Ухвала
від 17.10.2023 по справі 910/5460/22
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про призначення експертизи

"17" жовтня 2023 р. Справа№ 910/5460/22

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Ходаківської І.П.

суддів: Корсака В.А.

Євсікова О.О.

за участю секретаря судового засідання: Зозулі Н.М.

за участю представників:

від позивача (за первісним позовом): Бєлкін Л.М.

від відповідача (за первісним позовом): Ковальчук М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Акціонерного товариства "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ"

на рішення господарського суду міста Києва від 15.12.2022 (повний текст рішення складено та підписано 26.12.2022)

у справі № 910/5460/22 (суддя Демидов О.В.)

за позовом Акціонерного товариства "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ"

до Приватного акціонерного товариства "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН"

про визнання недійсним рішення та визнання договір купівлі-продажу цінних паперів укладеним

та за зустрічною позовною заявою Приватного акціонерного товариства "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН"

до Акціонерного товариства "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ"

про визнання договору купівлі-продажу цінних паперів укладеним в редакції позивача за зустрічним позовом

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Північного апеляційного господарського суду у складі колегії суддів: Ходаківської І.П. - головуючого, Корсака В.А., Євсікова О.О. перебуває апеляційна скарга Акціонерного товариства "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ" на рішення господарського суду міста Києва від 15.12.2022 у справі № 910/5460/22, у розгляді якої у судовому засіданні 11.10.2023 протокольно оголошено перерву до 17.10.2023.

У судове засідання 17.10.2023 з`явились представники позивача та відповідача.

У судовому засіданні судом апеляційної інстанції на обговорення було поставлено питання щодо призначення у справі комплексної судової експертизи щодо загальної ринкової вартості акцій ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН".

Присутні у судовому засіданні представники позивача та відповідача не заперечували проти призначення експертизи та поклалися у вирішенні цього питання на розсуд суду.

Суд враховує, що Акціонерним товариством "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ" надано до матеріалів справи перелік питань на вирішення судової експертизи, а саме:

Яка загальна ринкова вартість об`єктів нерухомого майна, включаючи земельну ділянку кадастровий номер 8000000000:82:082:0002 площею 7,2757 га та комплекс будівель загальною площею 68.355 кв. м., які належать на праві власності ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" станом на 26.11.2020 (дата оцінки, яка зазначена у Звіті про оцінку майна - акцій ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН") ?

Яка загальна ринкова вартість машин, обладнання, сировини та споживчих товарів, які належать на праві власності ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" станом на 26.11.2020 (дата оцінки, яка зазначена у звіті про оцінку майна - акцій ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН") ?

З урахуванням висновків оціночно-будівельної та товарознавчої експертиз визначити, яка загальна ринкова вартість (активів) емітента ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" станом на 26.11.2020 (дата оцінки, яка зазначена у звіті про оцінку майна - акцій ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН") ?

З урахуванням висновків оціночно-будівельної та товарознавчої експертиз визначити, яка загальна ринкова вартість однієї акції емітента ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" станом на 26.11.2020 (дата оцінки, яка зазначена у Звіті про оцінку майна - акцій ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН") ?

Суд також враховує, що ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" надано до матеріалів справи свою пропозицію щодо переліку питань для проведення експертизи та щодо експертної установи. Так, ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" запропонувало поставити на вирішення судової експертизи питання щодо правильності складення звіту про незалежну оцінку майна від 10.12.2020 незалежного оцінювача ТОВ "АР ДЖІ САТЕЛЛІТ" та визначення ринкової вартості акцій ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" відповідно до вимог чинного законодавства України, нормативних актів Фонду державного майна України та нормативних актів НКЦПФР.

Заслухавши пояснення представників сторін колегія дійшла висновку про призначення у справі комплексної судової експертизи з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, предметом позову АТ "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ" є матеріально-правова вимога до ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" про визнання недійсним рішення від 10 грудня 2020 року Наглядової ради ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" про затвердження ринкової вартості акцій ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН", визначеної станом на 26.11.2020 у розмірі 0, 25 грн та визнання укладеним договору купівлі-продажу цінних паперів (викупу емітентом власних цінних паперів), запропонованого відповідачем - ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН", із змінами, запропонованими позивачем - АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Аванпост" - між ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" та АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Аванпост" щодо обов`язкового викупу належних АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Аванпост" 8 461 540 простих іменних акції ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" за ціною 0,46 грн за 1 акцію на загальну суму 3 892 308,40 грн, у редакції договору, поданій позивачем.

Позовні вимоги АТ "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ" обґрунтовані тим, що позивач в особі представника брав участь у загальних зборах акціонерів емітента, які проведено дистанційно 14.12.2020 (дата завершення голосування) та голосував "проти" прийняття рішення з питань №№ 8, 9 (8. Розгляд питання про збільшення статутного капіталу товариства шляхом додаткової емісії акцій (розміщення додаткових акцій) існуючої номінальної вартості за рахунок додаткових внесків (без здійснення публічної пропозиції); 9. Про невикористання переважного права акціонера на придбання акцій додаткової емісії акцій у процесі їх розміщення) порядку денного загальних зборів. В результаті цього позивач отримав право вимагати у відповідача, як емітента обов`язкового викупу належних позивачеві акцій на підставі ст.ст. 68,69 Закону України "Про акціонерні товариства". Кількість акцій ПрАТ "Київська кондитерська фабрика "Рошен", які належать позивачу, становить 8 461 540 штук. Позивачу було запропоновано продати належні йому акції у кількості 8 461 540 штук за ринковою вартістю станом на 26.11.2020, яку визначено незалежним оцінювачем, у розмірі 0,25 грн за одну акцію емітента. Тобто акціонерам, у тому числі позивачу, фактично було запропоновано продати належні йому акції за номінальною вартістю. Однак позивач не погоджується з викупом належних йому акцій за номінальною вартістю однієї акції у розмірі 0,25 гривні, оскільки вважає вказану ціну заниженою, та заявив вимогу про викуп акцій за ціною 0,4386 грн за кожну акцію. Позивач вважає, що ціна викупу повинна відповідати такій, що визначена майновим підходом (0,46 грн), а не визначеній дохідним підходом (0,25 грн). Проте ціна викупу 0,25 грн затверджена рішенням Наглядової ради ПрАТ "Київська кондитерська фабрика "Рошен" від 10.12.2020, у зв`язку із чим це рішення вважає незаконним.

Предметом зустрічного позову ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" є матеріально-правова вимога до АТ "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ" про визнання укладеним договору купівлі-продажу цінних паперів (викупу емітентом власних цінних паперів), між ПрАТ «КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА «РОШЕН» та АТ «ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «АВАНПОСТ» щодо обов`язкового викупу належних АТ «ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД «АВАНПОСТ» 8 461 540 простих іменних акції ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА «РОШЕН» за ціною 0,25 грн за одну акцію.

Як вбачається з наявного в матеріалах справи протоколу № б/н засідання Наглядової ради ПрАТ «КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА «РОШЕН» від 10.12.2020 затверджено ринкову вартість акцій товариства, визначену незалежним оцінювачем ТОВ "Ар Джі Сателліт" станом на 26.11.2020 відповідно до договору №201021/01 від 25.11.2020 та звіту про незалежну оцінку майна (коректність якого підтверджено рецензією консалтингової фірми "ІНВЕСТКОН" від 11.12.2020) у розмірі 0,25 грн за одну акцію товариства.

Частиною першою статті 68 Закону України "Про акціонерні товариства" передбачено, що кожний акціонер - власник простих акцій товариства має право вимагати здійснення обов`язкового викупу акціонерним товариством належних йому простих акцій, якщо він зареєструвався для участі у загальних зборах та голосував проти прийняття загальними зборами рішення про: 1) злиття, приєднання, поділ, перетворення, виділ, зміну типу товариства; 2) надання згоди на вчинення товариством значних правочинів; 2-1) надання згоди на вчинення товариством правочину, щодо якого є заінтересованість; 3) зміну розміру статутного капіталу; 4) відмову від використання переважного права акціонера на придбання акцій додаткової емісії у процесі їх розміщення.

Відповідно до частин третьої, четвертої статті 68 Закону України "Про акціонерні товариства" акціонерне товариство у випадках, передбачених частинами першою та другою цієї статті, зобов`язане викупити належні акціонерові акції. Перелік акціонерів, які мають право вимагати здійснення обов`язкового викупу належних їм акцій відповідно до частини першої та другої цієї статті, складається на підставі переліку акціонерів, які зареєструвалися для участі в загальних зборах, на яких було прийнято рішення, що стало підставою для вимоги обов`язкового викупу акцій.

Отже, право акціонера вимагати здійснення обов`язкового викупу акціонерним товариством належних йому акцій виникає з моменту прийняття загальними зборами рішення, яке відповідно до частини першої або другої статті 68 Закону України "Про акціонерні товариства" є підставою для вимоги обов`язкового викупу акцій, за умови, що такий акціонер зареєструвався для участі у загальних зборах, на яких прийнято рішення, що стало підставою для вимоги обов`язкового викупу акцій, та голосував проти прийняття загальними зборами такого рішення.

Порядок реалізації акціонерами права вимоги обов`язкового викупу акціонерним товариством належних їм акцій визначено статтею 69 Закону України "Про акціонерні товариства".

За умовами частини першої статті 69 Закону України "Про акціонерні товариства" ціна викупу акцій не може бути меншою за ринкову вартість, визначену відповідно до статті 8 цього Закону. Ринкова вартість акцій визначається станом на день, що передує дню опублікування в установленому порядку повідомлення про скликання загальних зборів, на яких було прийнято рішення, яке стало підставою для вимоги обов`язкового викупу акцій. Ринкова вартість акцій визначається в порядку, встановленому статтею 8 цього Закону.

Приписами частини першої статті 8 Закону України "Про акціонерні товариства" встановлено, що ринкова вартість майна у разі його оцінки відповідно до цього Закону, інших актів законодавства або статуту акціонерного товариства визначається на засадах незалежної оцінки, проведеної відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність. Рішення про залучення суб`єкта оціночної діяльності - суб`єкта господарювання приймається наглядовою радою товариства (у процесі створення товариства - зборами засновників або засновником особисто у разі створення акціонерного товариства однією особою).

Наглядова рада або загальні збори акціонерів, якщо утворення наглядової ради не передбачено статутом акціонерного товариства (у процесі створення товариства - установчими зборами), затверджує ринкову вартість майна (включно з цінними паперами), визначену відповідно до частин першої і другої цієї статті. Затверджена вартість майна не може відрізнятися більше ніж на 10 відсотків від вартості, визначеної оцінювачем. Якщо затверджена ринкова вартість майна відрізняється від вартості майна, визначеної відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність, наглядова рада або загальні збори акціонерів, якщо утворення наглядової ради не передбачено статутом акціонерного товариства (у процесі створення товариства - установчими зборами), повинна мотивувати своє рішення (частина третя статті 8 Закону України "Про акціонерні товариства").

Невідповідність вимогам законодавства рішення наглядової ради в частині затвердження ринкової вартості акцій з метою їх викупу є підставою для визнання такого рішення недійсним, зокрема, ціна акцій, яка ґрунтується на висновку суб`єкта оціночної діяльності, вчиненому з порушенням вимог нормативно-правових актів, не може вважатися дійсною ринковою ціною.

Відсутність у наглядової ради на час проведення спірної процедури примусового викупу акцій негативної рецензії щодо звіту не є достатньою підставою для висновку про відповідність затвердженої оскаржуваним рішенням наглядової ради товариства ринкової вартості акції дійсній її ринковій вартості, отримання якої могло би бути визнано справедливою і обґрунтованою компенсацією за втручання в мирне володіння позивачем своїм майном.

Такий правовий висновок Верховного Суду викладено в постанові від 16.02.2021 у справі №910/8714/18.

Затвердження наглядовою радою оцінки акцій не може бути лише формальним процесом в процедурі обов`язкового викупу останніх акціонерним товариством, оскільки фактично від визначення справедливої вартості акцій залежить правомірність порядку їх викупу.

У зв`язку з цим, у даній справі необхідно з`ясувати загальну ринкову (справедливу) вартість однієї акції у пакеті акцій 100 % від статутного капіталу ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" та їх загальну ринкову вартість кількістю 8 461 540 штук емітента ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН", що належать АТ "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ" станом на 26.11.2020. Отже наявні підстави для застосування спеціальних знань з метою з`ясування фактичних даних, що входять до предмета доказування.

За приписами ст. 99 Господарського процесуального кодексу України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності, або за клопотанням учасника справи, мотивованим неможливістю надати експертний висновок у строки, встановлені для подання доказів, з причин, визнаних судом поважними, зокрема через неможливість отримання необхідних для проведення експертизи матеріалів.

У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу.

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування. Якщо наявні у справі докази є взаємно суперечливими, їх оцінку в разі необхідності може бути здійснено господарським судом з призначенням відповідної судової експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 Господарського процесуального кодексу України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Отже, у даному випадку наявні підстави для призначення комплексної судової експертизи в порядку, передбаченому статтею 99 Господарського процесуального кодексу України, для з`ясування обставин, що є необхідними для правильного вирішення справи, але потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право.

Проведення судової експертизи доручається державним спеціалізованим установам чи безпосередньо особам, які відповідають вимогам, встановленим Законом України "Про судову експертизу". Особа, яка проводить судову експертизу (далі - судовий експерт) користується правами і несе обов`язки, зазначені у статті 31 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно зі статтею 7 Закону України "Про судову експертизу" судово-експертну діяльність здійснюють державні спеціалізовані установи, їх територіальні філії, експертні установи комунальної форми власності, а також судові експерти, які не є працівниками зазначених установ, та інші фахівці (експерти) з відповідних галузей знань у порядку та на умовах, визначених цим Законом. До державних спеціалізованих установ належать: науково-дослідні установи судових експертиз Міністерства юстиції України; науково-дослідні установи судових експертиз, судово-медичні та судово-психіатричні установи Міністерства охорони здоров`я України; експертні служби Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України. Виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних і судово-психіатричних експертиз.

Частиною 3 статті 99 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).

В своєму клопотанні та у судовому засіданні 17.10.2023 представник АТ "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ" просив доручити проведення експертизи ВІДОКРЕМЛЕНОМУ СТРУКТУРНОМУ ПІДРОЗДІЛУ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ" "ЦЕНТР СУДОВОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ" (01042, місто Київ, вул. Маккейна Джона, будинок 40, код ЄДРПОУ 41393812).

У вирішенні питання щодо визначення експертної установи представник ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" у судовому засіданні поклався на розсуд суду.

Суд, з урахуванням позицій представників сторін, вважає за доцільне доручити проведення судової експертизи ВІДОКРЕМЛЕНОМУ СТРУКТУРНОМУ ПІДРОЗДІЛУ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ" "ЦЕНТР СУДОВОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ".

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про судову експертизу" судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Дульський проти України" зазначено, що експертиза, призначена судом, є одним із засобів встановлення або оцінки фактичних обставин справи і тому складає невід`ємну частину судової процедури.

Відповідно до частини другої статті 98 ГПК України предметом висновку експерта може бути дослідження обставин, які входять до предмета доказування та встановлення яких потребує наявних у експерта спеціальних знань. Предметом висновку експерта не можуть бути питання права.

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом (ч. 4 ст. 99 ГПК України).

Оскільки частина запропонованих сторонами питань, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта (питання оцінки правильності складення звіту про незалежну оцінку майна від 10.02.2020, загальної ринкової вартості об`єктів нерухомого майна, машин, обладнання, сировини та споживчих товарів, належних на праві власності ПрАТ "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН") не можуть бути поставлені судом на вирішення судової експертизи, суд їх відхиляє.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 229 ГПК України, провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому п. 2 ч. 1 ст. 228 цього Кодексу - на час проведення експертизи.

Керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 228, 229, 234, 235, 281 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд

У Х В А Л И В :

Призначити у справі № 910/5460/22 комплексну судову експертизу, проведення якої доручити ВІДОКРЕМЛЕНОМУ СТРУКТУРНОМУ ПІДРОЗДІЛУ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ" "ЦЕНТР СУДОВОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ" (01042, місто Київ, вул. Маккейна Джона, будинок 40, код ЄДРПОУ 41393812).

На вирішення судової експертизи поставити такі питання:

1. Яка загальна ринкова вартість акції емітента Приватного акціонерного товариства "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" (03039, місто Київ, ПРОСПЕКТ НАУКИ, будинок 1, код ЄДРПОУ 00382125) станом на 26.11.2020 ?

2. Яка загальна ринкова вартість простих іменних акцій (активів) кількістю 8 461 540 (вісім мільйонів чотириста шістдесят одна тисяча п`ятсот сорок) штук емітента Приватного акціонерного товариства "КИЇВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА ФАБРИКА "РОШЕН" (03039, місто Київ, ПРОСПЕКТ НАУКИ, будинок 1, код ЄДРПОУ 00382125), що належать Акціонерному товариству "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ" станом на 26.11.2020 ?

Попередити судового експерта (експертів) про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 Кримінального кодексу України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього (них) обов`язків.

Зобов`язати ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ" "ЦЕНТР СУДОВОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ" надіслати копії експертного висновку учасникам провадження, а також провести експертне дослідження у строки, визначені пп. 1.13. п. 1 розд. 1 Інструкції "Про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень".

Витрати пов`язані з проведенням експертизи покласти на Акціонерне товариство "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ", з подальшим розподілом судових витрат відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України.

Апеляційне провадження у справі № 910/5460/22 за апеляційною скаргою Акціонерного товариства "ЗАКРИТИЙ НЕДИВЕРСИФІКОВАНИЙ ВЕНЧУРНИЙ КОРПОРАТИВНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ФОНД "АВАНПОСТ" на рішення господарського суду міста Києва від 15.12.2022 у справі № 910/5460/22 зупинити на час проведення експертизи (до отримання висновку судової експертизи).

Копію ухвали надіслати сторонам та ВІДОКРЕМЛЕНОМУ СТРУКТУРНОМУ ПІДРОЗДІЛУ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ" "ЦЕНТР СУДОВОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ".

Матеріали справи № 910/5460/22 надіслати ВІДОКРЕМЛЕНОМУ СТРУКТУРНОМУ ПІДРОЗДІЛУ ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ІНФОРМАЦІЙНІ СУДОВІ СИСТЕМИ" "ЦЕНТР СУДОВОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ТА ЕКСПЕРТНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ" (01042, місто Київ, вул. Маккейна Джона, будинок 40, код ЄДРПОУ 41393812) для проведення експертизи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення.

Повний текст ухвали складено - 27.10.2023.

Головуючий суддя І.П. Ходаківська

Судді В.А. Корсак

О.О. Євсіков

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення17.10.2023
Оприлюднено02.11.2023
Номер документу114576916
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо цінних паперів

Судовий реєстр по справі —910/5460/22

Ухвала від 03.09.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Ухвала від 20.08.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Ухвала від 18.06.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Ухвала від 28.03.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Постанова від 15.03.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Ухвала від 11.03.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Ухвала від 26.02.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

Ухвала від 14.02.2024

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Баранець О.М.

Ухвала від 29.01.2024

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Ходаківська І.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні