Справа №: 398/3124/23
провадження №: 1-кс/398/1474/23
УХВАЛА
Іменем України
"03" листопада 2023 р. слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023121060000742 від 02.05.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання про надання тимчасового доступу до інформації, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023121060000742 від 02.05.2023, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що 13 квітня 2023 року до ІНФОРМАЦІЯ_2 зі скаргою на бездіяльність посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 звернувся представник скаржника ОСОБА_4 ОСОБА_5 , в якій просить зобов`язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 внести відомості до ЄРДР після отримання заяви ОСОБА_4 від 06 березня 2023 року.
Зі змісту заяви вбачається, що ОСОБА_4 надав 06 березня 2023 року до Олександрійського РВП ГУНП повідомлення про злочин, а саме про вчинення директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ОСОБА_6 кримінальних правопорушень.
У ході проведення допиту потерпілий ОСОБА_4 повідомив, що навесні 2022 року, до нього з діловою пропозицією звернулася його бухгалтер ОСОБА_6 . Суть пропозиції заключалася в тому, щоб організувати на території міста Олександрія, Кіровоградської області прокат самокатів. Хоча спочатку вона захотіла, аби ОСОБА_4 позичив їй 34 000 доларів США. Однак, ОСОБА_4 відмовив ОСОБА_6 . Потім, ОСОБА_6 запропонувала ОСОБА_4 , що в нього буде 33% частини в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Саме таку назву було запропоновано ОСОБА_7 . ОСОБА_4 надав свою згоду та розпочалася підготовка до запуску спільного проекту. На протязі декількох тижнів ТОВ було утворено відповідно до чинного законодавства. Далі, ОСОБА_8 , поїхала до Австрії, оскільки там були придбані електричні самокати. В Австрії було придбано 105 самокатів. ОСОБА_4 не відомо, яку саме суму грошових коштів вклала у ТОВ ОСОБА_6 . В липні та серпні місяці 2022 року ОСОБА_6 сказала, що потрібно далі розвиватися та придбала спочатку декілька електричних «байків» та легкових автомобілів для служби «таксі», які були оформлені на ОСОБА_9 , як на фізичну особу, а не як на ТОВ. Крім того, весь прибуток від електричних «байків» та легкових автомобілів для служби «таксі» надходив лише ОСОБА_10 . Далі, у жовтні місяці 2022 року, ОСОБА_9 переїхала до міста Київ. Потім, ОСОБА_8 запропонувала ОСОБА_4 лише 33 електричних самокати.
Таким чином, в діях ОСОБА_6 вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 366 КК України, тобто службове підроблення.
Вищевказані відомості можуть міститися в ІНФОРМАЦІЯ_1 . Місце розташування вказаної установи знаходиться за наступною адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий у судове засідання не з`явився, подав клопотання про розгляд справи у його відсутність, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_1 , у володінні якого знаходиться інформація.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування розгляду даного клопотання за допомогою технічних засобів не здійснюється. Відповідно до вимог ст. 108 КПК України ведеться журнал судового засідання.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
За змістом ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що 02.05.2023 органом поліції розпочато кримінальне провадження №12023121060000742, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України. В ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Отже, слідчий суддя приходить до висновку про наявність достатніх підстав вважати, що отримання зазначеної у клопотанні інформації, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, так як вичерпані всі інші можливості отримати інформацію про осіб, які вчинили дане кримінальне правопорушення. Крім того, слідчим доведено можливість використання як доказів зазначеної інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цієї інформації, а тому клопотання є обґрунтованим.
Керуючись ст. ст. 159 - 164, 166 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_11 , старшому слідчому СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_13 , тимчасовий доступ до усіх матеріалів діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), а саме до:
- документації, пов`язаної із реєстрацією ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 );
- даних про керівників та працівників вказаного суб`єкту господарської діяльності за період 2022-2023 років;
- податкових декларацій з податку на додану вартість, поданих даним товариством, упродовж 2022-2023 років;
- додатку № 5 до податкових декларацій з податку на додану вартість «Розшифровка податкових зобов`язань та податкового кредиту в розмірі контрагентів» поданих даним товариством, упродовж 2022-2023 років;
- податкових декларацій з податку на прибуток з додатками поданих даним товариством, упродовж 2022-2023 років;
- реєстру виданих та отриманих податкових накладних, даним товариством, упродовж 2022-2023 років;
- уточнюючих розрахунків податкових зобов`язань упродовж 2022-2023 років;
- податкових накладних, поданих даним товариством у 2022-2023 роках;
- форм 1 ДФ, поданих даним товариством, упродовж 2022-2023 років;
- інформацію про IP-адреси, з яких подавалась звітності товариством, упродовж 2022-2023 років;
- інформацію про рахунки, що діяли та діють на теперішній час, відкриті в установах банків протягом 2022-2023 років;
- інформацію про банківський рахунок, на якому зберігається статутний фонд товариства;
- інформацію про прибутки, отримані підприємством протягом 2022-2023 років та видатки протягом зазначеного періоду;
- інформацію про сплачені підприємством податки протягом 2022-2023 років.
- банківські рахунки відкриті на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (РНОКПП НОМЕР_2 ).
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_1 , що здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , надати вищевказаним слідчим тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю їх копіювання у друкованому вигляді на папері та здійснити вилучення (виїмку) їх копій.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2023 |
Оприлюднено | 29.04.2024 |
Номер документу | 114632325 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Петренко С. Ю.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Подоляк Я. М.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Молонова Ю. В.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Молонова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні