Справа №350/1857/14-ц
Номер провадження 6/350/20/2023
У Х В А Л А
02 листопада 2023 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Бейко А.М., ознайомившись із клопотанням представника приватного підприємства «ТРАНС-СЕРВІС» - адвоката Шевченко Дар`ї Станіславівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщень суду у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , зацікавлена особа Ї приватне підприємство «ТРАНС-СЕРВІС», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 ,
у с т а н о в и в:
У провадженні Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області перебуває вищезазначена цивільна справа №350/1857/14-ц (провадження №6/350/20/2023).
01.11.2023 на адресу Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області через «Електронний суд» від представника приватного підприємства «ТРАНС-СЕРВІС» - адвоката Шевченко Д.С. надійшло клопотання, у якому вона просить надати їй можливість брати участь в судових засіданнях у цій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу EASYCON.
В обгрунтування заявленого клопотання адвокат Шевченко Д.С. зіслалася на те, що Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан, який на цей час відповідним Законом продовжено. Водночас адвокат просила врахувати значну територіальну віддаленість суду від місця її роботи (Харківська область, місто Дергачі).
Вивчивши матеріали цивільної справи, дослідивши мотиви клопотання, суд прийшов до таких висновків.
Згідно із ч.1 ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно доч.3ст.212ЦПК України, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до п. 2 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 (далі - Положення), Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів).
Пунктом 45 Положення закріплено, що підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.
Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
Згідно із пунктом 50 Положення суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Враховуючи, що чинним законодавством не передбачено використання сервісу "EasyCon" для проведення судових (підготовчих) засідань в режимі відеоконференції, суд приходить до переконання про необхідність відмовити у задоволенні відповідного клопотання адвоката Шевченко Д.С.
Водночас суд зазначає, що відмова у задоволенні вищезазначеного клопотання не перешкоджає повторному зверненню адвоката із клопотанням до суду, оформленим відповідно до вимог чинного законодавства України.
Також суд вважає за необхідне звернути увагу, що при повторному зверненні до суду із клопотанням слід дотриматись вимог, передбачених ст.183 ЦПК України, в тому числі щодо зазначення відомостей у відповідному розділі такого клопотання стосовно наявності електронного кабінету.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
У задоволенніклопотання представникаприватного підприємства«ТРАНС-СЕРВІС»-адвоката ШевченкоДар`ї Станіславівнипро участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщень судуу цивільнійсправі зазаявою ОСОБА_1 ,зацікавлена особаЇ приватнепідприємство «ТРАНС-СЕРВІС»,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог ОСОБА_2 відмовити.
Суд звертає увагу учасників процесу, що з 05 жовтня 2021 року почали офіційно функціонувати три підсистеми (модулі) ЄСІТС «Електронний кабінет», «Електронний суд», підсистема відеоконференцзв`язку.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відповідно до пп.6.5, п.6 Розділу ІІ Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, ЄСІТС забезпечує проведення відеоконференції в режимі реального часу. Зокрема, відповідно до п.45-50 згаданого Положення, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів;
Суд роз`яснює, що учасники справи можуть подавати до суду необхідні документи (заяви, клопотання, пояснення, тощо), в електронній формі з використанням офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, засвідчивши документи кваліфікованим електронним підписом, або через підсистему "Електронний суд".
Інформацію щодо даної справи її учасники можуть отримувати за веб-адресою сторінки на офіційному веб - порталі судової влади: http://court.gov.ua/sud0913.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Суддя А.М.Бейко
Суд | Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2023 |
Оприлюднено | 06.11.2023 |
Номер документу | 114632141 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Бейко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні