є підставою для подання в суди матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, наведеного у додатку 13 до Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі, затвердженого наказом МЮ України №1348/5572 від 15.08.2014 року, є підставою для направлення в суд матеріалів для вирішення питання про звільнення засудженого від відбування покарання.

Також захисник посилається на наявність в засудженого ОСОБА_3 ряду супутніх захворювань, які перешкоджають реальному відбуванню призначеного судом покарання, а саме злоякісне утворення прямої кишки ІІІ ст., метастазування, що потребує лікування в хіміотерапевта, коксартроз правого кульшового суглобу, остеохондроз хребта.

На підставі наведеного захисник вважає наявними підстави, передбачені ст.84 КК України, для звільнення засудженого ОСОБА_3 від відбування призначеного останньому вироком Сихівського районного суду м. Львова від 26.10.2018 року покарання у виді позбавлення волі у зв`язку із хворобою, що перешкоджає відбуванню такого покарання, а тому, просить клопотання задоволити.

Суддя, вивчивши матеріали справи, встановив що із вищевказаним клопотанням захисник ОСОБА_2 звернувся до Франківського районного суду м. Львова, юрисдикція якого поширюється на місцезнаходження лікувальної установи - КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», у якій надається медична допомога та в якій проведено медичний огляд засудженого ОСОБА_3 .

З цього приводу суддя вважає за необхідне звернути увагу сторони захисту на те, що у даному випадку підсудність поданого клопотання Франківському районному суду м. Львова визначена захисником без достатнього врахування положень процесуального закону.

Так, відповідно до п.6 ч.1 ст.537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання, зокрема, щодо звільнення від покарання за хворобою.

Водночас згідно з п.1 ч.2 ст.539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 2-4, 6, 7 (крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні), 7-1, 13-1, 13-4, 14 частини першої статті 537 цього Кодексу.

Таким чином, процесуальним законом визначено, що суд, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні, вирішує питання, які пов`язані з виконанням вироку, лише в єдиному випадку - якщо до такого суду подано клопотання про припинення примусового лікування.

Як вбачається з поданих до суду матеріалів клопотання, у даному випадку захистом порушено перед судом питання про звільнення засудженого ОСОБА_3 від відбування покарання у виді позбавлення волі на підставі ст.84 КК України, при цьому, засуджений на даний час лікується у КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня», а реальне виконання вироку не відбувається, засуджений на виконання вироку до місць позбавлення волі на даний час не скерований та до установ відбуття покарання не поміщений.

Відповідно, ОСОБА_3 на території Франківського району м. Львова не відбуває покарання за вироком Сихівського районного суду м. Львова від 26.10.2018 року, а КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» не є місцем такого відбуття в розумінні положень п.1 ч.2 ст.539 КПК України.

За таких обставин слід констатувати, що на даний час засуджений ОСОБА_3 тимчасово перебуває у лікувальній установі, водночас під час такого лікування виникло питання про сумніви в можливості останнього реально відбувати покарання за вироком суду через встановлені лікарями діагнози, які слугували підставою для сторони захисту звернутися із клопотанням про звільнення засудженого від реального відбування останнім покарання у зв`язку з хворобою.

Згідно із п.4 ч.2 ст.539 КПК України вирішення питань про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку, віднесено до підсудності суду, який ухвалив вирок.

Згідно матеріалів клопотання ОСОБА_3 засуджений вироком Сихівського районного суду м. Львова, а тому, за вищенаведених обставин, до часу реального виконання вироку і поміщення засудженого до установ відбуття покарання у виді позбавлення волі розгляд клопотання захисника про звільнення засудженого ОСОБА_3 від відбування покарання у зв`язку із хворобою, яка перешкоджає такому відбуттю, відноситься до підсудності власне Сихівського районного суду м. Львова. У випадку, якщо засуджений буде взятий під варту та направлений для відбуття покарання у місця позбавлення волі, для вирішення зазначеного клопотання слід звертатися до суду, юрисдикція якого поширюється на місцезнаходження установи відбування покарання.

В абз.18-20 р.1 Узагальнення судової практики розгляду судами деяких питань, які вирішуються судом під час виконання вироків, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ роз`яснив, що відповідно до ч. 3 ст. 539 КПК України клопотання про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, розглядається протягом десяти днів з дня його надходження до суду суддею одноособово згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318 - 380 КПК, з урахуванням положень розділу VIII КПК України "Виконання судових рішень".

Зазначені вище статті викладені у главах 28 та 29 КПК України ("Судовий розгляд" та "Судові рішення") та безпосередньо не передбачають такого процесуального рішення, як повернення клопотання на підставі порушення правил підсудності. Разом із тим кримінальне процесуальне та кримінально-виконавче законодавство у багатьох випадках встановлює часові обмеження щодо права на звернення з відповідним клопотанням у разі відмови у його задоволенні. Наприклад, у разі відмови суду щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або заміни невідбутої частини покарання більш м`яким повторне подання в цьому питанні щодо осіб, засуджених за тяжкі і особливо тяжкі злочини до позбавлення волі на строк не менше п`яти років, може бути внесено не раніше як через один рік з дня винесення постанови про відмову, а щодо засуджених за інші злочини та неповнолітніх засуджених - не раніше як через шість місяців.

З огляду на наведені положення та враховуючи, що у випадку недотримання суб`єктом звернення правил територіальної підсудності, визначеної у ст. 539 КПК України, суд не здійснює розгляд по суті клопотання, а тому, встановивши, що клопотання (подання) є не підсудним, суд з урахуванням положень ст. 539 КПК України вправі прийняти рішення про повернення відповідного клопотання, що забезпечить право суб`єкта звернення на доступ до правосуддя до належного суду.

Враховуючи наведене, з урахуванням того, що подане захисником в інтересах засудженого ОСОБА_3 клопотання не підсудне Франківському районному суду м. Львова, таке клопотання підлягає поверненню особі, яка його подала.

Керуючись ст.ст.537, 539 КПК України, -

п о с т а н о в и в :

Клопотання адвоката ОСОБА_2 , подане в інтересах засудженого ОСОБА_3 , про звільнення останнього від відбування покарання, призначеного вироком Сихівського районного суду м. Львова від 26.10.2018 року у виді позбавлення волі, у зв`язку із хворобою засудженого, яка перешкоджає відбуванню покарання, - повернути захиснику.

Роз`яснити стороні захисту, що з відповідним клопотанням слід звернутися на підставі п.4 ч.2 ст.539 КПК України до суду, яким постановлено вирок, тобто до Сихівського районного суду м. Львова (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2), а у випадку направлення за цей час засудженого до місць позбавлення волі - до суду за місцем розташування установи відбування покарання у виді позбавлення волі.

Копію ухвали разом із клопотанням невідкладно надіслати захиснику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення16.10.2023
Оприлюднено18.10.2023
Номер документу114205602
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від покарання або від подальшого його відбування за хворобою

Судовий реєстр по справі —447/3947/13-к

Постанова від 25.01.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Голубицький Станіслав Савелійович

Постанова від 25.01.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Голубицький Станіслав Савелійович

Ухвала від 17.01.2024

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Голубицький Станіслав Савелійович

Ухвала від 16.10.2023

Кримінальне

Франківський районний суд м.Львова

Величко О. В.

Ухвала від 28.06.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Голубицький Станіслав Савелійович

Ухвала від 08.05.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Голубицький Станіслав Савелійович

Ухвала від 08.05.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Голубицький Станіслав Савелійович

Ухвала від 24.04.2023

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Голубицький Станіслав Савелійович

Ухвала від 27.03.2023

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Березюк О. Г.

Ухвала від 27.03.2023

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Березюк О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні