Ухвала
від 26.10.2023 по справі 125/1439/22
БАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

125/1439/22

1-кп/125/97/2022

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.10.2023 м. Бар Вінницької області

Барський районний суд Вінницької області у складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Бар Вінницької області з ініціативи суду питання про виправлення описки у вироку Барського районного суду Вінницької області від 04.10.2023, ухваленому за результатами розгляду кримінального провадження, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022020140000127 від 21.07.2022, за обвинуваченням:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, народився в с. Ялтушків, Барського району Вінницької області, місце проживання: АДРЕСА_1 , не працевлаштований, освіта середня спеціальна, неодружений, судимості відсутні,

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, народився в с. Пилипи, Барського району Вінницької області, місце проживання: АДРЕСА_2 , освіта середня спеціальна, одружений, має неповнолітню дитину, судимості відсутні,

у вчиненні злочинів, передбачених частиною 4 статті 185 КК України,

УСТАНОВИВ:

04.10.2023 вироком Барського районного суду Вінницької області ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України і призначено йому покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі, на підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнено ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з випробуванням і встановлено йому іспитовий строк 3 (три) роки, відповідно до статті 76 Кримінального кодексу України покладено на ОСОБА_4 відповідні обов`язки.

Стосовно обвинуваченого ОСОБА_5 у резолютивній частині тексту вироку вказано таке:

« ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі.

Відповідно до статті 76 Кримінального кодексу України покласти на ОСОБА_5 такі обов`язки:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;

- працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано відповідну посаду (роботу);

виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Іспитовий строк ОСОБА_5 обчислювати з моменту проголошення вироку суду».

У мотивувальній частині тексту вироку суд зазначив, що дійшов висновку, що обвинуваченого ОСОБА_5 також слід звільнити від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням і встановити йому іспитовий строк тривалістю 3 (три роки).

Крім того, під час проголошення вироку у судовому засіданні, в якому були присутні обвинувачені ОСОБА_4 і ОСОБА_5 , а прокурор на проголошення вироку не з`явився, рішення щодо звільнення обвинуваченого ОСОБА_5 суд проголосив, зазначивши, серед іншого, наступне: «На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_5 від відбування призначеного покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк 3 (три) роки».

Однак з технічних причин вказане речення не відображено у тексті вироку, який знаходиться в матеріалах справи і був опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень, а також копія повного тексту якого була вручена обвинуваченим негайно після проголошення його вступної та резолютивної частини.

У зв`язку із виявленням судом вказаної технічної описки судом з власної ініціативи було призначено до вирішення у судовому засіданні питання про внесення виправлень до тексту вироку.

У судове засідання з`явилися прокурор ОСОБА_3 , обвинувачений ОСОБА_4 , обвинувачений ОСОБА_5 .

Представник потерпілої юридичної особи ОСОБА_6 і захисник обвинувачених ОСОБА_7 у судове засідання не з`явилися, подали заяви про проведення судового засідання за їх відсутності.

Відповідно до частини 2 статті 379 КПК України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Після оголошення головуючою суті питання, що розглядається, і підстав для внесення виправлень до вироку, прокурор зазначив, що у вирішенні вказаного питання покладається на розсуд суду.

Обвинувачений ОСОБА_4 вказав, що у вирішенні питання покладається на розсуд суду, підтвердив, що був присутнім під час проголошення вироку.

Обвинувачений ОСОБА_5 зазначив, що у вирішенні питання покладається на розсуд суду, підтвердив, що був присутнім під час проголошення вироку, підтвердив також, що головуюча роз`яснила йому зміст проголошеного вироку, пояснивши, що його звільнено від відбування покарання з іспитовим строком три роки.

Вирішуючи питання про внесення виправлень до тексту вироку суд керується таким.

Відповідно до частини 1 статті 379 КПК України, суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.

Питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Учасники судового провадження повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень (частина 2 статті 379 КПК України).

Ухвалу суду про внесення виправлень у судове рішення чи відмову у внесенні виправлень може бути оскаржено (частина 3 статті 379 КПК України).

Відповідно до статті 371 КПК України (частини 1, 2, 6 цієї статті) суд ухвалює вирок іменем України безпосередньо після закінчення судового розгляду .Вирок ухвалюєтьсяв нарадчійкімнаті складомсуду,який здійснювавсудовий розгляд. Усі судові рішення викладаються письмово у паперовій та електронній формах.

Згідно з частиною 5 статті 371 КПК України виправлення в судовому рішенні мають бути засвідченні підписами суддів того складу суду, який його ухвалив.

Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 368 КПК України ухвалюючи вирок, суд повинен вирішити такі питання: яка міра покарання має бути призначена обвинуваченому і чи повинен він її відбувати, які обов`язки слід покласти на особу в разі її звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 374 КПК України у мотивувальній частині вироку, серед іншого, зазначаються: мотиви призначення покарання, звільнення від відбування покарання.

Згідно зпунктом 2частини 4статті 374КПК Україниу резолютивнійчастині вирокузазначаються: покарання,призначене покожному зобвинувачень,що визнанісудом доведеними,та остаточнаміра покарання,обрана судом; початок строку відбування покарання.

Частиною 4 статті 374 КПК України також передбачено, що якщо обвинувачений визнається винним, але звільняється від відбування покарання, суд зазначає про це в резолютивній частині вироку.

У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням відповідно до статей 75-79, 104Кримінального кодексу Україниу резолютивній частині вироку зазначаються тривалість іспитового строку, обов`язки, покладені на засудженого, особа, на яку за її згодою або на її прохання, суд покладає обов`язок щодо нагляду за засудженим і проведення з ним виховної роботи.

Відповідно до частини 1 статті 376 КПК України судове рішення проголошується прилюдно негайно після виходу суду з нарадчої кімнати. Головуючий у судовому засіданні роз`яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження.

Відповідно до частини 15 статті 615 КПК України в умовах дії воєнного стану після складання та підписання повного тексту вироку суд має право обмежитися проголошенням його резолютивної частини з обов`язковим врученням учасникам судового провадження повного тексту вироку в день його проголошення.

Судом встановлено із технічного запису фіксування судового засідання, що перед виходом суду до нарадчої кімнати головуюча оголосила орієнтований час проголошення вироку. Проголошення вироку суду відбувалося у визначений день у присутності обвинувачених ОСОБА_4 і ОСОБА_5 і за відсутності прокурора та представника потерпілого і захисника.

Проголошення вироку відбулося в порядку, визначеному частиною 15 статті 615 КПК України, про що головуюча оголосила перед початком проголошення вироку.

Під час проголошення резолютивної частини вироку у тій частині, яка стосувалася визнання винуватості обвинуваченого ОСОБА_5 і призначеного йому покарання, судом було проголошено наступне:

« ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі.

На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_5 від відбування призначеного покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк 3 (три) роки.

Відповідно до статті 76 Кримінального кодексу України покласти на ОСОБА_5 такі обов`язки:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;

- працевлаштуватися або за направленням уповноваженого органу з питань пробації звернутися до органів державної служби зайнятості для реєстрації як безробітного та працевлаштуватися, якщо йому буде запропоновано відповідну посаду (роботу);

виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Іспитовий строк ОСОБА_5 обчислювати з моменту проголошення вироку суду».

Із технічного запису фіксування судового засідання також встановлено, що після проголошення резолютивної частини вироку головуюча, відповідно до частини 1 статті 376 КПК України, роз`яснила обвинуваченим зміст рішення, пояснивши, що обох обвинувачених звільнено від відбування покарання і кожному призначено іспитовий строк тривалістю три роки, роз`яснено також обом обвинуваченим, що означає звільнення від відбування покарання з випробуванням, у яких випадках воно може бути скасовано.

Після завершення судового засідання секретар судового засідання ОСОБА_2 в приміщенні суду вручила обом обвинуваченим копію повного тексту вироку, що підтверджується наявними в матеріалах справи розписками ОСОБА_4 і ОСОБА_5 , датованими 04.10.2023.

Учасникам, які не з`явилися на проголошення вироку, копія вироку була вручена в приміщенні суду наступного робочого дня, а саме 05.10.2023, що підтверджується наявними в матеріалах справи розписками представника потерпілої особи ОСОБА_6 , захисника ОСОБА_7 і прокурора ОСОБА_3 .

У мотивувальній частині вироку, текст якого знаходиться в матеріалах справи і був опублікований у Єдиному державному реєстрі судових рішень у день його проголошення, а також копія якого була вручена обвинуваченим одразу після проголошення резолютивної частини, в абзаці третьому-шостому на сторінці 21, в абзаці першому на сторінці 22 відповідно до приписів пункту 2 частини 3 статті 374 КПК України зазначені мотиви звільнення від відбування покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , зокрема, вказано: «Таким чином, суд дійшов висновку, що обвинуваченого ОСОБА_5 також слід звільнити від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням і встановити йому іспитовий строк тривалістю 3 (три роки). Суд не вбачає підстав, які б дозволили призначити менший іспитовий строк ОСОБА_5 , оскільки обвинувачений повинен довести своє справжнє виправлення і перевиховання, здатність вести законослухняний спосіб життя і заробляти чесною працею. Менший іспитовий строк не зможе виконати ці завдання, оскільки потрібен тривалий час для зміни життєвих установок з відшукання способів легкої наживи до знаходження способів забезпечити гідне життя собі і своїй родині у законний спосіб».

Отже, зміст мотивувальної частини вироку у сукупності із посиланням у резолютивній частині вироку на статтю 76 Кримінального кодексу України із наведенням обов`язків, які покладаються на обвинуваченого ОСОБА_5 і зазначенням того, що іспитовий строк ОСОБА_5 обчислювати з моменту проголошення вироку суду, а також зміст проголошеної у судовому засіданні резолютивної частини вироку, зміст роз`яснень головуючої щодо змісту вироку, які надані обвинуваченим після його проголошення, безсумнівно свідчать про те, що судом у нарадчій кімнаті було прийнято рішення про звільнення обвинуваченого ОСОБА_5 від відбування призначеного покарання з випробуванням на підставі статті 75 Кримінального кодексу України і про встановлення йому іспитового строку 3 (три) роки. Невідображення вказаного формулювання у резолютивній частині вироку відбулося з технічних причин, і таке є технічною опискою в розумінні статті 379 Кримінального процесуального кодексу України, яка пов`язана з навичками користування персональним комп`ютером під час виготовлення тексту вироку і внесення цього тексту до автоматизованої системи діловодства суду, а не помилкою у застосуванні норм права при ухваленні судового рішення.

При цьому, вказана описка є істотною і підлягає виправленню, оскільки може перешкодити належному виконанню вироку суду і спричинити неправильне його розуміння через те, що рішення стосовно обох обвинувачених є тотожними, однак словесні формулювання резолютивної частини є відмінними.

Виправити вказану описку слід шляхом приведення тексту вироку у відповідність до змісту проголошеного судового рішення, зокрема після абзацу п`ятого резолютивної частини вироку такого змісту « ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі» додати абзац наступного змісту:

«На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_5 від відбування призначеного покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк 3 (три) роки».

Решту тексту вироку слід залишити без виправлень.

Внесення вказаних виправлень не змінює змісту судового рішення, ухваленого у нарадчій кімнаті, оскільки в резолютивній частині йшлося про спосіб обрахунку ОСОБА_5 іспитового строку, а також вказувалося про покладення на нього обов`язків відповідно до статті 76 Кримінального кодексу України, яка врегульовує питання покладення на особу обов`язків лише у ситуації, коли особу звільнено від відбування покарання з випробуванням. Тобто первинний зміст резолютивної частини тексту вироку дає підстави для однозначного висновку про те, що до особи застосовано звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Тривалість іспитового строку у три роки була вказана при проголошенні резолютивної частини вироку, чому слід надати перевагу, оскільки приписи статті 379 Кримінального процесуального кодексу України і частини 5 статті 371 КПК України дозволяють внесення виправлення до письмової форми вироку, однак не до змісту проголошеного рішення.

На підставі викладених мотивів, керуючись ст. ст.372,379 КПК Українисуд, -

ПОСТАНОВИВ:

Виправити описку у вироку Барського районного суду Вінницької області від 04.10.2023 (справа №125/1439/22, провадження №1-кп/125/97/2022), ухваленому за результатами розгляду кримінального провадження, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022020140000127 від 21.07.2022, за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні злочинів, передбачених частиною 4 статті 185 КК України, у такий спосіб.

Після абзацу п`ятого резолютивної частини вироку такого змісту « ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у виді 5 (п`яти) років позбавлення волі» додати абзац наступного змісту:

«На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_5 від відбування призначеного покарання з випробуванням і встановити йому іспитовий строк 3 (три) роки».

Решту тексту вироку залишити без виправлень.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана впродовж семи днів з дня її оголошення.

Суддя Юлія САЛДАН

СудБарський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення26.10.2023
Оприлюднено30.10.2023
Номер документу114464062
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —125/1439/22

Ухвала від 31.01.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 10.01.2024

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Ковальська І. А.

Ухвала від 28.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Кривошея А. І.

Ухвала від 28.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Кривошея А. І.

Ухвала від 28.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Кривошея А. І.

Ухвала від 28.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Кривошея А. І.

Ухвала від 27.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Кривошея А. І.

Ухвала від 27.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Кривошея А. І.

Ухвала від 03.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Кривошея А. І.

Ухвала від 03.11.2023

Кримінальне

Вінницький апеляційний суд

Кривошея А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні