Справа № 909/910/23
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
27.10.2023 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Стефанів Т. В., розглянувши матеріали позовної заяви № 09.52-67-2480ВИХ-23 від 29.09.2023 (вх. № 11527/23 від 02.10.2023)
за позовом Керівника Калуської окружної прокуратури Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Калуської міської ради ТГ
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване сільськогосподарське, мисливсько - риболовне господарство "Бабин" Калуської районної організації товариства мисливців та рибалок"
про стягнення безпідставно збережених коштів за використання земельної ділянки в розмірі орендної плати в сумі 282589 грн 23 к.,
у с т а н о в и в :
Керівник Калуської окружної прокуратури Івано-Франківської області в інтересах держави в особі Калуської міської ради ТГ звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване сільськогосподарське, мисливсько - риболовне господарство "Бабин" Калуської районної організації товариства мисливців та рибалок" про стягнення безпідставно збережених коштів за використання земельної ділянки в розмірі орендної плати в сумі 282589 грн 23 к.
Мотивуючи позовні вимоги позивач вказує на той факт, що відповідач, набувши у квітні 2019 року право оренди, а в подальшому право власності на об`єкти нерухомого майна, розташованих на земельних ділянках державної форми власності, належним чином не оформив правовідносини щодо користування земельними ділянками, договори оренди не уклав, орендні платежі за володіння та користування земельними ділянками не сплачував. Відтак, позивач вважає, що відповідач зберіг без достатньої на те правової підстави кошти в розмірі орендної плати за користування земельними ділянками, що перебувають у державній власності. Позов обґрунтовано приписами ст. 16, 215, 216 Цивільного кодексу України, ст. 20, 207 Господарського кодексу України, ст. 122 Земельного кодексу України, ст. 23, 24 ЗУ "Про прокуратуру".
Ухвалою суду від 05.10.2023 постановлено позовну заяву залишити без руху; позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме надати Господарському суду Івано-Франківської області належні докази на підтвердження права підпису позовної заяви керівником Калуської окружної прокуратури Андрієм Носовичем та належні докази направлення Калуській міській раді ТГ повідомлення № 09.52-67-2456ВИХ-23 від 28.09.2023 про пред`явлення прокуратурою позову в їх інтересах до суду.
25.10.2023 на адресу суду від керівника Калуської окружної прокуратури надійшов лист № 09.52-67-2701ВИХ-23 від 24.10.2023 (вх. № 15469/23) про усунення недоліків позовної заяви з додатками, в якому останній повідомляє про те, що ухвалу суду від 05.10.2023 ним отримано 19.10.2023, а отже строк встановлений ухвалою суду порушено з поважних причин. На підтвердження даного факту позивачем 27.10.2023, електронною поштою, направлено до суду докази про отримання копії ухвали від 05.10.2023 про залишення позовної заяви без руху, з відміткою про її отримання 19.10.2023 (вх. № 15612/23).
Враховуючи наведене, позивачем у межах встановленого судом строку усунено недоліки позовної заяви.
За змістом ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст. 162, 164, 172 ГПК України.
За приписами п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 1 ст. 247 ГПК України визначено, що у порядку спрощеного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно з ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження судом враховано: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. 3 ст. 247 ГПК України).
Зважаючи на ту обставину, що ціна позову складає 282589 грн 23 к. та не перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а справа є незначної складності та визнається судом малозначною, суд приходить до висновку, що господарське судочинство слід здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.
На підставі викладеного, враховуючи характер спірних правовідносин, предмет, підстави позову і обраний позивачем спосіб захисту, суд дійшов висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
У позовній заяві позивач вказує третю особу яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Івано-Франківську обласну державну (військову) адміністрацію. При цьому мотивуючи необхідність такого залучення, позивач вказує на те, що Івано-Франківська обласна державна адміністрація є розпорядником земельних ділянок, за користування яких відповідач не сплачував грошові кошти, а отже рішення суду по даній справі може вплинути на права і обов`язки означеної третьої особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 50 ГПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору (ч. 2 ст. 50 ГПК України).
Зважаючи на те, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки Івано-Франківської обласної державної (військової) адміністрації, останню слід залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
Суд констатує, що матеріали позовної заяви містять докази направлення Івано-Франківській обласній державній (військовій) адміністрації копії позовної заяви з додатками, при цьому вважає за доцільне надати можливість третій особі подати пояснення стосовно суті даного спору.
Керуючись ст. 12, 50, 176, 232-235, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Залучити до участі у справі Івано-Франківську обласну державну (військову) адміністрацію (вул. Грушевського, 21, м. Івано-Франківськ, 76004; ідентифікаційний код 20567921) в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача
Призначити розгляд справи по суті на 16.11.2023 об 11:00 год.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Грушевського, 32, м. Івано-Франківськ, зал судових засідань № 3.
Позивачу, Калуській міській раді ТГ подати суду оригінали документів, які долучено до позовної заяви (для огляду в судовому засіданні).
Встановити відповідачу строк у 15 (п`ятнадцять) календарних днів з моменту отримання цієї ухвали для на дання суду відзиву на позов.
Встановити позивачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відзиву на позов для надання суду відповіді на відзив.
Встановити відповідачу строк у 5 (п`ять) календарних днів з моменту отримання відповіді на відзив для надання суду заперечення.
Відзив, відповідь на відзив та заперечення мають відповідати вимогам ст. 165 ГПК України.
Відповідачу у разі наявності заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження подати суду заяву із обґрунтуванням своїх заперечень протягом 5 днів з дня вручення даної ухвали. Попередити відповідача, що у разі неподання ним обґрунтованих заперечень щодо розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
Встановити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Івано-Франківській обласній державній (військовій) адміністрації строк для надання суду пояснень щодо суті даного спору і всіх наявних доказів на підтвердження своїх доводів чи заперечень до 14.11.2023. Копію пояснень щодо позову та доданих до них документів надіслати учасникам справи, докази чого надати суду.
Явка учасників справи в судове засідання - на власний розсуд.
Повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені документами, визначеними ст. 60 ГПК України.
Учасники справи мають права та обов`язки, визначені ст. 42, 46 ГПК України.
Заяви та клопотання, які подаються до суду, повинні відповідати ст. 169-170 ГПК України.
Учасники справи подають докази суду у відповідності до ст. 80 ГПК України.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Суд звертає увагу сторін, що з 18.10.2023 введені в дію зміни до Господарського процесуального кодексу України щодо використання електронних кабінетів. Зокрема, ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення ВКЗ.
Учасники справи можуть отримувати інформацію у справі зі сторінки на офіційному вебпорталі "Судова влада України" в мережі Інтернет за вебадресою: http://court.gov.ua/fair/sud5010/ або з офіційної сторінки Господарського суду Івано-Франківської області в мережі Інтернет за вебадресою: http://if.arbitr.gov.ua/sud5010/, чи у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 27.10.2023.
Суддя Т. В. Стефанів
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2023 |
Оприлюднено | 30.10.2023 |
Номер документу | 114476666 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про відшкодування шкоди, збитків |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Стефанів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні