ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
16 жовтня 2023 року м. Житомир Справа № 906/544/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,
при секретарі судового засідання: Васильєвій Т.О.,
розглядаючи справу за позовом: Приватного підприємства "Фаворит" (с.Червоногранітне Хорошівського району Житомирської області)
до Закритого акціонерного товариства "Vejo akmuo" (Литва, м.Вільнюс)
про стягнення 6053,77євро,
за участю представників сторін:
від позивача: Колесник В.О., керівник, виписка з ЄДР;
від відповідача: не з`явився;
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "ФАВОРИТ" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства "Vejo akmuo" 6053,77 євро (що за офіційним курсом НБУ станом на 27.07.2022 складає 224292,17грн), з яких: 5517,20 євро заборгованості за поставлений товар та 536,57 євро 3% річних.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов контракту №7 від 15.02.2018 в частині оплати продукції, переданої у власність покупцю.
Ухвалою суду від 11.09.2023 відкладено підготовче засідання на "16" жовтня 2023 р. о 10:15.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином.
Станом на 16.10.2023 від відповідача на адресу суду відзиву, заяв та клопотань не надходило.
В судовому засіданні 16.10.2023 представник позивача вказав, що повідомив про всі обставини справи та надав усі докази на підтвердження обставин, на які він посилається в обґрунтування позовних вимог, та не заперечує щодо закриття підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду по суті.
Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення на території Литовської Республіки регулюється Конвенцією "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 15 листопада 1965 року, до якої Україна приєдналася 19 жовтня 2000 року, прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України «Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах", а Литва - 15 травня 2001 року, а також Договором про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 07 липня 1993 року між Україною і Литовською Республікою.
Суд дійшов висновку про необхідність повідомлення Закритого акціонерного товариства "Vejo akmuo", яке знаходиться за адресою: LT-09031, вул. S. Zukausko, Vilnius, Lietuva у порядку вручення іноземним підприємствам та організаціям судових документів у господарських справах, врегульованому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965.
Відповідно до ст.ст. 120, 242 Господарського процесуального кодексу України обов`язком суду є повідомляти учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою. Ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії. Судові рішення вручаються шляхом надсилання (видачі) відповідній особі копії (тексту) повного або скороченого судового рішення, що містить інформацію про веб-адресу такого рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
За змістом частини першої статті 365 та статті 367 цього ж Кодексу іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. У разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Даною нормою встановлено право, а не обов`язок суду звертатися у разі необхідності, з урахуванням обставин конкретної справи та вимог закону, до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави з судовим дорученням.
Відповідно до п. «а» статті 10 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах якщо запитувана Держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном.
Оскільки, відсутні застереження Литовської Республіки щодо застосування визначеного пунктом «а» статті 10 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах (офіційний сайт Постійного бюро Гаазької конференції з міжнародного приватного права - www.hcch.net) способу вручення судових документів, суд вважає за необхідне повідомити Закрите акціонерне товариство "Vejo akmuo" про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті шляхом надіслання копії ухвали рекомендованою кореспонденцією та через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Згідно з ч. 2 ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах кожна Договірна Держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови: a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією, b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців, c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.
Враховуючи вказані обставини, відсутність відзиву відповідача, закінчення строку для його подання, рівність всіх учасників судового процесу, вирішення справи у розумні строки, заслухавши представника позивача, господарський суд дійшов висновку про можливість закриття підготовчого провадження та призначення справи №906/544/22 до судового розгляду по суті.
Відповідно до пунктів 18, 19 частини 2 статті 182 Господарського процесуального кодексу України у підготовчому засіданні суд призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
В підготовчому засіданні судом здійснено дії передбачені ст.182 ГПК України. Враховуючи думку осіб, які з`явилися в судове засідання, суд дійшов висновку, що завдання підготовчого провадження виконано, воно підлягає закриттю. Відповідно до п.3 ч.2 ст.185 ГПК України суд призначає справу до судового розгляду по суті.
Згідно з положеннями ч.2 ст.195 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
Пунктом 4 частини першої статті 228 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 120, 121, 182, п.3 ч.2 ст.185, 195, ст.ст. 232-235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Поновити провадження у справі.
2. Закрити підготовче провадження та призначити справу №906/544/22 до судового розгляду по суті.
3. Призначити судове засідання на "28" листопада 2023 р. о 10:30 в приміщенні господарського суду Житомирської області, в залі судових засідань № 622.
4. Повідомити відповідача про дату, час та місце судового засідання у справі №906/544/22, яке відбудеться 28.11.2023 о 10:30, шляхом надіслання копії ухвали рекомендованою кореспонденцією та через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
5. Рекомендувати позивачу надати суду довідку про стан заборгованості станом на час проведення засідання суду; у разі часткової сплати відповідачем суми боргу - надати відповідні докази.
6. Роз`яснити учасникам справи передбачене ст.207 ГПК України право подати заяви чи клопотання, пов`язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.
7. Роз`яснити учасникам справи:
- що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті;
- їх право звернутися до суду про розгляд справи без їх участі на підставі наявних у справі матеріалів.
8. При направленні у засідання суду уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
Ухвала набирає законної сили 16.10.2023 та може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі.
Суддя Соловей Л.А.
Друк: 3 прим.
1 - в справу;
2 - позивачу (ЄДРПОУ 30104163) (простою) + на ел.пошту представника : ІНФОРМАЦІЯ_1;
3 - відповідачу (код підприємства 304157354) (рек) на адресу: Литва, м. Вільнюс, вул.S.Zukausko LT- 09031 Vilnins + на ел. адресу: jakubauskasmotiejus@gmail.com + оголошення на сайті
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2023 |
Оприлюднено | 23.10.2023 |
Номер документу | 114289772 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні