ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2023 року м. ТернопільСправа № 921/703/23
Суддя Гирила І.М., розглянувши матеріали позовної заяви за вих. № 15-550 вих-23 від 16.10.2023 (вх. № 765 від 18.10.2023) заступника керівника Тернопільської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки України до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконт", про скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, усунення перешкод у користуванні державним майном, дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Вимоги щодо форми, змісту позовної заяви та додатків до неї закріплені у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України).
Так, відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звернулась з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
П. 17 Правил надання послуг поштового зв`язку, які затверджені Постановою КМ України №270 від 05.03.2009 (далі - Правил), з наступними змінами та доповненнями, визначено, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою, згідно з тарифами оператора поштового зв`язку. Послуга опису вкладення до поштового відправлення полягає в підтвердженні у визначеному оператором поштового зв`язку порядку відповідно до технологічного процесу здійснення такої операції вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо), що відрізняє його від інших речей.
Водночас, відповідно до приписів ст. 1 Закону України "Про поштовий зв`язок" підтвердженням надання послуг поштового зв`язку є документ (розрахунковий документ) документ встановленої форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі може бути лише бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв`язку, разом з фінансовим чеком/квитанцією про відправлення.
Як вже зазначалося вище, відповідачем у позовній заяві прокурором визначено Товариство з обмеженою відповідальністю "Віконт" (ідентифікаційний код 30495874).
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - витяг) - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.
В Єдиному державному реєстрі містяться відомості про фізичну особу - підприємця, зокрема, дані щодо її місцезнаходження (п. 5 ч. 4 ст. 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань).
Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата.
Отже, відомості щодо місцезнаходження юридичної особи, які були внесені до Єдиного державного реєстру, вважаються достовірними доки до них не внесено відповідних змін.
З долученого до позовних матеріалів Витягу з ЄДРЮОФОП та ГФ вбачається, що місцезнаходженням відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Віконт", є: вул. Тютюнника Василя, буд. 5-в, м. Київ, 03150.
Поряд з цим, долучені до позовної заяви список згрупованих відправлень Укрпошта Експес від 17.10.2023 та опис вкладенні у цінний лист свідчать про направлення копії поданої заступником керівника Тернопільської обласної прокуратури 18.10.2023 до Господарського суду Тернопільської області позовної заяви і доданих до неї документів Товариству з обмеженою відповідальністю "Віконт" на адресу: вул. Млинова 1, с. Миролюбівка, Тернопільський район, Тернопільська область, 47733, що є порушенням вимог ст. 172 ГПК України.
Приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини другої вказаної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява за вих. № 15-550вих-23 від 16.10.2023 (вх. № 765 від 18.10.2023) заступника керівника Тернопільської обласної прокуратури підлягає залишенню без руху на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України.
Згідно з ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Також суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на те, що згідно приписів ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 232-235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву за вих. № 15-550вих-23 від 16.10.2023 (вх. № 765 від 18.10.2023) заступника керівника Тернопільської обласної прокуратури залишити без руху.
2. Заступнику керівника Тернопільської обласної прокуратури протягом 10 (десяти) днів з дня вручення даної ухвали усунути недоліки позовної заяви, шляхом подання до Господарського суду Тернопільської області:
- доказів направлення Товариству з обмеженою відповідальністю "Віконт", вул. Тютюнника Василя, буд. 5-в, м. Київ, 03150 копії позовної заяви за вих. № 15-550вих-23 від 16.10.2023 та доданих до неї документів (опис вкладення, фіскальний чек, квитанція тощо).
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (23.10.2023) та оскарженню не підлягає.
4. Копію ухвали направити: заступнику керівника Тернопільської обласної прокуратури, вул. Листопадова, 4, м. Тернопіль, 46000 рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя І.М. Гирила
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2023 |
Оприлюднено | 25.10.2023 |
Номер документу | 114357031 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні