У Х В А Л А
13 листопада 2023 року м. Чернігівсправа № 927/985/23
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Шморгуна В. В., розглянувши заяву про видачу наказу у справі
За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Блек Даймонд»,
код ЄДРПОУ 39152435, вул. Заводська, 49, смт Солоницівка, Дергачівський район, Харківська область, 62370
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Черниш-Агро»,
код ЄДРПОУ 39470491, вул. Перемоги, 1-А, с. Черниш, Чернігівський район, Чернігівська область, 15526
Предмет спору: про стягнення 6 624 134,46 грн,
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
Не викликались,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 05.10.2023 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Черниш-Агро» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Блек Даймонд» 3 298 801,29 грн основного боргу, 160 821,72 грн 3% річних, 890 676,35 грн штрафу та 65 254,49 грн витрат зі сплати судового збору.
30.10.2023 через систему «Електронний суд» від представника позивача адвоката Чумаченка А.В. надійшла заява, у якій він просить суд видати наказ на виконання рішення суду від 05.10.2023 та направити його на поштову адресу представника.
За своєю суттю заява про видачу копії наказу на виконання рішення суду є заявою з процесуальних питань у розумінні ст. 169 Господарського процесуального кодексу України.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення встановлені у ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Стаття 327 ГПК України, якою регламентуються підстави та порядок видачі господарським судом виконавчих документів, міститься в Розділі V ГПК України «Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у господарських справах».
Таким чином, і подання заяви про видачу наказу підпадає під дію ч. 2 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.
Стосовно вирішення питання щодо порядку надіслання копії заяви про видачу наказу іншим учасникам справи необхідно застосовувати загальні положення Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
За змістом ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.
Проте заявник не надав суду доказів відправлення відповідачу копії заяви про видачу наказу ані в порядку ст. 172, ані в порядку ст. 42 ГПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За наведених обставин у їх сукупності, суд дійшов висновку, що заява представника позивача підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Повернення такої заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
При цьому суд також звертає увагу заявника, що стаття 327 ГПК України, якою регламентуються підстави та порядок видачі господарським судом наказу про примусове виконання рішення суду, не передбачає обов`язковість звернення стягувача з відповідною заявою.
Керуючись ст. 170, 172, 233-235 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Заяву представника позивача адвоката Чумаченка А. В. про видачу наказу повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 13.11.2023. Ухвалу може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду у строки, визначені ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
СуддяВ. В. Шморгун
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2023 |
Оприлюднено | 16.11.2023 |
Номер документу | 114904074 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Шморгун В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні