Ухвала
від 24.10.2023 по справі 916/4554/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"24" жовтня 2023 р. м. Одеса № 916/4554/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Петренко Н.Д.,

розглянувши матеріали вх. № 5117/23

за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю «Тютюнова компанія «Південна» /ЄДРПОУ 43296632, адреса 54005, м. Миколаїв, вул. Шнеєрсона, 9/

до відповідачів: 1. Концерну «Військторгсервіс» /ЄДРПОУ 33689922, адреса 03151, м. Київ, вул. Малогвардійська, 28-а/;

2. Філії «Південна» Концерну «Військторгсервіс» /ЄДРПОУ 35123222, адреса 65012, м. Одеса, провул. Штабний, 1/

про стягнення заборгованості за договором купівлі-продажу у розмірі 75 023,43 грн

ВСТАНОВИВ:

19.10.2023 року товариство з обмеженою відповідальністю «Тютюнова компанія «Південна» звернулося до Господарського суду Одеської області з позовною заявою /вх. № 5117/23/ до Концерну «Військторгсервіс» (відповідач1), філії «Південна» Концерну «Військторгсервіс» (відповідач2) про стягнення з відповідача1 заборгованості за договором купівлі-продажу № 1-0561 від 09.01.2020 року у розмірі 75 023,43 грн, з яких:

- 43 383,40 грн основний борг;

- 20 237,82 грн інфляційне збільшення;

- 11 402,21 грн пеня.

Позов сформовано у системі «Електронний суд» 18.10.2023 року представником позивача адвокатом Філевським Р.М.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем1 зобов`язань за договором купівлі-продажу № 1-0561 від 09.01.2020 року.

Положеннями ч. 3 ст. 162 ГПК України регламентовано вимоги до позовної заяви. Так, позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Судом встановлено, що позовна заява всупереч положень ч. 3 ст. 162 ГПК України не містить: відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету сторін; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, а також позивачем не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

За правилами ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

1) направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу;

2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до абз. 1 ч. 7 ст. 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Судом встановлено, що відповідач1 має зареєстрований електронний кабінет, а відповідач2 не має. Так, позивачем у якості доказів відправлення відповідачу1 копії позовної заяви і доданих до неї документів надано квитанцію про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС, а також опис вкладення та службову накладну; позивачем у якості доказів відправлення відповідачу2 копії позовної заяви і доданих до неї документів не надано жодних доказів.

Положеннями ч. 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Окрім того, відповідно до абз. 1,2 ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Таким чином, товариство з обмеженою відповідальністю «Тютюнова компанія «Південна» зобов`язане зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку, не зважаючи на наявність електронного кабінету у його представника.

З урахуванням вказаного зазначений позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ст. ст. 162, 164 ЦПК України, а саме:

- зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку;

- позивачем не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін;

- позивачем не зазначено відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- позивачем не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, оскільки у прохальній частині позову міститься позовна вимога про стягнення заборгованості лише з відповідача1;

- позивачем не надано належних документів, які підтверджують відправлення відповідачу2 копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням вказаного, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Тютюнова компанія «Південна» вх. № 5117/23 від 19.10.2023 року без руху.

Повідомити позивача, що способом усунення недоліків позовної заяви є подання до канцелярії суду заяви про усунення недоліків /з доказами направлення копії для учасників справи/ з урахуванням виявлених суддею недоліків у строк протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Тютюнова компанія «Південна» вх. № 5117/23 від 19.10.2023 року - залишити без руху.

2. Зобов`язати позивача надати суду у десятиденний строк з дня отримання ухвали суду, заяву про усунення недоліків, встановлених при поданні позовної заяви, а саме:

- зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку;

- надати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету сторін;

- надати відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

- зазначити зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

- надати належні документи, які підтверджують відправлення відповідачу2 копії позовної заяви і доданих до неї документів;

3. Роз`яснити позивачу, що якщо позивач усунить недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала складена та підписана 24.10.2023 року.

Ухвала набирає законної сили 24.10.2023 року та не підлягає оскарженню.

Суддя Н.Д. Петренко

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення24.10.2023
Оприлюднено30.10.2023
Номер документу114453372
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —916/4554/23

Рішення від 28.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петренко Н.Д.

Ухвала від 14.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петренко Н.Д.

Рішення від 09.02.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петренко Н.Д.

Ухвала від 19.01.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петренко Н.Д.

Ухвала від 15.01.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петренко Н.Д.

Ухвала від 21.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петренко Н.Д.

Ухвала від 08.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петренко Н.Д.

Ухвала від 24.10.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петренко Н.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні