Ухвала
від 17.10.2023 по справі 643/10888/23
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 643/10888/23

Провадження № 2-н/643/1473/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.10.2023 Суддя Московського районного суду м. Харкова Мельникова І.Д., розглянувши заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВЕРНІСАЖ» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за оплату комунальних послуг з ОСОБА_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

Представник - голова правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВЕРНІСАЖ» Шуголь С.В. звернувся до Московського районного суду м. Харкова із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за оплату комунальних послуг з ОСОБА_1 .

Вирішуючи питання щодо наявності підстав для розгляду заяви по суті, суд керується таким.

Статтею 162 ЦПК Українипередбачено, що заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Частиною 1статті 27 ЦПК Українивизначено, що позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом (загальна територіальна підсудність).

Відповідно до ч. 1ст. 30 ЦПК України, якою встановлено правила виключної підсудності, позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Як вбачається з висновків щодо застосування норм права, викладених в постанові Верховного Суду від 10.04.2019 у справі № 638/1988/17, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно. Предметом позову у цій справі є зобов`язання, які випливають з надання послуг централізованого постачання холодної води та водовідведення. Такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна. З урахуванням наведеного, позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.

Як вбачається з заяви про видачу судового наказу та письмовими доказами доданими до неї, заявник звернувся до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 , заборгованості по сплаті комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально відноситься до Київського району м.Харкова.

Таким чином, до заяви про видачу судового наказу в даній цивільній справи повинні застосовуватись правила виключної підсудності, передбачені ч. 1ст. 30 ЦПК України, згідно яких позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Оскільки заявник звернувся із заявою про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, що розташоване на території Київського району м. Харкова, зазначена справа не підсудна Московському районному суду м. Харкова та відноситься до виключної підсудності Київського районного суду м. Харкова.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що у даній справі слід враховувати положення ст.30 ЦПК щодо виключної підсудності, справа підсудна Київському районному суду м. Харкова.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передбачено, що суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.

Суд зобов`язаний передати справу на розгляд до суду, якому вона підсудна за законом, оскільки ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 року, Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року № 3477-IV, інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п.1 ст.6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Відтак, дотримуючись положень ЦПК України, принципу доступу до правосуддя, захисту права заявника на своєчасний, справедливий та неупереджений судовий розгляд, заяву з додатками до неї слід направити до Київського районного суду м. Харкова.

Керуючись ст.30,31,258-261,353-354 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Цивільну справу № 643/10888/23, провадження 2-н/644/1473/23 за заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ВЕРНІСАЖ» про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості за оплату комунальних послуг з ОСОБА_1 - передати за підсудністю до Київського районного суду м.Харкова (61168, м. Харків, вул. Валентинівська, 7Б).

Копію ухвали направити заявникові.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Московський районний суд м. Харкова протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.

Учасник справи, якому повне ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 Цивільного процесуального кодексу України.

Суддя І.Д. Мельникова

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.10.2023
Оприлюднено19.10.2023
Номер документу114243522
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —643/10888/23

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Мальований Ю. М.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Губська Я. В.

Судовий наказ від 21.11.2023

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 17.10.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Мельникова І. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні