Справа № 487/7148/23
Провадження № 1-кс/487/4421/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.11.2023 року м.Миколаїв
Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисників ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Миколаєві клопотання слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м.Херсоні) ТУ ДБР розташованого у м.Мелітополі ОСОБА_7 про застосування запобіжного заходу - домашнього арешту відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка народилася у м.Херсоні, громадянки України, не працюючої; зареєстрованої за адресою АДРЕСА_1 ; проживаючої за адресою АДРЕСА_2 ; раніше не судимої
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.2 ст.28 ч.2 ст.364 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
31.10.2023 старший слідчий Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Херсоні) ТУ ДБР розташованого у м. Мелітополі ОСОБА_7 , за погодженням з прокурором Каховської окружної прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно підозрюваної ОСОБА_4 ..
У клопотанніслідчий зазначив,що у проваджені слідчих Другого слідчоговідділу (здислокацією ум.Херсоні)ТУ ДБРрозташованого ум.Мелітополі перебуває кримінальне провадження внесене до ЄРДР за №42022232010000163 від 31.05.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.361, ч.1 ст.364, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 21.04.2022 по 29.06.2022, знаходячись в місті Херсон, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера МКП «Херсонтеплоенерго», будучи службовою особою, діючи умисно за попередньою змовою з головою ППО МКП «Херсонтеплоенерго» ОСОБА_8 та директором вказаного підприємства ОСОБА_9 , виконуючи свою частину в спільному злочинному плані, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та вказаних осіб, умисно, усвідомлюючи можливість спрямувати кошти підприємства на оплату заборгованості перед ДП «Нафтогаз Україна» за спожитий газ в сумі 148840000 грн., або укласти депозитний договір з ПАТ АБ «Укргазбанк» та перевести грошові кошти на депозитний рахунок, що в подальшому надало б можливість підприємству отримати вигоду у вигляді нарахованих восьми відсотків річних від суми депозиту, використала надане їй службове становище всупереч інтересам служби та вчинила дії, які призвели до неправомірного перерахування грошових коштів в сумі 3000000 грн у вигляді сплати професійних внесків за 2022 рік з рахунків МКП «Херсонтеплоенерго» на рахунки ППО МКП «Херсонтеплоенерго», та надалі неправомірного перерахування частини цих коштів в сумі 1000000 грн на картковий банківський рахунок, відкритий на ім`я ОСОБА_9 в АТ КБ «Приватбанк», 400000 грн на карткові банківські рахунки, відкриті на ім`я ОСОБА_4 в АТ КБ «Приватбанк» та ПАТ АБ «Укргазбанк», та 200000 грн на картковий банківський рахунок, відкритий на ім`я ОСОБА_8 в ПАТ АБ «Укргазбанк», у вигляді надання поворотної фінансової допомоги, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам МКП «Херсонтеплоенерго», в сумі 3000000 грн, що станом на 2022 рік складає 2418 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, в період з 01.07.2022 по 09.08.2022, ОСОБА_4 , діючи умисно за попередньою змовою з головою ППО МКП «Херсонтеплоенерго» ОСОБА_8 та директором вказаного підприємства ОСОБА_9 , виконуючи свою частину в спільному злочинному плані, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та вказаних осіб, умисно, усвідомлюючи можливість спрямувати кошти підприємства на оплату заборгованості перед ДП «Нафтогаз Україна» за спожитий газ в сумі 148840000 грн., або укласти депозитний договір з ПАТ АБ «Укргазбанк» та перевести грошові кошти на депозитний рахунок, що в подальшому надало б можливість підприємству отримати вигоду у вигляді нарахованих восьми відсотків річних від суми депозиту, використала надане їй службове становище всупереч інтересам служби та вчинила дії, які призвели до неправомірного перерахування грошових коштів в сумі 5000000 грн у вигляді сплати професійних внесків за 2022 рік з рахунків МКП «Херсонтеплоенерго» на рахунки ППО МКП «Херсонтеплоенерго», та надалі неправомірного перерахування частини цих коштів в сумі 2218000 грн на карткові банківські рахунки, відкриті на ім`я ОСОБА_9 в ПАТ КБ «Укргазбанк» та АТ КБ «Приватбанк»; 1216000 грн на картковий банківський рахунок, відкритий на ім`я ОСОБА_4 в АТ КБ «Приватбанк» та 78000 грн на картковий банківський рахунок, відкритий на ім`я ОСОБА_10 в ПАТ КБ «Укргазбанк», у вигляді надання поворотної фінансової допомоги, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам МКП «Херсонтеплоенерго», в сумі 5000000 грн, що станом на 2022 рік складає 4031 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Крім того, 10.08.2022, ОСОБА_4 , знаходячись в місті Херсон, перебуваючи на посаді головного бухгалтера МКП «Херсонтеплоенерго», будучи службовою особою, діючи умисно за попередньою змовою з головою ППО МКП «Херсонтеплоенерго» ОСОБА_8 та директором вказаного підприємства ОСОБА_9 , виконуючи свою частину в спільному злочинному плані, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та вказаних осіб, умисно, усвідомлюючи можливість спрямувати кошти підприємства на оплату заборгованості перед ДП «Нафтогаз Україна» за спожитий газ в сумі 148840000 грн., або укласти депозитний договір з ПАТ АБ «Укргазбанк» та перевести грошові кошти на депозитний рахунок, що в подальшому надало б можливість підприємству отримати вигоду у вигляді нарахованих восьми відсотків річних від суми депозиту, використала надане їй службове становище всупереч інтересам служби, вчинила дії, що призвели до неправомірного перерахування коштів в сумі 5000000 грн у вигляді сплати професійних внесків за 2022 рік з рахунків МКП «Херсонтеплоенерго» на рахунки ППО МКП «Херсонтеплоенерго», та надалі неправомірного перерахування частини цих коштів в сумі 100000 грн на картковий банківський рахунок, відкритий на ім`я ОСОБА_9 в ПАТ КБ «Приватбанк», у вигляді надання поворотної фінансової допомоги, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам МКП «Херсонтеплоенерго», в сумі 5000000 грн, що становить 4031 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян станом на 2022 рік.
23.10.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28 ч.2 ст.364 КК України.
Підставою для внесення клопотання стало те, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених п.п.1-3 ч. 1 ст. 177 КПК України, які неможливо запобігти шляхом застосування до підозрюваної більш м`якого запобіжного заходу.
В судовому засіданні прокурор підтримав дане клопотання та просив про його задоволення.
У судовому засіданні підозрювана ОСОБА_4 у задоволенні клопотання просила відмовити.
У судовому засіданні захисник підозрюваної адвокат ОСОБА_6 , вважав клопотання слідчого необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Зазначив про відсутність належних та допустимих доказів на підтвердження наявності ризиків, на існування яких слідчий посилається у клопотанні, оскільки ОСОБА_4 одружена, має постійне місце проживання та реєстрації, раніше до кримінальної відповідальності не притягалася, а отже має добру репутацію та стійкі соціальні зв`язки, що спростовує існування ризику її втечі.
Той факт, що 24.10.2023 ОСОБА_4 була звільнена з посади, усуває ризик здійснення нею впливу на працівників МКП «Херсонтеплоенерго».
У разі встановлення слідчим суддею обставин для застосування до підозрюваної заходу забезпечення кримінального провадження, просив обрати ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
У судовому засіданні захисник підозрюваної адвокат ОСОБА_5 заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те що підозра пред`явлена його підзахисній є необґрунтованою. Органом досудового розслідування не здобуто належних та допустимих доказів про те, що зазначені у підозрі дії ОСОБА_4 спричинили тяжкі наслідки підприємству, враховуючи той факт, що після зняття грошових коштів з рахунку, вони були обліковані за касовими приходними ордерами, та знаходилися у сейфі підприємства. Після окупації міста Херсону та початку повноцінної роботи банківських установ, у січні 2023 року, грошові кошти у розмірі 13000000 грн., були повернуті на рахунок МКП «Херсонтеплоенерго».
Стверджував про відсутність належних та допустимих доказів, як на обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчинені вказаного кримінального правопорушення, так і на підтвердження наявності ризиків, на існування яких посилається прокурор.
Просив врахувати, що з моменту повідомлення про підозру, його підзахисну не було допитано у процесуальному статусі підозрюваної, незважаючи на те, що вони самі зверталися до слідчого з таким клопотанням, що може свідчити про відсутність у органу досудового розслідування намірів всебічно та об`єктивно провести досудове розслідування кримінального правопорушення.
Вказав, що на даний час у кримінальному провадженні проведено значну кількість слідчих дій, в результаті яких були вилучені документи, про можливість знищення чи приховування яких ОСОБА_4 , зазначає прокурор, що виключає існування ризику визначеного п.2 ч.1 ст.177 КПК України.
Факт звільнення підозрюваної з посади, нівелює твердження прокурора про можливість її впливу на свідків.
Дані про особу підозрюваної та відсутність будь-яких фактів вчинення нею дій направлених на переховування від органу досудового розслідування, спростовують твердження прокурора про існування ризику визначеного п.1 ч.1 ст.177 КПК України.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази, заслухавши думку сторін кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що вказане клопотання задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
У судовому засіданні встановлено, що 31.05.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022232010000163 внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України, за фактом зловживання владою та службовим становищем посадовими особами Херсонської міської ради, при прийнятті рішення про перерозподіл бюджетних коштів Херсонської територіальної громади.
Постановою прокурора від 31.05.2022 підслідність у кримінальному провадженні №42022232010000163 було визначено за слідчими СУ ГУН у Херсонській області.
22.07.2022доЄдиного реєстру досудових розслідувань за №42022230000000253 внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 191 КК України, за фактом привласнення бюджетних коштів посадовими особами Херсонської міської ради.
Постановою прокуроравід 29.07.2022підслідність укримінальному провадженні №42022230000000253 було визначено за слідчими Другого відділу детективів захисту фінансів у бюджетній сфері та міжнародної технічної допомоги БЕБ України
Постановою першогозаступника Генеральногопрокурора від04.08.2022підслідність укримінальному провадженні №42022230000000253 було визначено за слідчими Третього слідчого відділу (з дислокацією у м.Херсоні) ТУ ДБР розташованого у м.Мелітополі.
Постановою Керівника Херсонськоїобласної прокуратуривід 05.05.2023підслідність укримінальному провадженні №42022232010000163 було визначено за слідчими Третього слідчого відділу (з дислокацією у м.Херсоні) ТУ ДБР розташованого у м.Мелітополі.
Постановою прокурора від 15.05.2023 матеріали досудових розслідувань у кримінальних проваджень №42022232010000163 від 31.05.2022 та №42022230000000253 від 22.07.2022 було об`єднано в одне провадження під №42022232010000163. Підслідність у об`єднаному кримінальному провадженні визначено за слідчими Третього слідчого відділу (з дислокацією у м.Херсоні) ТУ ДБР розташованого у м.Мелітополі.
24.07.2023 до ЄРДР за №№42023230000000338, 42023230000000339, 42023230000000340, внесено відомості про кримінальні правопорушення за ч.5 ст.191 КК України, за фактами привласнення службовими особами МКП «Херсонтеплоенерго», шляхом використання службового становища, за попередньою змовою, у період воєнного стану бюджетних коштів у особливо великих розмірах.
Постановою прокурора від 03.08.2023 матеріали досудових розслідувань у кримінальних проваджень №42022232010000163 від 31.05.2022 та №№42023230000000338, 42023230000000339, 42023230000000340 від 25.07.2023, було об`єднано в одне провадження під №42022232010000163. Підслідність у об`єднаному кримінальному провадженні визначено за слідчими Третього слідчого відділу (з дислокацією у м.Херсоні) ТУ ДБР розташованого у м.Мелітополі.
23.10.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 28, ч.2 ст.364 КК України, а саме зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе та інших фізичної особи, використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам юридичної особи, вчинене за попередньою змовою групою осіб.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 28 ч.2 ст.364 КК України підтверджується:
Рапортами старшого оперуповноваженого в ОВС першого оперативного відділу (з дислокацією у м. Херсоні) ТУ ДБР у м. Мелітополі № 173/17-04/23 від 20.07.2023, №174/17-04/23 від 20.07.2023, № 175/17-04/23 від 20.07.2023 відповідно до яких до вчинення вказаного кримінального правопорушення причетні ОСОБА_9 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 .
Документами (копіями), отриманими в порядку ст. 93 КПК України, а саме: заяви ОСОБА_9 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 від 06.06.2022 про надання матеріальної допомоги, договори, укладені між ОСОБА_9 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 та ППО МКП «Херсонтеплоенерго», копія протоколу загальних зборів колективу МКП «Херсонтеплоенерго» від 21.04.2022, колективний договір підприємства на 2021-2023 роки, статут МКП «Херсонтеплоенерго», Статут профспілки ЖКГ, накази про признання службових осіб, посадові обов`язки, контракти, розпорядження міського голови, положення про бухгалтерію підприємства.
Листом МКП «Херсотеплоенерго» № 1708-03-15 від 13.06.2023 відповідно до якого платіжні доручення № 1468 від 09.06.2022, № 1569 від 01.07.2022, № 1696 від 10.08.2022, підписані директором підприємства ОСОБА_9 за допомогою електронного підпису з завіреними копіями платіжних доручень на перерахування коштів з рахунку МКП «Херсотеплоенерго» та ППО МКП «Херсотеплоенерго».
Довідками спеціалістів з фінансових питань Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області від 21.06.2022 відповідно до яких службові особи МКП «Херсонтеплоенерго», в порушення вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 №2136-ІХ, яким визначено, що на період дії воєнного стану призупиняється дія ст. 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», ст. 250 КЗОТ України та відповідні норми колективних договорів, в частині перерахування коштів первинним профспілковим організаціям на проведення в колективі культурно-масової, фізкультурної та оздоровчої роботи, безпідставно перерахували на рахунки ППО МКП «Херсонтеплоенерго» грошові кошти на загальну суму 13 млн. грн. в якості професійних внесків за 2022 рік.
Висновками експерта № СЕ-19/122-23/2034-ЕК від 22.08.2023, № СЕ-19/122-23/2036-ЕК від 22.08.2023, № СЕ-19/122-23/2035-ЕК від 22.08.2023, за результатами проведення економічних експертиз, якими підтверджуються висновки, викладені у довідках Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області від 21.06.2022.
Звітом про результати аналізу ефективності використання фінансових ресурсів МКП «Херсонтеплоенерго» Херсонської міської ради за період із 01.06.2022 по 18.08.2022, відповідно до якого директором Підприємства перевищено повноваження, визначені пунктом 5.4.4 Статуту Підприємства та порушено вимоги пункту 7.1 Статуту, внаслідок чого підприємством, при недостатності фінансового ресурсу, неправомірно перерахувало ППО МКП «Херсонтеплоенерго» грошові кошти на загальну суму 13 млн. грн в якості професійних внесків та втратило можливість в одержані додаткового доходу в сумі 520 тис. грн. при відкриті депозиту на півроку в АБ «Украгазбанк».
Протоколом допиту свідка ОСОБА_11 від 19.07.2023;
Протоколом допиту свідка ОСОБА_12 від 17.08.2023;
Протоколом допиту свідка ОСОБА_13 від 17.08.2023;
Протоколом допиту свідка ОСОБА_14 від 04.09.2023;
Протоколом допиту свідка ОСОБА_15 від 25.09.2023;
Протоколом допиту свідка ОСОБА_16 від 25.09.2023;
Протоколом допиту свідка ОСОБА_17 від 25.09.2023;
Протоколм допиту свідка ОСОБА_18 від 25.09.2023; Протоколом допиту свідка ОСОБА_19 від 30.09.2023;
Протоколом допиту свідка ОСОБА_20 від 03.10.2023;
Листом ПП «Херсон Телеком» від 26.08.2023 відповідно до якого через IP-адресу НОМЕР_1 (з якої здійснювались перерахування грошових коштів МКП «Херсонтеплоенерго» на рахунки ППО МКП «Херсонтеплоенерго» та частково на рахунки ОСОБА_4 , Дзекан ОСОБА_21 , ОСОБА_8 ) отримувало доступ до інтернету виключно МКП «Херсонтеплоенерго».
Листом № 03/10-23-з від 03.10.2023 ПП «Юридична фірма «Статус» відповідно до якого IP-адреси НОМЕР_2 , НОМЕР_3 у 2022 році використовувались за адресою: АДРЕСА_2 (домашня адреса ОСОБА_4 ). За допомогою вказаних IP-адрес перераховувались грошові кошти із рахунків ППО МКП «Херсонтеплоенерго» на рахунки ОСОБА_4 , Дзекан ОСОБА_21 , ОСОБА_8 .
Листом № 56 від 22.09.2023 ППО МКП «Херсонтеплоенерго» відповідно до якого договори поворотної грошової позики № 1-09, 2-09, 3-01 створені, підготовлені директором МКП «Херсонтеплоенерго» ОСОБА_9 .
Листом ППО МКП «Херсонтеплоенерго» № 55 від 18.09.2023 відповідно до якого платіжні доручення щодо перерахування грошових коштів з рахунків ППО «Херсонтеплоенерго» на рахунки ОСОБА_4 , Дзекан- ОСОБА_21 , ОСОБА_8 створені ОСОБА_4 та підписані за допомогою електронного ключа ОСОБА_8 .
Матеріалами тимчасового доступу до руху коштів по рахунках МКП «Херсонтеплоенерго», ППО МКП «Херсонтеплоенерго», ОСОБА_8 відкритих у АТ «Укргазбанк» - виписками про рух коштів, відомостями про IP-адреси, документами про повноваження осіб, що мають право розпоряджатися коштами на рахунках.
Матеріалами тимчасового доступу до руху коштів по карткових рахунках ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , відкритих у АТ КБ «Приватбанк».
Слідчий суддя критично оцінює доводи сторони захисту про необґрунтованість підозри ОСОБА_4 , оскільки оцінка достатності доказів на обґрунтування підозри особи у вчиненні злочину на стадії досудового розслідування має менший стандарт доведеності у порівнянні з доведеністю винуватості особи у вчиненні злочину поза розумним сумнівом за результатами судового розгляду.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення.
Так, у рішенні Європейського суду з прав людини «Мюррей проти Сполученого Королівства» 14310/88, 28 жовтня 1994 р. наголошено « … Метою допитів під час тримання під вартою відповідно до пункту (с) частини 1 статті 5 … є сприяння кримінальному розслідуванню шляхом підтвердження чи розвіювання конкретної підозри, яка послужила причиною арешту. Тому факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як ті, що є необхідними для обґрунтування обвинувального вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».
Фактичні дані, які містяться у наданих стороною обвинувачення доказах, на думку слідчого судді, здатні переконати об`єктивного спостерігача у тому, що ОСОБА_4 могла вчинити інкриміноване їй кримінальне правопорушення, а отже підтверджують наявність обґрунтованої підозри.
З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до переконання, що докази надані стороною обвинувачення доводять обставини, які свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, що є підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Крім того, з матеріалів клопотання, слідчий суддя приходить до переконання про доведення прокурором існування ризиків, передбачених п.п. 1, 3 ч.1 ст. 177 КПК України, оскільки ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за яке передбачено покарання на строк до шести років позбавлення волі з з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п`ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, може переховуватися від органів досудового розслідування, у тому числі за межами країни чи на непідконтрольній на даний час Україні території.
Вживати заходи впливу на свідків у кримінальному провадженні, з метою зміни останніми показань та спотворення вже зібраних доказів та вжити заходи впливу на інших осіб, яким відомі обставини кримінального правопорушення, до дачі ними завідомо неправдивих показів.
Посилання сторони захисту на відсутність вказаного ризику з урахуванням звільнення ОСОБА_4 з посади, слідчий суддя вважає безпідставними, оскільки, як вбачається з долученої до матеріалів клопотання, копії Наказу №143 віл 15.09.2014 року, ОСОБА_4 працювала на посаді головного бухгалтера МКП «Херсонтеплоенерго» тривалий час, а отже може мати тісні дружні та професійні відносини з працівниками підприємства, які не були втрачені після звільнення та можуть бути використані підозрюваною з метою впливу на свідків.
При цьому, слідчий суддя приходить до висновку, щодо недоведеності прокурором наявність ризику передбаченого п.2 ч.1 ст.177 КПК України.
Так у своєму клопотання слідчий зазначає, що ОСОБА_4 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які є речовими доказами у кримінальному провадженні та мають істотне значення для встановлення його обставин та які на даний час ймовірно перебувають на МКП «Херсонтеплоенерго» .
Разом з цим, слідчим на підтвердження існування вказаного ризику як до клопотання так і в судовому засіданні прокурором, не надано будь-яких належних та допустимих доказів.
Крім того, враховуючи, що досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється досить тривалий час, слідчий мав об`єктивну можливість отримати зазначені документи з МКП «Херсонтеплоенерго», у встановлені КПК України процесуальні способи.
Одночасно слідчий суддя зазначає, що на даний час ОСОБА_4 звільнена з посади, що спростовує твердження прокурора про наявність у неї доступу до оригіналів документів, які за версією органу досудового розслідування зберігаються на підприємстві.
Одночасно, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим у клопотанні та прокурором при його розгляді не доведено неможливість запобігти зазначеним ризикам шляхом застосування більш м`якого запобіжного заходу ніж домашній арешт.
Запобіжні заходи у кримінальному провадженні обмежують права особи на свободу та особисту недоторканість, які гарантовані ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а тому можуть бути застосовані тільки за наявності законної мети та підстав, визначених КПК, з урахуванням відповідної практики Європейського суду з прав людини.
Згідно з положеннями ч.3 ст. 194 КПК України, слідчий суддя, суд має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні, у разі якщо при розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені пунктами 1 та 2 частини першої цієї статті, але не доведе обставини, передбачені пунктом 3 частини першої цієї статті.
З урахуванням встановлених обставин, даних про особу підозрюваної, яка раніше не судима, одружена, має постійне місце реєстрації та проживання, слідчий суддя приходить до переконання, що забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної ОСОБА_4 та запобігти зазначеним ризикам, можливо шляхом обрання відносно неї запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання, з покладенням обов`язків, передбачених ст. 194 КПК України, у межах строку досудового розслідування.
Керуючись ст.ст. 176-178, 180, 193,194, 309, 376 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання слідчого - відмовити.
Застосувати відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28 ч.2 ст.364 КК України запобіжний захід - особисте зобов`язання.
Покласти на ОСОБА_4 наступні обов`язки:
- повідомляти слідчого прокурора, чи суд (у залежності від стадії кримінального провадження про зміну місця проживання, роботи;
- за першою вимогою з`являтися до слідчого, прокурора, чи суду (у залежності від стадії кримінального провадження).
Попередити ОСОБА_4 про наслідки невиконання обов`язків, передбачених ст.194 КПК України, роз`яснивши, що в разі їх невиконання до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на неї може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвала слідчого судді в частині покладення на ОСОБА_4 обов`язків діє у межах строку досудового розслідування до 23.12.2023 рок
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду, протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2023 |
Оприлюднено | 13.11.2023 |
Номер документу | 114819581 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів домашній арешт |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Притуляк І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні