Постанова
від 03.11.2023 по справі 1-18/10
КРАСНОГВАРДІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 1-18/10

Провадження № 1/204/12/23

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 листопада 2023 року Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська у складі:

головуючого: судді ОСОБА_1

секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

розглянувши матеріали кримінальної справи відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 129 КК України,

за участю: прокурора ОСОБА_4 ,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до обвинувального висновку 14 липня 2006 року приблизно о 00 годині 30 хвилин ОСОБА_3 , будучи в стані алкогольного сп`яніння, маючи намір на погрозу вбивством з ціллю залякування та позбавлення спокою, знаходячись в квартирі громадянина ОСОБА_5 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , висловлював погрозу вбивством, розбив у останнього на голові скляну пляшку, усвідомлюючи, що викликає у потерпілого реальне побоювання за своє життя та бажаючи цього. Після чого, тримаючи розбиту ним пляшку в руках, підставив гострі краї пляшки до тіла в область серця ОСОБА_5 , продовжуючи висловлювать погрозу вбивством, в результаті чого спричинив ОСОБА_5 легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров`я у вигляді рани м`яких тканин тім`яно-потиличної області зліва, передньої поверхні грудної клітини зліва, осадження та садна м`яких тканин грудної клітини зліва.

ОСОБА_5 , побоюючись здійснення цієї погрози вбивством, сприйняв її реально та самі обставини, які свідчили про реальність цієї погрози.

Дії ОСОБА_3 кваліфіковано за ч. 1 ст. 129 КК України, як погроза вбивством, якщо були реальні побоювання за здійснення вказаної погрози.

Відповідно до розпорядження Голови Верховного Суду від 08 квітня 2022 року № 17/0/9-22 у зв`язку з неможливістю здійснювати правосуддя під час воєнного стану територіальна підсудність справ Красноармійського міськрайонного суду Донецької області визначена Красногвардійському районному суду м. Дніпропетровська.

03 листопада 2023 року прокурор Покровської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернулася до суду з клопотанням про звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності, у зв`язку з закінченням строків давності, посилаючись не те, що з моменту скоєння ОСОБА_3 кримінального правопорушення минуло більше 15 років.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали кримінальної справи, суд приходить до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 129 КК України.

Постановою Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 27 листопада 2006 року по кримінальній справі оголошено розшук підсудного ОСОБА_3 .

Станом на 03 листопада 2023 року місцезнаходження ОСОБА_3 не встановлено.

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 КК України перебіг давності зупиняється, якщо особа, що вчинила злочин, ухилилася від досудового слідства або суду. У цих випадках перебіг давності відновлюється з дня з`явлення особи із зізнанням або її затримання. У цьому разі особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з часу вчинення злочину минуло п`ятнадцять років.

Відповідно до правової позиції Великої палати Верховного Суду, висловленої у постанові від 02 лютого 2023 у справі №735/1121/20, визначені у статті 49 КК України строки давності за змістом становлять проміжки часу, у разі спливу яких з моменту вчинення кримінального правопорушення до набрання вироком законної сили особа звільняється від кримінальної відповідальності. Передбачаючи в цих випадках відмову держави від застосування заходів кримінальної репресії, законодавець виходить із того, що з плином часу вчинене в далекому минулому діяння перестає бути показником соціальної небезпечності особи, а тривала законослухняна поведінка людини в подальшому свідчить про її виправлення. В цьому разі притягнення особи до кримінальної відповідальності не узгоджується з принципом гуманізму та є недоцільним.

Велика Палата вважає, що встановлені частиною другою статті 49 КК України загальні строки мають преклюзивний характер і спрямовані на недопущення застосування щодо людини заходів кримінальної репресії через нерозумно тривалі проміжки часу. Адже в іншому разі зупинення диференційованих строків у випадках, коли підозрюваний, обвинувачений переховується від розслідування та суду впродовж багатьох років, продовжувало б їх на необмежений час з можливістю покарання особи за кримінальні правопорушення, вчинені в далекому минулому, впродовж усього життя - як тільки вона потрапить у поле зору правоохоронних органів.

Закінчення загальних строків, установлених частиною другою цієї статті (п?ятнадцять років з моменту вчинення злочину і п?ять років - проступку), є підставою для звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, коли цей строк спливає раніше за диференційований, подовжений на час ухилення.

Згідно абз. 2 пункту 8 Постанови Пленум Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» звільнення особи від кримінальної відповідальності за ст. 49 КК України є обов?язковим, за винятком випадку застосування давності, передбаченого ч.4 ст. 49 КК України.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду, викладеної у постанові Касаційного кримінального суду від 24 травня 2018 року у справі № 200/4664/14-к, вирішуючи питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності на підставі ст. 49 КК України, суд не зобов?язаний встановлювати чи винний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення та чи підлягає він покаранню за його вчинення.

З часу вчинення кримінального правопорушення, в якому обвинувачується ОСОБА_3 14 липня 2006 року, минуло більше 17 років.

Відповідно до довідки Департаменту інформаційно-аналітичної підтримки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 27 листопада 2008 року по теперішній час до кримінальної відповідальності за вчинення інших кримінальних правопорушень не притягувався.

Згідно довідки Покровського РУП ГУНП в Донецькій області від 16 жовтня 2023 року, ОСОБА_3 значиться в державному розшуку за Покровським РУП ГУНП в Донецькій області.

Згідно інформації Покровського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Покровському районі Донецької області від 16 жовтня 2023 року, відсутні актові записи про зміну імені та смерть ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно з вимогами пунктів 10 та 11 Перехідних положень КПК України, кримінальні справи, які до дня набрання чинності цим Кодексом надійшли до суду від прокурорів з обвинувальним висновком, постановою про направлення справи до суду для вирішення питання про звільнення від кримінальної відповідальності розглядаються судами першої, апеляційної, касаційної інстанцій і Верховним Судом України в порядку, який діяв до набрання чинності цим Кодексом.

Згідно пункту 5 ч.1 ст. 7-1 КПК України (в ред.1960 року) закінчення строків давності є однією з підстав закриття судом провадження в кримінальній справі.

Відповідно до ч. 2 ст. 11-1 КПК України (в ред.1960 року) суд у судовому засіданні за наявності підстав, передбачених ст. 49 КК України, закриває кримінальну справу у зв`язку із закінченням строків давності у випадках, коли справа надійшла до суду з обвинувальним висновком.

Згідно ч.1 ст. 248 КПК України (в ред. 1960 року) при наявності обставин, передбачених ст. 6, ч.1 ст. 7 , ст.ст. 7-1, 7-2, 8, 9, 10 і 11-1 цього Кодексу, суддя своєю мотивованою постановою закриває справу, скасовує запобіжні заходи, заходи забезпечення цивільного позову і конфіскації майна, а також вирішує питання про речові докази, зокрема про гроші, цінності та інші речі, нажиті злочинним шляхом.

З урахуванням наведеного ОСОБА_3 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності, а провадження у справі закриттю.

Керуючись ст. 49 КК України, ст. 7-1, 11-1, 81, 262, 282 КПК України (в ред. 1960 року), п.п.10,11 Перехідних положень КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора Покровської окружної прокуратури ОСОБА_4 про закриття кримінальної справи задовольнити.

ОСОБА_3 звільнити від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 129 КК України на підставі ч. 2 ст. 49 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальну справузакрити.

Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в СІ-6 м. Артемівськ, обраний ОСОБА_3 скасувати.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду черезКрасногвардійський районний суд м. Дніпропетровськапротягом семи діб з дня її проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудКрасногвардійський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення03.11.2023
Оприлюднено06.11.2023
Номер документу114641551
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти життя та здоров'я особи Погроза вбивством

Судовий реєстр по справі —1-18/10

Постанова від 03.11.2023

Кримінальне

Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська

Некрасов О. О.

Постанова від 19.10.2023

Кримінальне

Красногвардійський районний суд м.Дніпропетровська

Некрасов О. О.

Вирок від 08.12.2010

Кримінальне

Апостолівський районний суд Дніпропетровської області

Пензев М. М.

Ухвала від 17.09.2018

Кримінальне

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Кухар Д. О.

Ухвала від 23.07.2018

Кримінальне

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Кухар Д. О.

Вирок від 29.04.2010

Кримінальне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Постанова від 21.04.2010

Кримінальне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Ігнатова Г. В.

Постанова від 23.09.2010

Кримінальне

Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області

Горошко Л. Б.

Вирок від 05.03.2010

Кримінальне

Рокитнянський районний суд Київської області

Нечепоренко Л. М.

Вирок від 21.01.2010

Кримінальне

Онуфріївський районний суд Кіровоградської області

Шелесько В. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні