ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057)705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"17" жовтня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/2607/23
Господарський суд Харківської області у складі:
суддя Міньковський С.В.
при секретарі судового засідання Черновою В.О.
розглянувши заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "КИЇВ ЛІКВІД ПЕТРОЛЕУМ" про визнання банкрутом ТОВ "Санрайз-Трейд" , код ЄДРПОУ 36997483 за участю сторін:
розпорядник майна - Камінська А.А.,
ВСТАНОВИВ:
ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ.
Ухвалою суду від 04.07.2023 прийнято заяву кредитора ТОВ "Київ Ліквід Петролеум" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Санрайз-Трейд" до розгляду.
Ухвалою суду від 25.07.2023 в підготовчому засіданні, господарський суд відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Санрайз-Трейд", здійснив оприлюднення оголошення про відкриття справи про банкрутство на веб-сайті Судової влади України (ВГСУ), призначив розпорядником майна арбітражного керуючого Камінську Анну Анатоліївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1413 від 19.07.2013), зобов`язав розпорядника майна надати суду відомості про результат розгляду вимог кредиторів в строк до 29.08.2023, встановив строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника до 05.09.2023 та призначив дату проведення попереднього засідання суду.
Оголошення про відкриття справи про банкрутство ТОВ "Санрайз-Трейд" було опубліковано 27.07.2023 № 71085.
Ухвалою суду від 12.09.2023 за результатом проведення попереднього засідання судом визначено вимоги, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів (з урахуванням ухвали про виправлення описки від 13.10.2023): ТОВ "Київ Ліквід Петролеум" в сумі 1 280 127,74 грн та судові витрати у справі про банкрутство в сумі 87140,00 грн (судовий збір та авансовий внесок).
Зобов`язано розпорядника майна за результатами попереднього засідання внести до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги, зобов`язано розпорядника майна в десятиденний строк з дня постановлення ухвали відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства організувати та провести збори кредиторів та комітету кредиторів, визначивши час та місце проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів. Докази надати суду. Призначено проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів на 26.09.2023, призначено підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанова про визнання його банкрутом і відкрита ліквідаційна процедура, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство або ухвала про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду на 17.10.2023.
Присутній в судовому засіданні розпорядник майна надала суду звіт про хід виконання процедури, протокол зборів кредиторів, на яких було прийнято рішення щодо подальшої процедури банкрутства боржника, надано клопотання про затвердження суми грошової винагороди арбітражного керуючого, клопотання про призначення Камінської А.А. ліквідатором боржника.
Крім того, від ініціюючого кредитора надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю представника кредитора.
Розглянувши матеріали справи, надані сторонами документи, суд дійшов висновку про наступне.
Згідно з ч. 3, 4 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень:
- ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом;
- ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом;
- постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
- ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.
У разі якщо зборами кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд за наявності ознак банкрутства протягом п`яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури. Згідно ч. 2 ст. 44 КУзПБ визначено срок процедури розпорядження майно боржника до 170 календарних днів.
Судом встановлено, що з метою розшуку майна, розпорядником майна було направлено запити до державних органів, на які отримані відповіді про відсутність зареєстрованих за боржником будь-яких активів. Відповіді отримані з: Регіонального сервісного центру МВС в Харківській області від 16.10.2023, Головного управління статистики у Харківській області від 12.10.2023, Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства від 16.10.2023, Державної служби України питань геодезії, картографії та кадастру від 16.10.2023; Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна майна, Реєстру боржників, витяг з АСВП.
Також розпорядником майна направлені запити до: НКЦПФР, РВ ФДМУ по Харківській області, інспекції державного архітектурного контролю, Філії "Головний інформаційно-обчислювальний центр АТ "Укрзалізниця", ГУ ДПС у Харківській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України, Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, Державна служба України з питань праці; Державного космічного агентства України, Державної авіаційної служби України, Державна служба геології та надр України, Держмитслужби України, ГУ держгеокадастру у Харківській області, КП "Харківське міське бюро технічної інвентаризації", ДП "Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин", ПАТ "Національний депозитарій України".
Згідно зі ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов`язаний, у тому числі не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.
На виконання положень ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства та вимог ухвали суду від 25.07.2023 розпорядником майна арбітражним керуючим Камінською А.А. була проведена інвентаризація майна боржника станом на 04.09.2023, за результатами якої жодних активів виявлено не було, про що складені акти та інвентаризаційні описи майна боржника.
Згідно зі ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства, на розпорядника майна покладений також обов`язок проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника.
Відповідно до висновків, зроблених розпорядником майна, з урахуванням проведених розпорядником майна дій щодо виявлення майна ТОВ "Санрайз-Трейд", станом на дату проведення судового засідання вбачається, що ТОВ "Санрайз-Трейд" господарську та виробничу діяльність не проводить, економічний та фінансовий стан товариства не стабілізувався, ліквідні активи у підприємства відсутні, працівники відсутні, розрахунки з кредиторами не провадяться. Отже, фінансовий стан боржника відповідає надкритичній неплатоспроможності. Наявність ознак надкритичної неплатоспроможності відповідає фінансовому становищу підприємства, визначеному у КУзПБ, коли воно неспроможне виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених Кодексом. Відсутність достатнього обсягу основних засобів, власного виробництва, виключають можливість здійснення інвестицій в підприємство-боржника, а також роблять невигідним положення підприємства на товарному ринку. Незадовільне значення фінансових показників свідчить про неможливість погашення вимог кредиторів без застосування ліквідаційної процедури.
В ході здійснення аналізу фінансово-господарської діяльності боржника також було досліджено питання наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства чи приховування банкрутства, за результатами чого не було виявлено підстав для висновку про наявність ознак зазначених правопорушень.
Отже, розпорядник майна арбітражний керуючий Камінська А.А. довела суду та кредитору, що після публікації про відкриття провадження у справі про банкрутство підприємства потенційних інвесторів не виявлено, ліквідні активи у боржника відсутні, проте кредиторська заборгованість, згідно реєстру вимог кредиторів складає 1 367 267,74 грн.
Матеріали справи свідчать про те, що кредитор, враховуючи незадовільне фінансове становище боржника, відсутність потенційних інвесторів, неможливість відновлення платоспроможності боржника власними силами за рахунок доходів від здійснення власної господарської діяльності та відсутністю активів, прийняли рішення щодо звернення до суду з пропозицією щодо застосування до боржника процедури ліквідації, що відповідає приписам ч. 5 ст. 48 та ч. 2 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з п. 4 ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неплатоспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами. Таким Законом, норми якого щодо умов, порядку та наслідків визнання банкрутом є спеціальними, передбачені в Кодексі України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 9 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів. Відповідно до протоколу від 26.09.2023 на засіданні зборів кредиторів „за" визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ТОВ "Санрайз-Трейд" проголосував єдиний кредитор у справі, присутній на зборах: 1340, „проти" - не було. Зазначене говорить про те, що рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було прийнято з дотриманням вимог приписів ч. 2-4 ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства.
Отже, за матеріалами справи та наданими суду документами кредитор обґрунтовано дійшов висновку, що задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого.
Судом встановлено, що на засіданні комітету кредиторів боржника (протокол від 16.10.2023) прийнято рішення про призначення арбітражного керуючого Камінської Анни Анатоліївни (свідоцтво №1413 від 19.07.2013) ліквідатором ТОВ "Санрайз-Трейд"; схвалено звіт про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого за період з 25.07.2023 року по 17.10.2023 року (включно).
Рекомендований комітетом кредиторів арбітражний керуючий Камінська А.А. (свідоцтво №1413 від 19.07.2013) в судовому засіданні повідомила, що згодна на призначення ліквідатором у справі № 922/2607/23 про банкрутство ТОВ "Санрайз-Трейд", не є заінтересованою особою у цій справі; не є особою, яка раніше здійснювала управління цим боржником, не належить до жодної категорії осіб, зазначених в ч.3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, про що подано суду відповідну заяву.
Судом встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого Камінської А.А. повністю відповідає вимогам ст.ст 24, 28 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно ч. 2 ст. 10 Кодексу України з процедур банкрутства одна й та сама особа може здійнювати повноваження арбіражного керуючого на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство.
Враховуючи, що кредитори дійшли обґрунтованого висновку про необхідність застосування до боржника ТОВ "Санрайз-Трейд" процедури ліквідації в зв`язку з відсутністю майнових активів боржника для задоволення вимог кредиторів, з тривалим незадовільним фінансовим становищем боржника, відсутністю потенційних інвесторів, неможливістю відновлення платоспроможності боржника, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Камінську Анну Анатоліївну.
Щодо оплати послуг арбітражного керуючого суд повідомляє наступне.
Частиною 1 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
У відповідності до ч. 6 ст. 30 КУзПБ визначено, що арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Враховуючи вищенаведене, а також те, що звіт розпорядника майна про нарахування та виплату грошової винагороди за період з 25.07.2023 по 17.10.2023 на загальну суму 56280,00 грн було схвалено на засіданні комітету кредитрів 16.10.2023 та перевірений судом, останній підлягає затвердженню на підставі ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 11, 28, 30, 48, 49, 58-67 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст 232-233 ГПК України -
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном ТОВ "Санрайз-Трейд" та повноваження розпорядника майна. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Санрайз-Трейд", код 36997483, зареєстроване за місцезнаходженням: вул. Римарська, 11, м. Харків, 61057 - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
2. Затвердити звіт про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого (розпорядника майна) Камінської А.А. в загальному розмірі 56280,00 грн за період з 25.07.2023 року по 17.10.2023 року.
3. Призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Санрайз-Трейд", код 36997483, - арбітражного керуючого Камінську Анну Анатоліївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1413 від 19.07.2013, код іпн НОМЕР_1 , поштова адреса: АДРЕСА_1 ), що виконує з дня свого призначення функції з управління та розпорядження майном банкрута та виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута. Встановити оплату послуг ліквідатора в розмірі трьох мінімальних розмірів заробітної плати за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
4. Здійснити офіційне оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади України про визнання боржника ТОВ "Санрайз-Трейд", код 36997483, банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури із зазначенням найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом, найменування господарського суду в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомостей про ліквідатора.
5. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;
строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;
у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;
припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;
відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;
продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;
скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
виконання зобов`язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.
6. Зобов`язати посадових осіб (керівника боржника) ТОВ "Санрайз-Трейд", код 36997483, протягом п`ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
7. Зобов`язати ліквідатора відповідно до ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та визначати початкову вартість майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового стану банкрута, вести реєстр вимог кредиторів, формувати ліквідаційну масу, розглядати вимоги поточних кредиторів; передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які підлягають обов`язковому зберіганню; повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, заявляти (пред`являти) до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.
Зобов`язати ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
8. Зобов`язати ліквідатора в строк до 17.10.2024 року виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також інші докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:
- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси,
- відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу, звіти про оцінку майна;
- копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);
- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів,
- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;
- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута,
- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури,
- довідку архівної установи про прийняття документів, які підлягають обов`язковому зберіганню,
- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію,
- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення,
- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури,
- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора,
- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів,
- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора.
Якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати до господарського суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.
9. Постанову суду надіслати ліквідатору, ДВС (Шевченківський ВДВС у м. Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (61022, м. Харків, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 6-й під`їзд, 10 поверх), державному реєстратору, державному органу з питань банкрутства, комітету кредиторів, банкруту.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня підписання повного судового рішення.
Постанова підписана 26.10.2023.
Cуддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2023 |
Оприлюднено | 31.10.2023 |
Номер документу | 114477163 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні