справа № 753/8956/22
провадження № 2/753/165/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" листопада 2023 р. Дарницький районний суд міста Києва в складі:
головуючого - судді Коренюк А.М.
при секретарі Кравців Х.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - Анан`ївська районна державна нотаріальна контора Одеської області, про продовження строку прийняття спадщини, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про продовження строку прийняття спадщини.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIIІ від 03 жовтня 2017 року, яким Цивільний процесуальний кодекс України викладений в новій редакції.
Відповідно до п. 9 ч.1 Перехідних положень ЦПК України у новій редакції справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
До початку судового розгляду справи встановлено, що позивачем подано позов за правилом ч.1 ст. 27 ЦПК України - за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебуванням відповідача ОСОБА_2 , тобто одного із відповідачів.
На виконання вимог ст.187 ЦПК України судом зроблено запит до органу реєстрації місця перебування та місця проживання відповідача щодо надання інформації про його зареєстроване місце проживання (перебування).
За результатами отриманої інформації адресного бюро судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 не є зареєстрованим мешканцем Дарницького району м. Києва (а.с.19), його місце реєстрації: АДРЕСА_1 ).
Інший відповідач ОСОБА_3 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Спадкова справа заведена Анан`ївською районною державною нотаріальною конторою Одеської області, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця та місцезнаходженням нерухомого майна (Одеська область).
Що вказує на те, що справа територіально не підсудна цьому суду.
Позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебуванням, якщо інше не встановлено законом (ч.1 ст. 27 ЦПК України )
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Перевіривши матеріали справи, зважаючи на викладене, предмет спору, суд вважає за необхідне направити вказану цивільну справу за підсудністю на розгляд до Голосіївського районного суду м.Києва за правилом ч.1 ст. 27 ЦПК України - за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання/перебуванням відповідача ОСОБА_2 , за погодженням сторін.
Усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються судами за встановленими Законом правилами підсудності, а їх порушення - є ознакою незаконності рішення.
На підставі вищевикладеного, п. 9 ч.1 Перехідних положень ЦПК України, керуючись ст.ст. 27, 28, 31, 187, 260 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - Анан`ївська районна державна нотаріальна контора Одеської області, про продовження строку прийняття спадщини - передати на розгяд до Голосіївського районного суду м.Києва.
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч.3 ст. 31 ЦПК України).
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцять днів з дня її проголошення.
Відповідно до ст.355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до пп. 15.5 п. 15 розділу «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Згідно ч.1 ст.354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Отже, строки оскарження судових рішень в апеляційному порядку складають 30 календарних днів - для рішень і 15 календарних днів - для ухвал, однак апеляційна скарга подається за старими правилами - через суд першої інстанції.
СУДДЯ:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2023 |
Оприлюднено | 10.11.2023 |
Номер документу | 114779326 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Коренюк А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні