ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУ Д УКРАЇНИ
УХВАЛА
27 вересня 2010 р. № 42/219-09
Вищий господарський с уд України у складі: судд я Селіваненко В.П. - головуюч ий, судді Бенедисюк І.М. і Льв ов Б.Ю.,
розглянувши матеріали кас аційної скарги комуналь ного підприємства “Міський і нформаційний центр”, м. Харкі в (далі - Підприємство)
на постанову Харківсь кого апеляційного господарс ького суду від 11.08.2010
зі справи № 42/219-09
за позовом Підприємст ва
до фізичної особи - п ідприємця ОСОБА_2, м. Харкі в
про стягнення 18 915, 37 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарс ького суду Харківської облас ті від 29.09.2009 позов задоволено.
Постановою Харківського а пеляційного господарського суду від 11.08.2010 зазначене рішенн я місцевого господарського с уду з даної справи скасовано , в задоволенні позову відмов лено.
У касаційній скарзі до Вищо го господарського суду Украї ни Підприємство просить оска ржувану постанову апеляційн ої інстанції зі справи № 42/219-09 ск асувати та прийняти нове ріш ення, яким позовні вимоги зад овольнити в повному обсязі.
Вищий господарський суд Ук раїни дійшов висновку про не обхідність повернення касац ійної скарги з огляду на таке .
Відповідно до пункту 4 части ни першої статті 111 Господарсь кого процесуального кодексу України (далі - ГПК України) ка саційна скарга повинна місти ти вимоги особи, що подала ска ргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріаль ного чи процесуального права .
Згідно з частинами першою і другою статті 1117 названого Ко дексу переглядаючи у касацій ному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підс таві встановлених фактичних обставин справи перевір яє застосування судом першої чи апеляційної інстанції но рм матеріального і процесуал ьного права; касаційна і нстанція не має права встано влювати або вважати доведени ми обставини, що не були встан овлені у рішенні або постано ві господарського суду чи ві дхилені ним, вирішувати пита ння про достовірність того ч и іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, зби рати нові докази або додатко во перевіряти докази.
Між тим у даній касаційній с карзі не зазначено, порушенн я або неправильного застосув ання яких конкретно норм мат еріального та/або процесуаль ного права припустився апеля ційний господарський суд у п рийнятті відповідної постан ови, в чому саме полягає таке п орушення або неправильне зас тосування і які висновки поп ередніх судових інстанцій, п окладені в основу оскаржуван их судових рішень, не відпові дають законодавству та з яки х визначених законом підстав .
Доводи касаційної скарги с тосуються виключно питань, п ов' язаних з установленням о бставин справи та оцінкою до казів у ній, тобто питань, розг ляд та вирішення яких з ураху ванням наведених приписів ст атті 1117 ГПК України перебуваю ть поза межами перегляду спр ави в касаційній інстанції.
Відповідно до пункту 6 части ни першої статті 1113 ГПК Україн и касаційна скарга не прийма ється до розгляду і повертає ться судом, якщо у скарзі не за значено суті порушення або н еправильного застосування н орм матеріального чи процесу ального права.
Згідно з пунктом 2 частини п ершої статті 8 Декрету Кабіне ту Міністрів України від 21.01.1993 № 7-93 “Про державне мито”, сплаче не згідно з платіжним доруче нням від 31.08.2010 № 1254 скаржником де ржавне мито в сумі 137, 50 грн., під лягає поверненню з державног о бюджету України.
Керуючись пунктом 6 частини першої і частиною другою ста тті 1113 ГПК України, Вищий госпо дарський суд України
УХВАЛИВ:
1. Касаційну ска ргу на постанову Харківськог о апеляційного господарсько го суду від 11.08.2010 зі справи № 42/219-09 п овернути комунальному підпр иємству “Міський інформацій ний центр”.
2. Повернути комунальн ому підприємству “Міський ін формаційний центр” державне мито в сумі 137, 50 грн. Видачу дові дки на повернення державного мита доручити господарськом у суду Харківської області.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Бенедисюк
Суддя Б. Львов
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2010 |
Оприлюднено | 05.10.2010 |
Номер документу | 11455483 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Селіваненко В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні