Справа №705/2391/23
2/705/1588/23
УХВАЛА
про направлення справи за підсудністю
27.10.2023 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Єщенко О.І., вивчивши матеріали цивільної справи за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Престиж +» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Уманського міськрайонного суду надійшла позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Престиж +» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
Ухвалою від 16.06.2023 у справі відкрите провадження, вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження, без виклику сторін.
Дослідивши позовну заяву про стягнення заборгованості, беручи до уваги, що розгляд справи з порушенням підсудності є підставою для скасування судового рішення, суддя доходить такого висновку.
Підсудність у цивільному судочинстві - це розмежування компетенції між окремими ланками судової системи та між судами однієї ланки щодо розгляду цивільних справ. Підсудністю фактично є визначення в системі судів компетентного суду стосовно вирішення певної цивільної справи.
Відповідно до позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 10.04.2019 у справі № 638/1988/17 (провадження N 61-30812св18), позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження майна, за правилами виключної підсудності.
Отже, до спорів про стягнення заборгованості нарахованої, але не погашеної за житлово- комунальні послуги застосовується виключна підсудність, а саме, правило ч. 1 ст. 30ЦПК України.
Згідно з ч. 1ст.30ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСББ «Престиж +» заборгованість у розмірі 71599,79 грн. у зв`язку з тим, що вона як співвласник багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 не сплатила встановлені Загальними зборами ОСББ «Престиж +» внески і платежі на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна, справа підлягає розгляду за місцезнаходженням нерухомого майна, а саме її необхідно передати на розгляд до Придніпровського районного суду міста Черкаси.
Згідно зі ст. 32 ЦПК Україниспори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Керуючись ч. 1 ст.30, ст.ст. 31, 32,260,353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Престиж +» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості передати за підсудністю до Придніпровського районного суду міста Черкаси (вул. Гоголя, 316, м. Черкаси, 18015).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Передача справи на розгляд іншого суду здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Суддя О.І. Єщенко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2023 |
Оприлюднено | 30.10.2023 |
Номер документу | 114490915 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Єщенко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні