КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
15 листопада 2023 року
м. Київ
єдиний унікальний номер судової справи 361/3310/18
номер провадження №22-ц/824/16456/2023
Київський апеляційний суд у складі головуючого судді судової палати з розгляду цивільних справ Лапчевської О.Ф., перевіривши виконання вимог ст.ст. 354, 355, 356 ЦПК України по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Броварського міськрайонного суду Київської області 18 вересня 2023 року /суддя Радзівіл А.Г./
у справі за позовом публічного акціонерного товариства «Універсал Банк» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
в с т а н о в и в:
Рішенням Броварського міськрайонного суду Київської області 18 вересня 2023 року позов задоволено частково.
Не погодившись з вказаним рішенням суду, апелянт подала апеляційну скаргу.
Апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду апеляційним судом з наступних підстав.
Ч. 7 ст. 43 ЦПК України передбачено обов`язки учасників справи, а саме, у разі подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Вказаних вимог апелянтом не дотримано.
Крім того, статтею 356 ЦПК України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 356 ЦПК України в апеляційній скарзі має бути зазначено в чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо).
Апелянт оскаржує рішення у повному обсязі, зокрема і щодо ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , водночас, інтереси вказаних відповідачів не представляє, а тому має право звертатись з вимогами апеляційної скарги щодо скасування рішення суду першої інстанції лише в частині, що стосується її інтересів.
Також, разом з апеляційною скаргою ОСОБА_1 звертається з клопотанням про відстрочення сплати судового збору, де у прохальній частині просить зменшити розмір судового збору за подання апеляційної скарги та з урахуванням її майнового стану відстрочити таку сплату, зазначаючи, що сплата передбачена у розмірі 74 823 грн.
Однак, оскільки ОСОБА_1 не надала доказів представлення інтересів інших відповідачів у справі, то і сплата судового збору передбачена лише в частині щодо неї.
Так, суд першої інстанції ухвалив стягнути з кожного відповідача по 24 940 грн. 90 коп. + 150% ставки судового збору за звернення з апеляційною скаргою = 37 411 грн. 35 коп. - розмір судового збору, що підлягає сплаті за звернення з апеляційною скаргою на рішення суду.
Таким чином, апелянту необхідно сплатити судовий збір у розмірі 37 411 грн. 35 коп. на такі платіжні реквізити:
Отримувач коштів УК у Солом.р-ні/Соломян.р-н
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA548999980313101206080026010
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
Також судовий збір можна сплатити на офіційному сайті за посиланням https://kia.court.gov.ua/sud4824/gromadyanam/tax/.
Оригінал квитанції або витяг з офіційного сайту про сплату судового збору має бути направлено до Київського апеляційного суду.
Відповідно до ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
У разі неможливості сплати судового збору, апелянту необхідно подати нове клопотання, де зазначити що саме вона просить зробити, відстрочити чи зменшити судовий збір із наданням відповідних доказів з урахуванням норм ст. 8 ЗУ «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, апелянту необхідно надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів, сплатити судовий збір у розмірі 37 411 грн. 35 коп. та надати докази такої сплати або надати нову редакцію клопотання, зазначивши що саме вона просить зробити, відстрочити чи зменшити судовий збір із наданням відповідних доказів викладеним обставинам у клопотанні.
За таких обставин апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 185, ч. 2 ст. 357 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків апеляційної скарги, протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали.
Якщо апелянт не усуне недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга буде вважатись неподаною і повернеться апелянту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Лапчевська О.Ф.
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2023 |
Оприлюднено | 17.11.2023 |
Номер документу | 114939851 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Лапчевська Олена Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні