ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
м. Чернівці
27 жовтня 2023 року № 926/4617/23
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Марущака І.В., розглянувши матеріали
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівціавторесурс» (58015, Чернівецька обл., м. Чернівці, вул. Фастівська, 30Б, код 22842001)
про розірвання договору,
ВСТАНОВИВ:
Чернівецького міського комунального підрядного шляхово-експлуатаційного підприємства звернувся до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Чернівціавторесурс» про розірвання договору купівлі-продажу №349/23 від 21.07.2023, укладеного між сторонами, з підстав, передбачених ч. 1 ст. 652 ЦК України.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.10.2023 вказану позовну заяву передано до провадження судді Марущака І.В.
Дослідивши зміст та форму позовної заяви на предмет її відповідності вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про залишення позову без руху з огляду на таке.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Зі змісту позовних вимог вбачається, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру.
Згідно з підпунктом 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового за подання до господарського суду позовної заяви позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як передбачено частиною першою статті 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» установлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року складає 2684 грн.
Відтак позивачу належало сплатити за подання цього позову 2684,00 грн судового збору або надати документи, які підтверджують підстави звільнення від його сплати.
Проте позивач наведеного не врахував і не додав до позову доказів сплати судового збору або документів, що підтверджують звільнення від його сплати, хоча в позові зазначив, що судові витрати складаються зі сплати судового збору в сумі 2684,00 грн.
Таким чином, суд установив, що позовну заяву подано без додержання вимог пункту 2 частини першої статті 164 ГПК України.
Частиною першою статті 174 ГПК України унормовано: «Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.»
«В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити),» частина друга статті 174 ГПК України.
Поряд з цим, суд вважає за належне роз`яснити позивачу, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина третя статті 174 ГПК України).
На підставі викладеного, керуючись статтями 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Чернівецького міського комунального підрядного шляхово-експлуатаційного підприємства залишити без руху.
2. Для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків позивачу належить надати суду докази сплати судового збору в сумі 2684,00 грн.
3. Встановити позивачу строк для виправлення недоліків позовної заяви десять днів з моменту отримання цієї ухвали.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя І.В. Марущак
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2023 |
Оприлюднено | 30.10.2023 |
Номер документу | 114477300 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Марущак Ілля Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні