Ухвала
від 09.11.2023 по справі 554/6193/23
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 09.11.2023Справа № 554/6193/23 Провадження № 1-кс/554/14098/2023

У Х В А Л А

09 листопада 2023 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_4 , про проведення огляду у кримінальному провадженні № 42023172690000026 від 20 червня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,

в с т а н о в и в:

До провадження слідчого судді надійшло вищезазначене клопотання про надання дозволу на проведення огляду об`єкта будівництва по договору 89 від 01 травня 2023 року «Поточний ремонт приміщень для найпростішого укриття адміністративної будівлі в м. Полтава, вул. Соборності, 45» та території, на якій він розміщений та знаходиться в м. Полтава по вул. Соборності, 45 з метою підтвердження або спростування фактів привласнення та розтрати бюджетних коштів шляхом встановлення ступеню відповідності фактично виконаних робіт роботам, відомості про виконання яких внесено до актів приймання, із проведенням на місці контрольних обмірів, замірів та ін. дій з їх фото- та відео фіксацією та залученням відповідних спеціалістів, експертів.

В обґрунтування клопотання зазначив, що СУ ГУНП здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 42023172690000026 від 20 червня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за фактами того, що згідно матеріалів перевірки Полтавського зонального відділу ВСП, отримано інформацію щодо можливих фактів привласнення бюджетних коштів, під час проведення поточного ремонту приміщень, для найпростішого укриття адміністративної будівлі в м. Полтава, вул. Соборності, 45.

Органом досудового розслідування встановлено, що службові особи Комунальної установи Полтавської обласної ради з експлуатації адміністративних будівель (код 38610131), зловживаючи своїми повноваженнями, діючи за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «СТОП» (код 24566605) здійснили привласнення бюджетних коштів у великих розмірах, під час проведення поточного ремонту приміщень, для найпростішого укриття адміністративної будівлі в м. Полтава, вул. Соборності, 45.

01 травня 2023 року між комунальною установою Полтавської обласної ради з експлуатації адміністративних будівель в особі ОСОБА_5 та ТОВ «СТОП» в особі директора ОСОБА_6 укладено договір підряду № 89, яким передбачено проведення поточного ремонту приміщень, для найпростішого укриття адміністративної будівлі в м. Полтава, вул. Соборності, 45, за бюджетні кошти, які були виділені Полтавською обласною військовою адміністрацією за спеціальним фондом.

Пунктом 3.1. вказаного Договору визначена його сума, яка визначена на підставі Договірної ціни та становить 7 642 999,77 грн.

В подальшому, з метою заволодіння бюджетними коштами, указані службові особи, діючи за попередньою домовленістю між собою, зловживаючи своїм службовим становищем, у порушення вимог договору вносять недостовірні відомості до актів виконаних робіт за формами КБ-2В, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт стосовно обсягів будівельних робіт із влаштування найпростішого укриття стосовно виконання робіт із влаштування стель та підлоги, стосовно вартості матеріалів та обсягів виконання робіт, використовуючи рахунки підприємства здійснюють привласнення бюджетних.

Слідчий вказує, що на теперішньому етапі досудового розслідування виникла необхідність у проведенні огляду об`єкта будівництва по договору 89 від 01 травня 2023 року «Поточний ремонт приміщень для найпростішого укриття адміністративної будівлі в м. Полтава, вул. Соборності, 45» та території, на якій він розміщений в м. Полтава, вул. Соборності, 45.

Проведення огляду є необхідним для підтвердження або спростування фактів привласнення та розтрати бюджетних коштів шляхом встановлення ступеню відповідності фактично виконаних робіт роботам, відомості про виконання яких внесено до актів приймання, що можливо здійснити лише шляхом проведення на місці контрольних обмірів, замірів та інших дій з їх фото- та відео фіксацією та залученням відповідних спеціалістів, експертів.

Органом досудовогорозслідування встановлено,що об`єктбудівництва подоговору 89від 01травня 2023року «Поточнийремонт приміщеньдля найпростішогоукриття адміністративноїбудівлі вм.Полтава,вул.Соборності,45» розташований в м. Полтава, вул. Соборності, 45.

В судовому засідання слідчий підтримав вказане клопотання в повному обсязі та просив його задовольнити.

Заслухавши доводи слідчого, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до такого висновку.

Відповідно до ч. ч. 1 і 2 ст. 237 КПК України слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється за правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Згідно ч. 5 ст. 237 КПК України при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу.

Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

Згідно ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 234 КПК України, у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Під час розгляду вказаного клопотання слідчим в повній мірі доведено достатність підстав для проведення зазначеного огляду з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення. Отримати інформацію в інший спосіб неможливо.

Керуючись ст. ст. 233 - 235, 237 і 372 КПК України, суд,

у х в а л и в:

Клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 задовольнити.

Надати дозвіл на проведення огляду об`єкта будівництва по договору 89 від 01 травня 2023 року «Поточний ремонт приміщень для найпростішого укриття адміністративної будівлі в м. Полтава, вул. Соборності, 45» та території, на якій він розміщений і знаходиться в м. Полтава по вул. Соборності, 45 з метою підтвердження або спростування фактів привласнення та розтрати бюджетних коштів шляхом встановлення ступеню відповідності фактично виконаних робіт роботам, відомості про виконання яких внесено до актів приймання, із проведенням на місці контрольних обмірів, замірів та інших дій з їх фото- та відео фіксацією та залученням відповідних спеціалістів, експертів.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення, тобто до 09 грудня 2023 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_7

Дата ухвалення рішення09.11.2023
Оприлюднено13.11.2023
Номер документу114813109
СудочинствоКримінальне
Сутьпроведення огляду у кримінальному провадженні № 42023172690000026 від 20 червня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України

Судовий реєстр по справі —554/6193/23

Ухвала від 18.04.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 05.04.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 05.03.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 24.01.2024

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 09.11.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

Ухвала від 09.11.2023

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Савченко А. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні