Справа № 185/10727/19
Провадження № 1-кп/185/48/23
У Х В А Л А
17 жовтня 2023 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019040010000115 від 15 квітня 2019 року, за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,
за участю:
прокурора ОСОБА_4 ,
захисників адвоката ОСОБА_5
обвинуваченого ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В:
Обвинуваченим в останньому слові заявлено та підтримано його захисником, клопотання про закриття провадження у справі на підставі п.10 ч.1ст.284 КПК Україниу зв`язку з тим, що до моменту направлення обвинувального акту до суду закінчився строк досудового розслідування.
Зокрема , що 14 травня 2019 року обвинуваченого затримано в порядку ст. 208 КПК України.
15 травня 2019 року повідомлено про підозру.
08.07.2019 року строк досудового розслідування продовжено до 3-х місяців, до 15 серпня 2019 року.
На думку захисту, постанова від 08 липня 2019 року прийнята не уповноваженою особою не процесуальним керівником, а тому строк досудового розслідування сплинув 15 липня 2019 року.
Прокурор заперечував щодо клопотання.
Так, відповідно до п.2 ч.3 ст.314 КПК України саме у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої або частиною другою ст.284 цього Кодексу. Підготовче засідання в даному кримінальному проваджені завершено.
З`ясовано, що 08 липня 2019 року прокурором ОСОБА_6 продовжено строки досудового розслідування до трьох місяців до 15 серпня 2019 року ( т.2 а.с. 52). В той же час ст. 294 ч.3 КПК України визначає, що якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:
1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора; ОСОБА_6 є керівником прокуратури, яка на момент прийняття процесуального рішення, відповідно до вимог ЗУ «Про прокуратуру» діяла на правах місцевих прокуратур. Отже, за займаною посадою ОСОБА_6 має право продовжувати строк досудового розслідування до трьох місяців.
2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
Велика палата ВС в справі № 536/2475/14-к зазначила, щодо повідомлення про погодження підозри спецсуб`єкту та подальше підписання, може здійснюватися лише Генеральним прокурором або його заступником. Це повноваження Генерального прокурора або його заступника є винятковим і не може бути передоручене іншим особам. Ці повноваження Генеральний прокурор або його заступник реалізують незалежно від того, чи здійснюють вони процесуальне керівництво у конкретному кримінальному провадженні.
Суд вважає, що й у даному контексті повноваження щодо продовження строку досудового розслідування, пов`язане з перебуванням прокурора на відповідній посаді, а не реалізацією повноважень процесуального керівника. На вказану позицію вказують також положення ст. 295 КПК України, відповідно до якої з клопотанням про продовження строків досудового розслідування може звернутись прокурор, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, а продовжує прокурор, уповноважений розглядати питання продовження строку досудового розслідування.
На хибність позиції захисту також свідчить і наступне. Процесуальний керівник (або керівники) визначаються керівником відповідного органу прокуратури. Після початку досудового розслідування. Прокурор здійснює повноваження прокурора від його початку до його завершення. Заміна прокурора іншим прокурором можлива лише у випадках, визначених КПК України. ( ст. 36 чи 37 КПК України). Згідно позиції захисту, в разі визначення групи прокурорів керівником місцевої прокуратури, керівник місцевої прокуратури не повноважний безпідставно змінювати групу прокурорів, тим більше він не має повноважень включати до групи прокурорів вищого рівня. Тим самим руйнується завдання кримінально-процесуального законодавства, адже в разі необхідності продовження строку досудового розслідування до 4-6 місяців сторона обвинувачення не зможе реалізувати ці повноваження, бо керівник місцевої прокуратури не повноважений включити до групи прокурора або заступника вищого рівня як за займаною посадою, так і за відсутності процесуальних підстав, перелічених в ст. 36 чи 37 КПК України.
Отже, на думку суду, строки досудового розслідування 15 липня 2019 року не сплили, оскільки були продовжені у встановленому порядку.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 284, 372 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
В клопотанні про закриття провадження з підстав, передбачених ст. 284 ч. 1 п. 10 КПК України відмовити.
Ухвала суду окремому оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2023 |
Оприлюднено | 20.10.2023 |
Номер документу | 114284680 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою |
Кримінальне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Самоткан Н. Г.
Кримінальне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Самоткан Н. Г.
Кримінальне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Самоткан Н. Г.
Кримінальне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Самоткан Н. Г.
Кримінальне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Мицак М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні