Ухвала
від 17.10.2023 по справі 646/4400/23
ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

17.10.2023

Справа № 646/4400/23

Провадження № 1-кс/646/2078/2023

УХВАЛА

іменем України

17.10.2023 року слідчий суддя Червонозаводського районного суду м. Харкова - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника відділення №3 СВ Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022220000003126 від 07.10.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України про арешт майна,

в с т а н о в и в :

Начальник відділення №3 СВ Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області капітан поліції ОСОБА_3 , звернулась до суду із вищезазначеним клопотанням, погодженим із заступником керівника Куп`янської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 .

В обґрунтуванняклопотання зазначила,що у провадженні слідчих СВ Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №22022220000003126 від 07.10.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.111-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до моменту початку військової агресії рф проти України ОСОБА_5 з 25.10.2020 року був обраний депутатом Шевченківської селищної ради Харківської області VIII скликання від політичної партії «БЛОК СВІТЛИЧНОЇ «РАЗОМ!»».

Після незаконного вторгнення на територію України збройних сил російської федерації та окупації території Куп`янського району Харківської області, тобто після 24.02.2022 року, у громадянина України ОСОБА_5 , який перебував на території тимчасово окупованого селища Шевченкове, Куп`янського району Харківської області, та у період часу з початку серпня 2022 року до початку вересня 2022 року, більш точний час у ході досудового розслідування з об`єктивних причини встановити не представилось можливим, виник кримінальний протиправний умисел направлений на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

З цією метою, ОСОБА_5 , який до моменту початку військової агресії рф проти України являвся фізичною особою підприємцем та здійснював господарську діяльність у сфері лісопильного та стругального виробництва, інших видів роздрібненої торгівлі і неспеціалізованих магазинах, після окупації рф селища Шевченкове, Куп`янського району Харківської області налагодив відносини з окупаційною владою та військовими формуваннями збройних сил, здійснив комплекс заходів направлених на провадження господарської діяльності, у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, на автозаправних станціях, розташованих за адресами: АДРЕСА_1 (АГЗС «Titan») та вул. Студентська (Комсомольська), 14А, м. Куп`янськ, Харківської області (АЗС «Titan»), господарську діяльність в яких здійснювало ТОВ «ОКТАНІУМ», код ЄДРПОУ 41016504. Дії ОСОБА_5 полягали в здійсненні ведення господарської діяльності з продажу пального невідомого походження.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_5 , з власної ініціативи та підтримуючи збройну агресію рф на території України, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та бажаючи настання негативних наслідків, маючи постійний зв`язок з представниками країни-агресора рф, перебуваючи у тісних зв`язках з керівною ланкою військовослужбовців рф, з метою особистого збагачення, а також отримання привілейованого ставлення від представників окупаційних сил отримав «Патент на торговую деятельность, сферу общественного питания, сферы обслуживания населения» № 111 від 01.08.2022, специфікація: «розничная торговля горючим» та реалізував пальне невідомого походження за російські рублі і гривні на умовах подальшої сплати 50 000 рублів щомісячно окупаційній владі.

Тим самим, ОСОБА_5 з початку серпня 2022 року до початку вересня 2022, більш точного часу в ході досудового розслідування не встановлено, здійснював господарську діяльність у взаємодії з державою агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Таким чином, ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у колабораційній діяльності, а саме у вчиненні діяння спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

05.09.2023 року о 08 год. 00 хв. ОСОБА_5 затримано в порядку ст. 208 КПК України.

05.09.2023 року ОСОБА_5 вручено письмове повідомлення про підозру у скоєнні кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, тобто у вчиненні діяння спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

06.09.2023 року на підставі ухвали слідчого судді Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_5 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Обставинами, що дають підстави підозрювати ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України є: показання свідка ОСОБА_6 , який показав, що під час окупації Шевченківської ОТГ він знаходився вдома за місцем своєї реєстрації. До початку окупації він працював оператором-заправником на ГЗС «Titan», яка розташована за адресою: вул. Шевченка, 19Г, смт. Шевченкове, Куп`янського району Харківської області, яка через відсутність «сжиженого газу» перестала працювати. Приблизно 01.05.2022 року до нього приїхав ОСОБА_5 на автомобілі білого кольору марки «Audi» моделі «Q7», та запросив його виходити працювати на ГЗС «Титан» під його керівництвом, оскільки він тепер начальник цієї та іншої ГЗС «Титан», яка знаходиться в м. Куп`янськ. На запитання коли саме ГЗС почне працювати, ОСОБА_5 відповів, що йому потрібно трохи часу, аби домовитись з новою владою та комендантом співробітником фсб, який мав позивний « ОСОБА_7 ».

Приблизно через 2 тижні від свого колеги ОСОБА_8 він дізнався, що необхідно виходити на роботу, працювати за графіком 2/4, продаж пального здійснювався без касового апарату в валюті гривня та рублі. Поставки газу здійснювались на газовозах з луганськими номерними знаками, розрахунок з ними він проводив від`їжджаючи за декілька кілометрів від ГЗС у бік м. Куп`янськ. Під час однієї з його змін, ОСОБА_5 приїхав до ГЗС та почав шукати документи на ГЗС, а саме якісь дозволи, договори поставок та інше, як він пояснив, це необхідно для того, щоб зареєструватись, як юридична особа та почати легально працювати. Приблизно через тиждень після цього ОСОБА_5 приїхав з якоюсь папкою, в якій були невідомі свідку документи, та як він зрозумів, що це були дозвільні документи на роботу;

- показання свідка ОСОБА_9 який показав, що до початку військових дій, він раніше працював на АЗС «Тітан» на посаді старшого касира-оператора. Приблизно 23.07.2022 від його колеги ОСОБА_6 надійшла пропозиція знову вийти на роботу на АЗС «Тітан», що розташована за адресою: вул. Шевченка, 19, смт. Шевченкове, Куп`янського району Харківської області. Як одразу стало відомо, новим власником даної АЗС став ОСОБА_5 . За вимогою останнього АЗС повинна була працювати 24\7, тобто цілодобово. Оскільки свідок був на посаді старшого касира-оператора на АЗС «Тітан», то заборонив приймати оплату в іноземній валюті, тобто російськими рублями, хоча ОСОБА_5 рекомендував приймати оплату за газ в рублях. Поставки газу здійснювалось на бензовозах, які були без номерних знаків. На запитання свідка водію «звідки він?», отримав відповідь що це не його діло. Оплату водіям здійснював безпосередньо ОСОБА_5 , для цього він виїжджав до м. Куп`янськ. Одного разу свідок випадково почув розмову водія бензовозу, який сказав, що возить газ з рф.

- показання свідка ОСОБА_10 , який показав, що під час окупації м. Куп`янськ, з 26.02.2022 він знаходився за місцем свого мешкання, та продовжував працювати на АЗС «Тітан». Наприкінці червня до АЗС приїхали два чоловіка, які представились ОСОБА_11 та ОСОБА_12 , та пішли до адміністратора ОСОБА_13 . Після чого його та ОСОБА_14 , викликала ОСОБА_15 , та повідомила, що АЗС буде працювати в оренді у ОСОБА_5 , що він буде директором. Крім того, повідомили, що АЗС буде працювати за російськими законами. ОСОБА_5 приїздив до АЗС приблизно раз в тиждень, та надавав вказівки. Паливо продавали як в гривнях так і в рублях.

У ході допиту ОСОБА_10 встановлено, що на АЗС в кабінеті адміністратора свідок знайшов копію патенту «на торговую деятельность, сферу общественного питания, сферы обслуживания населения» виданого на ім`я ОСОБА_5 окупаційною владою, який добровільно видав співробітникам правоохоронного органу.

Допитаний у якості свідка ОСОБА_14 , підтвердив покази ОСОБА_10

- показання свідка ОСОБА_16 , який показав, що на початку серпня в смт. Шевченкове почала працювати газова заправка «Титан», як йому відомо власником даної АЗС став місцевий мешканець смт. Шевченкове ОСОБА_5 .. Свідок особисто бачив, як на вказану АЗС приїжджали російські військові та заправлялись там, окрім цього він особисто бачив, як до смт Шевченкове їхали газовози з донецькими або луганськими номерними знаками.

- показання ОСОБА_17 , який показав, що в кінці червня 2022 року приблизно до нього на територію АЗС, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , приїхав мешканець с. Гетьманівка, Куп`янського району Харківської області на ім`я ОСОБА_18 та сказав, якщо в свідка є проблеми з поставкою пального, то він може допомогти з постачанням пального, і якщо свідок буде в подальшому здійснювати підприємницьку діяльність, він зможе буди постачальником пального.

Через декілька днів, приблизно через 3 дні, до нього на АЗС знову приїхав ОСОБА_12 разом з ОСОБА_19 , на автомобілі, ОСОБА_20 показав йому документи, виписані на його ім`я, а саме дозвіл виданий Куп`янською воєнною адміністрацією рф (окупаційною владою), підписаний ОСОБА_21 та з печаткою рф (двохголовий орел), на поставку паливно-мастильних матеріалів в Харківську область, та знову запропонував закупляти в нього пальне. Також ОСОБА_12 разом з ОСОБА_19 пропонував разом відкрити АЗС «Укргазвидобування», або АЗС «Татнефть», що розташовані в смт. Шевченкове, тобто разом вести бізнес, на що свідок відмовився.

Приблизно в серпні 2022 року, коли свідок проїжджав по вул. Шевченка, в смт. Шевченкове, особисто бачив, як АЗС «Тітан» працювала, та одного разу бачив на території цієї АЗС ОСОБА_22 , який просто стояв біля колонки з оператором. Від місцевих мешканців смт. Шевченкове, йому відомо, про те, що ОСОБА_11 під час окупації вів діяльність з продажу ПММ на АЗС «Тітан», що розташована по вул. Шевченка в смт. Шевченкове, та АЗС «Тітан», що розташована в м. Куп`янськ, біля автовокзалу.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта за №339449079 від 18.07.2023 року у власності ОСОБА_5 перебуває нерухоме майно, а саме:

1. Земельна ділянка кадастровий номер 6325755100:13:002:0280, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2474960263080. Розмір частки: 1. Форма власності: приватна. Підстава державної реєстрації: Рішення органу місцевого самоврядування, серія та номер: 88/14-VIII, видане 23.09.2021, видавник Шевченківська селищна рада;

2. Нежитлова будівля їдальні з цегли за адресою: АДРЕСА_3 . Загальна площа (кв.м): 242,1. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2172856263257. Прийнята на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер: 1097, видане 05.07.2005, видавник: приватний нотаріус ОСОБА_23 Форма власності приватна, розмір частки: 1;

3. Житловий будинок, мансардного типу з гаражем та підвалом за адресою: АДРЕСА_4 . Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1565747463257. Загальна площа (кв.м.): 266, житлова площа (кв.м.): 95,8. Форма власності приватна, розмір частки: 1. Внесене на підставі: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №41374917 від 31.05.2018;

4. Земельна ділянка місця розташування кадастровий номер: 6325755100:01:000:0351, реєстраційний номер: 497309363257, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), площа: 0,1254 га. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1565747463257. Форма власності приватна, розмір частки: 1. Внесене на підставі: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень 17084654 від 10.11.2014.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру МВС, щодо реєстрації транспорту № 31/20-3211 від 14.09.2023 встановлено, що у власності ОСОБА_5 перебувають наступні транспортні засоби:

1. Транспортний засіб АС АС-G A21R32 АХУ-1 2776, 2013 року випуску, сірого кольору, з д.н.з. НОМЕР_1 , № двигуна НОМЕР_2 , № шасі НОМЕР_3 , № кузова НОМЕР_4 ;

2. Транспортний засіб БАЗ Т713.23 5675, 2013 року випуску, білого кольору, № двигуна НОМЕР_5 , № кузова НОМЕР_6 , з д.н.з. НОМЕР_7 ;

3. Транспортний засіб ГАЗ 330202-414 2464, 2008 року випуску, білого кольору, № двигуна НОМЕР_8 , № кузова НОМЕР_9 , № кузова НОМЕР_10 , з д.н.з. НОМЕР_11 ;

4. Транспортний засіб SKODA SUPERB CLASSIC 1.8 1781, 2007 року випуску, чорного кольору, № двигуна НОМЕР_12 , № кузова НОМЕР_13 , з д.н.з. НОМЕР_14 .

Згідно з інформації Головного управління ДПС у Харківській області №17870/5/20-40-24-15-11 від 15.09.2023 встановлено, що ОСОБА_5 зареєстрований як фізична особа підприємець та має наступні відкриті банківські рахунки:

1. Рахунок номер НОМЕР_15 , відкритий 13.03.2019 в банку ХОД АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» м. Харків;

2. Рахунок номер НОМЕР_16 , відкритий 23.02.2010 в банку АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» м. Київ;

3. Рахунок номер НОМЕР_17 , відкритий 08.01.2020 в банку ХОД АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Харків;

4. Рахунок номер НОМЕР_18 , відкритий 10.06.2020 в банку ХОД АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Харків;

5. Рахунок номер НОМЕР_19 , відкритий 10.06.2020 в банку АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Києві;

6. Рахунок номер НОМЕР_20 , відкритий 09.03.2022 в банку АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Києві;

7. Рахунок номер НОМЕР_21 , відкритий 17.05.2023 в банку АТ КБ «Приватбанк» у м. Харків;

8. Рахунок номер НОМЕР_22 , відкритий 17.05.2023 в банку АТ КБ «Приватбанк» у м. Харків.

Діяльність ОСОБА_5 на цей час може бути спрямована на заподіяння шкоди економічній безпеці України, фінансування дій з метою насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади.

Відповідно до санкції ч. 4 ст. 111-1 КК України, у разі визнання судом винним ОСОБА_5 , останньому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.

Грошові кошти на банківських рахунках, рухоме та нерухоме майно ОСОБА_5 є об`єктом конфіскації майна як виду покарання та у випадку не застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту майна під час досудового розслідування може бути відчужене підозрюваним задля уникнення справедливого покарання у разі визнання його винним.

Таким чином, з метою всебічного, повного й неупередженого розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження які підлягають доказуванню, а також ухилення від відповідальності, що може призвести внаслідок вчинення реєстраційних дій щодо передачі прав на рухоме та нерухоме майно іншим особам та зняття грошових коштів з банківських рахунків, з метою уникнення від відповідальності та унеможливлення конфіскації майна як виду покарання, начальник відділення №3 СВ Куп`янського РВП ГУНП в Харківської області ОСОБА_3 звернулась із вказаним клопотання про накладення арешту на вищезазначені грошові кошти, рухоме та нерухоме майно ОСОБА_5 .

Слідчий в судове засідання не прибула, про час і місце розгляду клопотання повідомлялася своєчасно та належним чином, надала заяву про розгляд клопотання без її участі.

Власник вилученого майна в судове засідання не з`явився, причини неявки слідчому судді не повідомив, про день та час розгляду клопотання повідомлявся своєчасно та належним чином.

Неприбуття в судове засідання власника майна, прокурора, відповідно до вимог ч. 1 ст. 172 КПК України не перешкоджає розгляду клопотання. Володілець майна, який не був присутнім при розгляді клопотання про арешт майна, має право заявити клопотання про скасування арешту майна в порядку та на підставах, визначених ст. 174 КПК України.

Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання та інші матеріали, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, приходить до наступного.

Слідчим суддею встановлено, що Куп`янським районним відділом поліції ГУНП в Харківській області, здійснюється досудове розслідування внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022220000003126 від 07.10.2022 року.

05.09.2023 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, у кримінальному провадженні № 22022220000003126 від 07.10.2022 року.

ОСОБА_5 підозрюється у колабораційній діяльності, а саме у вчиненні діяння спрямованого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Відповідно до санкції ч. 4 ст. 111-1 КК України, у разі визнання судом винним ОСОБА_5 , останньому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.

Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта за №339449079 від 18.07.2023 року, у власності ОСОБА_5 , перебуває нерухоме майно, а саме:

1.Земельна ділянка кадастровий номер 6325755100:13:002:0280, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2474960263080. Розмір частки: 1. Форма власності: приватна. Підстава державної реєстрації: Рішення органу місцевого самоврядування, серія та номер: 88/14-VIII, видане 23.09.2021, видавник Шевченківська селищна рада;

2.Нежитлова будівля їдальні з цегли за адресою: Харківська обл., Куп`янський (Шевченківський) район, с. Раївка, вул. Зоряна, будинок 1Б. Загальна площа (кв.м): 242,1. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2172856263257. Прийнята на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер: 1097, видане 05.07.2005, видавник: приватний нотаріус ОСОБА_23 Форма власності приватна, розмір частки: 1;

3.Житловий будинок, мансардного типу з гаражем та підвалом за адресою: АДРЕСА_4 . Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1565747463257. Загальна площа (кв.м.): 266, житлова площа (кв.м.): 95,8. Форма власності приватна, розмір частки: 1. Внесене на підставі: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №41374917 від 31.05.2018;

4.Земельна ділянка місця розташування кадастровий номер: 6325755100:01:000:0351, реєстраційний номер: 497309363257, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), площа: 0,1254 га. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1565747463257. Форма власності приватна, розмір частки: 1. Внесене на підставі: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень 17084654 від 10.11.2014.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру МВС, щодо реєстрації транспорту № 31/20-3211 від 14.09.2023 встановлено, що у власності ОСОБА_5 перебувають наступні транспортні засоби:

1.Транспортний засіб АС АС-G A21R32 АХУ-1 2776, 2013 року випуску, сірого кольору, з д.н.з. НОМЕР_1 , № двигуна НОМЕР_2 , № шасі НОМЕР_3 , № кузова НОМЕР_4 ;

2.Транспортний засіб БАЗ Т713.23 5675, 2013 року випуску, білого кольору, № двигуна НОМЕР_5 , № кузова НОМЕР_6 , з д.н.з. НОМЕР_7 ;

3.Транспортний засіб ГАЗ 330202-414 2464, 2008 року випуску, білого кольору, № двигуна НОМЕР_8 , № кузова НОМЕР_9 , № кузова НОМЕР_10 , з д.н.з. НОМЕР_11 ;

4.Транспортний засіб SKODA SUPERB CLASSIC 1.8 1781, 2007 року випуску, чорного кольору, № двигуна НОМЕР_12 , № кузова НОМЕР_13 , з д.н.з. НОМЕР_14 .

Згідно з інформації Головного управління ДПС у Харківській області №17870/5/20-40-24-15-11 від 15.09.2023 встановлено, що ОСОБА_5 зареєстрований як фізична особа підприємець та має наступні відкриті банківські рахунки:

1.Рахунок номер НОМЕР_15 , відкритий 13.03.2019 в банку ХОД АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» м. Харків;

2.Рахунок номер НОМЕР_16 , відкритий 23.02.2010 в банку АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» м. Київ;

3.Рахунок номер НОМЕР_17 , відкритий 08.01.2020 в банку ХОД АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Харків;

4.Рахунок номер НОМЕР_18 , відкритий 10.06.2020 в банку ХОД АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Харків;

5.Рахунок номер НОМЕР_19 , відкритий 10.06.2020 в банку АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Києві;

6.Рахунок номер НОМЕР_20 , відкритий 09.03.2022 в банку АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Києві;

7.Рахунок номер НОМЕР_21 , відкритий 17.05.2023 в банку АТ КБ «Приватбанк» у м. Харків;

8.Рахунок номер НОМЕР_22 , відкритий 17.05.2023 в банку АТ КБ «Приватбанк» у м. Харків.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно вимог п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

За змістом ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цього Кодексу, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини 2 статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу).

Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абз. 2 ч. 1 ст. 170 цього Кодексу (ч. 1 ст. 173 КПК України).

Згідно п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна. Відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно вимог ч. 6 ст. 132 КПК України, до клопотання слідчого, прокурора про застосування заходу забезпечення кримінального провадження додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Більш того, в ст. 223 КПК України викладені вимоги до проведенні слідчих (розшукових) дій. Так, відповідно до ч. 1, 2 ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні; підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.

Так, стороною обвинувачення доведено необхідність арешту зазначеного в клопотанні майна.

В частині вимоги щодо зобов`язання державних реєстраторів, посадових осіб Міністерства юстиції України, нотаріусів, в порядку виконання ухвали, внести записи до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна пов`язаних з перереєстрацією вищевказаного нерухомого майна, яке перебуває у власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та заборони державним реєстраторам, посадовим особам Міністерства юстиції України, нотаріусам в порядку виконання ухвали, вчиняти будь-які дії, пов`язані з перереєстрацією транспортних засобів, які перебувають у власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , окрім як за зверненням Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів або на виконання умов договору управління активами, укладеного відповідно доглави 70Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», слідчий суддя вважає вимогу прокурора безпідставною, оскільки, за допомогою заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна вже досягнуто завдань кримінального провадження, які полягають у запобіганні можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Враховуючи викладене, з метою запобігання можливості приховування зазначеного майна, його пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі та відчуження, слідчий суддя вважає необхідним задовольнити частково клопотання начальника відділення №3 СВ Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , про накладення арешту на зазначене в клопотанні майно шляхом позбавлення права на користування, відчуження та розпорядження даним майном.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 98, 131, 170-175 КПК України, слідчий суддя

у х в а л и в:

Клопотання клопотання начальника відділення №3 СВ Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22022220000003126 від 07.10.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України про арешт майна, задовольнити частково.

Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках, рухоме та нерухоме майно, яке перебуває у власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 а саме:

1. Земельна ділянка кадастровий номер 6325755100:13:002:0280, площею 2 га, для ведення особистого селянського господарства. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2474960263080. Розмір частки: 1. Форма власності: приватна. Підстава державної реєстрації: Рішення органу місцевого самоврядування, серія та номер: 88/14-VIII, видане 23.09.2021, видавник Шевченківська селищна рада;

2. Нежитлова будівля їдальні з цегли за адресою: Харківська обл., Куп`янський (Шевченківський) район, с. Раївка, вул. Зоряна, будинок 1Б. Загальна площа (кв.м): 242,1. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2172856263257. Прийнята на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер: 1097, видане 05.07.2005, видавник: приватний нотаріус ОСОБА_23 Форма власності приватна, розмір частки: 1;

3. Житловий будинок, мансардного типу з гаражем та підвалом за адресою: АДРЕСА_4 . Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1565747463257. Загальна площа (кв.м.): 266, житлова площа (кв.м.): 95,8. Форма власності приватна, розмір частки: 1. Внесене на підставі: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №41374917 від 31.05.2018;

4. Земельна ділянка місця розташування кадастровий номер: 6325755100:01:000:0351, реєстраційний номер: 497309363257, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), площа: 0,1254 га. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1565747463257. Форма власності приватна, розмір частки: 1. Внесене на підставі: рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень 17084654 від 10.11.2014;

5. Транспортний засіб АС АС-G A21R32 АХУ-1 2776, 2013 року випуску, сірого кольору, з д.н.з. НОМЕР_1 , № двигуна НОМЕР_2 , № шасі НОМЕР_3 , № кузова НОМЕР_4 ;

6. Транспортний засіб БАЗ Т713.23 5675, 2013 року випуску, білого кольору, № двигуна НОМЕР_5 , № кузова НОМЕР_6 , з д.н.з. НОМЕР_7 ;

7. Транспортний засіб ГАЗ 330202-414 2464, 2008 року випуску, білого кольору, № двигуна НОМЕР_8 , № кузова НОМЕР_9 , № кузова НОМЕР_10 , з д.н.з. НОМЕР_11 ;

8. Транспортний засіб SKODA SUPERB CLASSIC 1.8 1781, 2007 року випуску, чорного кольору, № двигуна НОМЕР_12 , № кузова НОМЕР_13 , з д.н.з. НОМЕР_14 .

9. Грошові кошти на рахунку номер НОМЕР_15 , відкритий 13.03.2019 в банку ХОД АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» м. Харків;

10. Грошові кошти на рахунку номер НОМЕР_16 , відкритий 23.02.2010 в банку АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» м. Київ;

11. Грошові кошти на рахунку номер НОМЕР_17 , відкритий 08.01.2020 в банку ХОД АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Харків;

12. Грошові кошти на рахунку номер НОМЕР_18 , відкритий 10.06.2020 в банку ХОД АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Харків;

13. Грошові кошти на рахунку номер НОМЕР_19 , відкритий 10.06.2020 в банку АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Києві;

14. Грошові кошти на рахунку номер НОМЕР_20 , відкритий 09.03.2022 в банку АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК» у м. Києві;

15. Грошові кошти на рахунку номер НОМЕР_21 , відкритий 17.05.2023 в банку АТ КБ «Приватбанк» у м. Харків;

16. Грошові кошти на рахунку номер НОМЕР_22 , відкритий 17.05.2023 в банку АТ КБ «Приватбанк» у м. Харків, шляхом заборони користування відчуження та розпорядження будь-яким, із подальшим зберіганням майна, відповідно до «Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду», затвердженої наказом № 51/401/649/471/23/125 від 27.08.2010 року, до скасування арешту майна у встановленому нормами КПК України порядку.

В задоволенні іншої частини клопотання - відмовити.

Контроль за виконанням ухвали покласти на заступника керівника Куп`янської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_4 .

Ухвала про арешт майна виконується слідчим, прокурором негайно.

Роз`яснити особам, які не були присутні під час розгляду клопотання, що вони не позбавлені можливості звернутись до суду у передбаченому законом порядку з клопотанням про скасування арешту майна.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Слідчий суддя

СудЧервонозаводський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.10.2023
Оприлюднено29.04.2024
Номер документу114644854
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —646/4400/23

Ухвала від 17.10.2023

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Глоба М. М.

Ухвала від 05.10.2023

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Курило О. М.

Ухвала від 25.09.2023

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Курило О. М.

Ухвала від 21.09.2023

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 06.09.2023

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 06.09.2023

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 25.08.2023

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 25.08.2023

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 25.08.2023

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

Ухвала від 25.08.2023

Кримінальне

Червонозаводський районний суд м.Харкова

Янцовська Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні