УХВАЛА
15 листопада 2023 року
м. Київ
справа №640/16003/22
провадження №К/990/25930/23
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Жука А.В.,
розглянувши клопотання Міністерства юстиції України про зупинення виконання (дії) рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.12.2022 у справі №640/16003/22
за позовом Арбітражного керуючого ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, треті особи: Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Львів), Національний банк України, про визнання протиправними та скасування рішення та наказу,
ВСТАНОВИВ:
Касаційна скарга Міністерства юстиції України до Верховного Суду надійшла 24.07.2023.
Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 24.07.2023 визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя - Жук А.В., судді: Соколов В.М., Мартинюк Н.М.
Ухвалою Верховного Суду від 03.08.2023 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Міністерства юстиції України на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 грудня 2022 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 30 травня 2023 року та додаткову постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 20 червня 2023 року у справі №640/16003/22 (провадження К/990/25930/23).
У касаційній скарзі відповідачем заявлено клопотання про зупинення виконання (дії) рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.12.2022 у справі №640/16003/22.
В обґрунтування такої указаного клопотання зазначається, що виконання незаконного рішення, яке передбачає скасування наказу Міністерства щодо анулювання позивачеві свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, є не тільки втручанням в прийняття рішення суб`єктом владних повноважень, а й фактичним поновленням діяльності арбітражного керуючого, який грубо порушив не лише норми законодавства, а і права і свободи юридичних осіб.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 340 КАС України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до касаційного розгляду вирішує письмово заявлені клопотання учасників справи.
За приписами частини першої статті 375 КАС України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскаржуваного судового рішення або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Вирішуючи зазначене клопотання, Суд виходить з того, що відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Для зупинення виконання (дії) судових рішень, яке допускається як виняток, повинні бути вагомі причини.
Суд зазначає, що розгляд питання про зупинення виконання (дії) оскаржуваних судових рішень має на меті не допустити порушення прав, свобод та охоронюваних законом інтересів, як особи, що подала касаційну скаргу, так і інших осіб, які беруть участь у справі, якщо такі наслідки можуть настати у зв`язку з виконанням оскаржуваних судових рішень.
Заява/клопотання про зупинення виконання (дії) судових рішень має бути вмотивованою та містити підстави для зупинення дії судового рішення, підтверджені належними доказами. У клопотанні заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судового рішення у разі, якщо воно буде скасовано.
Для зупинення виконання (дії) оскаржуваних судових рішень необхідна наявність поважних причин, які б давали підстави для такого зупинення. При цьому, зупинення дії (виконання) оскаржуваних у касаційному порядку судових рішень на підставі статті 375 КАС України може застосовуватись судом лише у виняткових випадках за наявності на те вагомих і переконливих доводів, підтверджених доказами, або існування об`єктивних для цього обставин й здійснюватися таким чином, щоб не допустити порушення прав інших учасників справи.
Поряд з цим, сподівання і припущення скаржника на певні результати касаційного розгляду справи також не можуть бути самостійною підставою для зупинення виконання (дії) судового рішення, яке набрало законної сили.
Проаналізувавши доводи клопотання, Суд зазначає, що вона не містить обґрунтованих доводів, що на дають підстави для висновку про необхідність зупинення виконання (дії) оскаржуваних у цій справі судових рішень.
Підсумовуючи наведене, Суд дійшов висновку, що у задоволенні вказаної заяви необхідно відмовити.
Керуючись статтею 375 КАС України, Суд
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання Міністерства юстиції України про зупинення виконання (дії) рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.12.2022 у справі №640/16003/22
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена.
...........................
А.В. Жук
Суддя Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 15.11.2023 |
Оприлюднено | 17.11.2023 |
Номер документу | 114940349 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу забезпечення функціонування органів прокуратури, адвокатури, нотаріату та юстиції (крім категорій 107000000), зокрема у сфері |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Жук А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні