РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2023 року
м. Харків
справа № 638/4009/23
провадження № 2/638/3061/23
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Яковлевої В.М.,
за участю секретаря судового засідання - Гасана М.С., Поддубкіної А.В.,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 ,
відповідач - ОСОБА_2 , Печенізька селищна рада,
третя особа - приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко Олена Миколаївна,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові у порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Печенізької селищної ради, третя особа - приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко Олена Миколаївна, про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,
у с т а н о в и в:
ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , Печенізької селищної ради, третя особа Приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко Олена Миколаївна, про визначення додаткового строку на прийняття спадщини.
Позовна заява мотивована тим, що 28 жовтня 2021 року спадкодавець ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на випадок своє смерті, зробила розпорядження, яким все її майно, де б воно не було, і з чого б воно не складалося, і, взагалі, все те, що їй буде належати на день її смерті, і на що вона за законом матиме право, заповіла ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , в рівних частках кожному.
Цей заповіт 28 жовтня 2021 року був посвідчений приватним нотаріусом Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О. М. і зареєстрований в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій за № 1588.
ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 померла.
До складу спадкової маси увійшло наступне майно:
- житловий будинок АДРЕСА_1 ;
- земельна ділянка, площею 6,92 га в межах згідно з планом, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Артмеівської сільської ради Чугуївського району (колишнього Печенізького району) Харківської області;
- земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства, площею 1,7000 га, що розташована на території Артемівської сільської ради Чугуївського району (колишнього Печенізького району) Харківської області, кадастровий номер: 6324680500:04:005:0145;
- земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 6,9569 га, що розташована на території Артемівської сільської ради Чугуївського району (колишнього Печенізького району) Харківської області, кадастровий номер: 6324680500:04:002:0038.
Згідно з довідкою виконавчого комітету Печенізької селищної ради від 19 квітня 2023 року за № 17-15/446, спадкодавець ОСОБА_3 на момент смерті проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Позивач звертався до приватного нотаріуса Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О.М. з питанням оформлення спадщини, однак йому було повідомлено, що у зв`язку з тим, що він пропустив строк на прийняття спадщини має право звернутися до суду із позовом про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Зауважив, що строк на прийняття спадщини пропустив з поважних причин, оскільки з 24 лютого 2022 року, відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану в Україні» введено режим воєнного стану. Зазначає, що нотаріус не вчиняв дії для повідомлення спадкоємців про відкриття спадщину, не здійснював виклики спадкоємців за заповітом, тому позивач не знав про складений заповіт спадкодавцем, а про його існування дізнався лише у квітні 2023 року, коли разом із іншим спадкоємцем отримав можливість доступу до спадкового майна і знайшов останній. Також позивач просить суд врахувати, що закінчення строку для прийняття спадщини (18.05.2023 року) припало на час, коли на всій території України велися активні бойові дії, місце відкриття спадщини було окуповано військами російської федерації, а місто Чугуїв Харківської області, в якому проживав спадкоємець, постійно зазнавало ракетних, артилерійських та інших військових ударів.
Представник позивача ОСОБА_4 просив суд визначити позивачу ОСОБА_1 додатковий строк у три місяці для подання ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася ІНФОРМАЦІЯ_5 внаслідок смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 26 травня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Печенізької селищної ради, третя особа - приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О.М., про визначення додаткового строку на прийняття спадщини.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 18 вересня 2023 року підготовче судове засідання у справі закрито та призначено розгляд справи по суті.
У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином у встановленому законом порядку.
Через канцелярію суду позивач ОСОБА_1 подав до суду заяву, в якій просив розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити в повному обсязі.
У судове засідання відповідач ОСОБА_2 не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена своєчасно та належним чином у встановленому законом порядку.
Через канцелярію суду відповідач ОСОБА_2 подала до суду заяву, в якій просила розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги визнає повністю.
У судове засідання представник відповідача Печенізької селищної ради не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином у встановленому законом порядку.
Через канцелярію суду представник відповідача Печенізької селищної ради подав до суду заяву, в якій просив розглядати справу за його відсутності.
У судове засідання третя особа - приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О.М. не з`явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена своєчасно та належним чином у встановленому законом порядку. Через канцелярію суду приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О.М. подала до суду заяву, в якій просила розглядати справу за її відсутності, будь яких заперечень щодо задоволення позову не має.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд доходить висновку про те, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч.1 ст. 4 ЦПК України). Згідно принципу диспозитивності суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч.1 ст. 13 ЦПК України). Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону (ст. 5 ЦПК України).
За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_5 померла ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданим Печенізькою селищною радою Печенізького району Харківської області від 22 листопада 2021 року, актовий запис № 200.
Відповідно до статті 1220 ШК України, підставою відкриття спадщини є смерть фізичної особи.
Після смерті спадкодавця відкрилася спадщина на майно, а саме: житловий будинок АДРЕСА_1 ; земельну ділянку, площею 6,92 га в межах згідно з планом, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Артмеівської сільської ради Чугуївського району (колишнього Печенізького району) Харківської області; земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, площею 1,7000 га, що розташована на території Артемівської сільської ради Чугуївського району (колишнього Печенізького району) Харківської області, кадастровий номер: 6324680500:04:005:0145; земельну ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 6,9569 га, що розташована на території Артемівської сільської ради Чугуївського району (колишнього Печенізького району) Харківської області, кадастровий номер: 6324680500:04:002:0038.
Згідно з довідкою виконавчого комітету Печенізької селищної ради від 19 квітня 2023 року за № 17-15/446, спадкодавець ОСОБА_3 на момент смерті проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
З матеріалів справи вбачається, що за адресою: АДРЕСА_1 , - станом на 18.11.2021 була зареєстрована та проживала лише ОСОБА_3 , що підтверджується довідкою виконавчого комітету Печенізької селищної ради від 19 квітня 2023 року за № 17-15/446.
25.04.2023 позивач ОСОБА_1 разом із іншим спадкоємцем за заповітом ОСОБА_2 , що підтверджується копією заповіту від 28.10.2021, звернувся до приватного нотаріуса Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О.М. із заявою про прийняття спадщини.
Однак, як вбачається з відповідей приватного нотаріуса Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О.М. від 25.04.2023 № 48/02-14 та від 25.04.2023 № 49/02-14, приватний нотаріус відмовила позивачу ОСОБА_1 у прийнятті заяви про прийняття спадщини та відкритті спадкової справи після померлої ОСОБА_3 .
У своїй відмові приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О.М. зазначила, що чинним законодавством не передбачено можливість подання спадкоємцем заяви про прийняття спадщини та відкриття спадкової справи після спливу строку для прийняття спадщини, а тому нотаріус відмовила у прийнятті заяви позивача про прийняття спадщини, вважаючи спадщину не прийнятою.
У зв?язку з цим, нотаріус вказала на те, що факт пропуску встановленого законом строку для прийняття спадщини є самостійною підставою для звернення спадкоємця до суду і не передбачає обов`язкового прийняття нотаріусом постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
На підставі викладено, приватний нотаріус рекомендувала позивачу ОСОБА_1 звернутися суду із позовом про встановлення йому додаткового строку для прийняття спадщини, що в подальшому дозволить позитивно вирішити питання про прийняття нотаріусом заяви про прийняття спадщини, заведення спадкової справи і видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом.
За загальними положеннями про спадкування, право на спадщину виникає у день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою (статті 1220, 1222 ЦК України).
Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця (частина 1 статті 1221 ЦК України).
Згідно з частиною 1, 2 статті 1269, частиною першою статті 1270ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, у строк шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто (1270 ЦК України).
Таким чином, право на спадщину виникає з моменту її відкриття, і закон зобов`язує спадкоємця, який постійно не проживав зі спадкодавцем у шестимісячний строк подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до частини 3 статті 1272ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Отже, згідно з цією статтею поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
При цьому, вирішуючи питання поважності причин пропущення шестимісячного строку, визначеного статтею 1270 ЦК України, для прийняття спадщини, суд має враховувати, що такі причини визначаються в кожному конкретному випадку з огляду на обставини кожної справи.
Тобто суд, розглядаючи такі позови встановлює саму по собі наявність причин, що унеможливили своєчасне звернення із заявою про прийняття спадщини, та оцінює їх з точки зору поважності.
Відповідно до правових висновків, викладених у постанові Верховного Суду від 17 грудня 2021 року у справі № 369/6254/19-ц, оцінка поважності причин пропуску строку звернення із заявою про прийняття спадщини повинна, у першу чергу, стосуватися періоду від моменту відкриття спадщини й до спливу шестимісячного строку, встановленого законом для її прийняття. Саме протягом цього періоду мають існувати об`єктивні та істотні перешкоди для прийняття спадщини. Інші періоди досліджуються, якщо ці перешкоди почали існувати протягом шестимісячного строку та тривали до моменту звернення до нотаріуса або до суду.
З урахуванням наведеного, якщо спадкоємець пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, закон гарантує йому право на звернення до суду з позовом про визначення додаткового строку на подання такої заяви.
Водночас, у зв`язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану",Указом ПрезидентаУкраїни від24.02.2022№ 64/2022 введено воєнний стан з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який в подальшому продовжено.
3 урахуванням веденого в Україні воєнного стану, у позивача виникли об?єктивні та істотні труднощі для своєчасної подачі заяви про прийняття спадщини.
Суд встановив, що шестимісячний строк для прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 закінчився 18.05.2022, а до нотаріуса із заявою про роз`яснення порядку подачі заяви про прийняття спадщини позивач ОСОБА_1 звернувся 25.04.2023.
Суд виходить з тих обставин, що ОСОБА_1 є мешканцем села Артемівка Печенізької селищної територіальної громади, що було окуповане РФ 24.02.2022 і деокуповане Україною 11.09.2022, відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 за № 309 (з відповідними змінами та доповненнями), - тобто вже після закінчення строку на прийняття спадщини.
Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 за № 309 (з відповідними змінами та доповненнями), місто Чугуїв, в якому проживав спадкоємець, з 26.03.2023 року відноситься до територій, на яких активно велися бойові дії і не передається можливості їх припинення.
Суд, встановивши фактичні обставин враховує, що лише після деокупації села Артемівка Печенізької селищної територіальної громади та його розмінування, завершення фільтраційних заходів представниками силових та правоохоронних відомств на території міста Чугуїв Харківської області у позивача ОСОБА_1 з`явилась можливість приїхати до села Артемівка Печенізької селищної територіальної громади та відвідати житловий будинок, в якому проживала ОСОБА_3 , в якому було знайдено (виявлено) заповіт останньої, посвідчений приватним нотаріусом Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О. М., зареєстрований в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій за № 1588.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначає, що нотаріус не вчиняв дії для повідомлення спадкоємців про відкриття спадщину, не здійснював виклики спадкоємців за заповітом, тому позивач не знав про складений заповіт спадкодавцем.
Так, на виконання ухвали Дзержинського районного суду м. Харкова від 30 травня 2023 року надійшли документи від приватного нотаріуса Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О. М. від 17.07.2023 вих. № 94/01-16, які досліджено судом, та які свідчать про те, що приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О. М. не здійснювала офіційне повідомлення ОСОБА_1 про складений ОСОБА_3 заповіт та не здійснювала заклик спадкоємця ОСОБА_1 до спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_5 спадкодавця ОСОБА_3 . Відповідно до інформаційної довідки зі Спадкового реєстру 73226579 від 17.07.2023, спадкова справа після ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_5 не відкривалася.
Відповідно до статті 63 Закону України «Про нотаріат» нотаріус або в сільських населених пунктах - посадова особа органу місцевого самоврядування, уповноважена на вчинення нотаріальних дій, отримавши від спадкоємців повідомлення про відкриття спадщини, зобов`язана повідомити про це тих спадкоємців, місце проживання або роботи яких відоме.
Нотаріус або посадова особа органу місцевого самоврядування, уповноважена на вчинення нотаріальних дій, також може зробити виклик спадкоємців шляхом публічного оголошення або повідомлення у пресі.
Згідно з пунктами 2.2 та 3.2 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року № 296/5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 282/20595, при заведенні спадкової справи нотаріус за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту. Щоб не допустити пропуску шестимісячного строку для прийняття спадщини, нотаріус роз`яснює спадкоємцям право подачі заяви про прийняття спадщини чи про відмову від її прийняття.
Отже, за змістом наведених нормативних актів приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О. М. мав вжити заходівіз повідомлення спадкоємців про заповіт саме у межах строку для прийняття спадщини, проте, як встановлено у межах розгляду цієї справи, такі дії не були вчинені взагалі, що об`єктивно позбавило позивача ОСОБА_1 можливості подати заяву до нотаріальної контори у встановлений законом строк.
Поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема: 1) тривала хвороба спадкоємців; 2) велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна; 3) складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; 4) перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України; 5) необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.
При вирішенні питання про поважність причин пропуску строку для прийняття спадщини потрібно враховувати свободу заповіту як фундаментальний принцип спадкового права.
Вищевикладене відповідає правовому висновку, викладеному Верховним Судом України у постанові від 06 вересня 2017 року у справі № 6-496цс17. Ця судова практика залишається незмінною й у практиці Верховного Суду, зокрема у постановах від 26 червня 2019 року у справі№ 565/1145/17, провадження № 61-38298св18, від 17 березня 2021 року у справі № 308/4272/19 (провадження № 61-17072св20), від 15 квітня 2021 року у справі № 591/1271/18 (провадження № 61-195св21), від 26 липня 2021 року у справі № 405/7058/19 (провадження № 61-18000св20), від 21 жовтня 2021 року у справі № 643/13260/19 (провадження № 61-9552св21) та багатьох інших.
Неповідомлення приватним нотаріусом Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О. М. спадкоємця ОСОБА_1 про заповіт свідчить про те, що позивач не знав про нього, а отже є підстави для визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Подібні правові висновки викладені Верховним Судом у постановах: від 23 серпня 2017 року у справі № 6-1320цс17, від 06 вересня 2017 року у справі № 6-496цс17, і у подальшому підтримана Верховним Судом у постановах: від 26 липня 2021 року у справі №405/7058/19 (провадження № 61-18000св20), від 22 грудня 2021 року у справі № 703/4978/19(провадження № 61-13783св21), від 19 липня 2023 року у справі 570/5553/19 ( провадження № 61-20213св21), що свідчить про сталість судової практики у спірних правовідносинах.
При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду (частина четверта статті 263 ЦПК України).
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позивач ОСОБА_1 пропустив строк для прийняття спадщини з наступних причин: у зв`язку із введенням на території України воєнного стану та веденням бойових дій у країні, а саме внаслідок окупації села Артемівка Печенізької селищної територіальної громади 24.02.2022 до 11.09.2022, мешканці міста були змушені адаптуватися до нових умов, змінювати свою життєдіяльність, коли всі зв`язки та процеси порушені, організовувати умови для збереження життя та здоров`я свого та своїх рідних; неповідомлення приватним нотаріусом Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О. М. спадкоємців про заповіт у межах строку для прийняття спадщини.
Отже, всі зазначені обставини у сукупності, на думку суду, мали своїм наслідком пропущення строку для подачі позивачем заяви про прийняття спадщини в період строку, визначеного законом, тобто існували об`єктивні істотні труднощі, що перешкоджали йому своєчасно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини.
Завданням цивільного судочинства, окрім основних принципів: справедливості, добросовісності та розумності, суд керується аксіомою цивільного судочинства: «Placuit in omnibus rebus praecipuum esse iustitiae aequitatisque quam stricti iuris rationem», яка означає «У всіх юридичних справах правосуддя й справедливість мають перевагу перед строгим розумінням права».
З урахуванням викладеного, виходячи з аналізу встановлених судом обставин справи та норм права, що регулюють спірні правовідносини, суд вважає, що у позові наведено причини, які пов`язані з об`єктивними, істотними труднощами для позивача щодо подачі заяви про прийняття спадщини, зокрема, неповідомлення приватним нотаріусом Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко О. М. спадкоємців про заповіт у межах строку для прийняття спадщини, що свідчить про наявність правових підстав для задоволення позову та встановлення ОСОБА_1 додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 у три місяці, який є достатнім строком, перебіг якого рахується з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Керуючись частиною шостою статті 259, статтями 265, 268, 268, 273 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,Печенізької селищноїради,третя особа-приватний нотаріусЧугуївського районногонотаріального округуХарківської областіЮрченко ОленаМиколаївна,про визначеннядодаткового строкудля поданнязаяви проприйняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 01.07.1997 року Чугуївським РВ УМВС України в Харківській області, ІПН: НОМЕР_3 ) додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 , у тримісяці з дня набрання законної сили рішенням суду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова протягом 30 днів з дня виготовлення повного рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту рішення.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 .
Відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 .
Відповідач Печенізька селищна рада, код ЄДРПОУ 04396992, адреса місцезнаходження: 62801, Харківська обл., Чугуївський р-н, смт. Печеніги, вул. Незалежності, буд. 48.
Третя особа - приватний нотаріус Чугуївського районного нотаріального округу Харківської області Юрченко Олена Миколаївна, адреса місцезнаходження: 63503, Харківська обл., Чугуївський р-н., м. Чугуїв, вул. Старонікольська, буд. 22-а.
З текстом рішення можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням http://reyestr.court.gov.ua.
Повний текст судового рішення складено 13 листопада 2023 року.
Суддя В. М. Яковлева
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2023 |
Оприлюднено | 15.11.2023 |
Номер документу | 114862098 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Яковлева В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні