УХВАЛА
26 жовтня 2023 року м. Мукачево Справа № 303/4896/23
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
у складі: головуючого судді Кость В.В.
секретар судового засідання Станкович К. І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мукачево цивільну справу
за позовом ОСОБА_1
до відповідача ОСОБА_2
про стягнення заборгованості за договором позики,
За участю:
представника позивача Ігнатенка С.С.
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває вищевказана цивільна справа.
На підставі ухвали суду від 3 жовтня 2023 року закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до розгляду по суті.
Разом з тим, 16 жовтня 2023 року представник позивача подав через електронну пошту суду клопотання (Вх. №ЕП-8895), до якого долучив копію рішення Свалявського районного суду Закарпатської області по справі №303/3419/23.
Також 24 жовтня 2023 року від представника позивача Ігнатенка С.С. через електронну пошту суду надійшла заява про повернення до стадії підготовчого провадження (Вх. №ЕП-9155).
В судовому засіданні по справі представник позивача просив розглянути раніше подані ним клопотання та заяву та задоволити їх.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила.
Дослідивши клопотання, заяву, матеріали справи суд констатує наступне.
Відповідно до частини восьмої статті 14 Цивільного процесуального кодексу Україниособи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно доЗакону України"Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно з частиною п`ятою статті 43 Цивільного процесуального кодексу України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (частина шоста статті 43 Цивільного процесуального кодексу України).
Вимога про звернення до суду через підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи є обов`язковою для осіб, визначених пунктом 10 Положення про ЄСІТС, та тих осіб, які добровільно зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі.
Відповідно до правової позиції Великої Палати Верховного Суду по справі від 13 вересня 2023 року №204/2321/22 звернення фізичної особи (за виключенням адвокатів та інших, передбачених пунктом 10 Положення про ЄСІТС осіб) до суду через офіційну електронну адресу суду з процесуальним електронним документом, який підписаний електронним цифровим підписом, є належним та правомірним способом безпосереднього звернення до суду, що ототожнюється із безпосереднім зверненням до суду через канцелярію або традиційними засобами поштового зв`язку і має кваліфікуватися саме як безпосереднє звернення до суду (п.7.53 Постанови).
Таким чином, звернення представника позивача Ігнатенка С.С., який є адвокатом до суду через офіційну електронну адресу суду із клопотанням від 16.10.2023 та заявою про повернення до стадії підготовчого провадження від 24.10.2023 не є належним та правомірним способом безпосереднього звернення до суду в контексті наведених вище вимог законодавства, а отже, за таких обставин, зазначені клопотання та заява підлягають поверненню без розгляду особі, яка їх подала.
Аналогічного змісту усних клопотань в судовому засіданні 26.10.2023 представник позивача не заявляв, наполігши на необхідності розгляду саме раніше поданих (письмових) через електронну адресу суду.
Відповідно до частини другоїст.258Цивільного процесуальногокодексу України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст.258,260-261 Цивільного процесуального кодексу України, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області,
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання представника позивача Ігнатенка С.С. від 16.10.2023 та заяву про повернення до стадії підготовчого провадження від 24.10.2023 подані через електронну пошту суду повернути без розгляду.
2. Ухвала суду в частині повернення без розгляду клопотання від 16.10.2023 та заяви від 24.10.2023 може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя В.В. Кость
Суд | Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2023 |
Оприлюднено | 27.10.2023 |
Номер документу | 114448350 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
Кость В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні