Справа № 297/1122/21
УХВАЛА
про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою
31 жовтня 2023 року м. Берегове
Берегівський районнийсуд Закарпатськоїобласті вособі головуючогосуддіОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Берегівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по кримінальному провадженню № 12021071060000064 від 24.02.2021 року, відносно ОСОБА_4 по обвинуваченню за ч. 3 ст. 185 КК України
встановив:
31 жовтня 2023 року до Берегівського районного суду Закарпатської області був доставлений затриманий ОСОБА_4 який перебував в розшуку за рішенням суду для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 по обвинуваченню за ч. 3 ст. 185 КК України.
Клопотання мотивовано тим, що у провадженні Берегівського районного суду перебуває кримінальне провадження № 297/1122/21 по обвинуваченню ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 185 КК України.
На даний час судовий розгляд кримінального провадження не завершено, а інтерес судового слідства не втрачено.
Вході досудового розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , в період часу з 17 години 04 хвилини по 17 години 26 хвилин, 21.02.2021року, перебуваючи в попередній змові разом з ОСОБА_6 та неповнолітнім ОСОБА_7 , з метоюреалізувати свій злочинний намір, спрямований на викрадення чужого майна,прослідували до місця розташування товариства з обмеженою відповідальністю «Нумінатор», який розташований по вулиці Фабричній, 53, що в м. Берегове, та з метою незаконного збагачення за рахунок чужого майна, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, їх караність, та настання суспільно-небезпечних наслідків, впевнившись увідсутності сторонніх осіб, скориставшись неуважністю охорони, проникли на територію підприємства перелізши через бетонну огорожу та прослідували територією підприємства до металевої споруди у вигляді автомобільного кунгу, який використовувався працівниками товариства з обмеженою відповідальністю «Нумінатор», як приміщення для зберігання інструментів та запчастин, після чого ОСОБА_7 , шляхом пошкодження навісного замка відкрив двері, та діючи умисно, спільно, з корисливих мотивів, таємно викрали один електоро зварювальний апарат марки «Дніпро- М» моделі «САБ-258 Н», вартість якого,згідно висновку експерта від 25.02.2021 року становить 1380 гривень 00 копійок, водяний радіатор для автобуса марки «Ikarus 255» вартість, якого згідно висновку експерта від 25.02.02021 року становить 500 гривень 00 копійок, один ключ типу трещітка із залізною головкою на 36 марки «Force CR-V BO244» вартість, якого згідно висновку експерта від 25.02.2021 становить 221 гривню 50 копійок, один пластмасовий кейс зеленого кольору в середині якого знаходився набір інструментів ТК 124 Е торгової фірми «Hans» вартість, якого згідно висновку експерта від 02.03.2021 становить 2856 гривень, один пластмасовий кейс червоного кольору в середині, якого знаходився набір інструменту у вигід залізних головок марки «Topex», вартість якого згідно висновку експерта від 02.03.2021 становить 1641 гривень 60 копійок, які перекинули через бетонну огорожу після чого з місця події зникли та викраденим майном розпорядилися на власний розсуд.
Внаслідок таких противоправних дій ОСОБА_6 , ОСОБА_4 , та неповнолітньній ОСОБА_7 , спричинили товариству з обмеженою відповідальністю «Нумінатор» матеріальну шкоду на загальну суму 6 599 гривень 10 копійок.
За викладених обставин ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185КК України, тобто у таємному викраденні чужого майна (крадіжці),вчиненій повторно, групою осіб,поєднаній з проникненням у сховище.
Обвинувачення обвинуваченого, ОСОБА_4 , підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами в матеріалах справи.
ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке, відповідно до положень ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів та у разі доведення його вини в ході судового слідства, останній загрожує реальна міра покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 7 років.
Відповідно до положень ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного.
В ході досудового слідства встановлено наявність ризиків передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_4 може переховуватись від суду, незаконно впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Відповідно до ст. 177 КПК України з метою застосування підозрюваному ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:
1.Переховуватися від суду.
Злочин, який інкримінується ОСОБА_4 є тяжким і передбачає можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років, що вже саме по собі може бути підставою та мотивом для підозрюваного переховуватись від органів досудового розслідування та суду.
Вищевказана обставина, а також той факт, що Закарпатська область межує з чотирьома країнами (Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина) дають підстави вважати, що обвинувачений ОСОБА_4 усвідомлюючи тяжкість та невідворотність покарання за вчинення тяжкого злочину може переховуватись від органів досудового розслідування та має реальні можливості покинути територію України з цією метою, поза межами пункту пропуску державного кордону України, а також переховуватись на території України.
Крім цього,обвинувачений не має будь-яких соціальних зв`язків на території України,
2.Незаконно впливати на свідків, потерпілих та інших учасників у кримінальному провадженні.
Обвинувачений ОСОБА_4 з урахуванням відомих йому обставин кримінального правопорушення та матеріалів кримінального провадження може вступати у поза процесуальні відносини із свідками та схиляти їх до зміни даних слідству показів і це створює загрозу тиску та підбурювання вказаних осіб до дачі неправдивих показів або відмови від надання таких.
3.Перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Знаходячись на волі підозрюваний ОСОБА_4 зможе використовуючи свої зв`язки координувати дії засобами, які мають можливість впливати на викривлення зазначених даних для кримінального провадження шляхом погрози та тиску на учасників/сторін кримінального провадження, з метою уникнення підозрюваним кримінальної відповідальності, що є способом перешкоджанням досудового розслідування.
Також, в ході досудового розслідування встановлено, що обвинувачений ОСОБА_4 вже перебував в розшуці.
Також у разі не застосування до нього заходу особа, яка є організатором даного кримінального правопорушення може негативно впливати на процесуальну поведінку обвинуваченого ОСОБА_4 ..
Ураховуючи викладене, тяжкість та специфіку кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , дані про особу підозрюваного з метою забезпечення виконання процесуальних обов`язків та запобіганням наведеним у клопотанні ризикам до нього необхідно обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Жоден із більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 КПК України, а тому застосування більш м`яких запобіжних заходів не є доцільним.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив його задовольнити, оскільки вважає, що ОСОБА_4 вчинив тяжкий злочин та може ухилятися і переховуватись від слідства.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник в судовому засіданні заперечили щодо задоволення клопотання та просили обрати йому запобіжний захід не пов`язаний із ізоляцією від суспільства.
Заслухавши думку сторін та перевіривши матеріали клопотання, вважаю, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Частиною 2 ст. 177 КПК України передбачено, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років.
ОСОБА_4 дійсно підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, що відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до категорії тяжких злочинів, за яке передбачено покарання у вигляді позбавленні волі на строк від 5 до 7 років.
З огляду на викладене, враховуючи тяжкість кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_4 , тяжкість покарання, що загрожує у разі визнання його винним у кримінальному правопорушенні, тому суд вважає, що ризик його переховування від суду, вчинення іншого кримінального правопорушення наявний.
У зв`язку з наведеним, суд дійшов до висновку, що клопотання про обрання ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 132, 176-178, п. 2 ч. 5 ст. 182, 183, 194, 196, 197 КПК України,
ухвалив:
Клопотання прокурора Берегівської окружної прокуратури ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України задовольнити.
Застосувати відносно обвинуваченому ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів.
Термін дії ухвали до 15 год. 00 хв. 29 грудня 2023 року.
Ухвала суду щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її проголошення, шляхом взяття ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 під варту.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2023 |
Оприлюднено | 02.11.2023 |
Номер документу | 114565950 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні