Ухвала
від 15.11.2023 по справі 506/1149/23
КРАСНООКНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Красноокнянський районний суд Одеської області

Справа № 506/1149/23

Провадження № 2/506/238/23

У Х В А Л А

про продовження строку для усунення недоліків

15.11.2023 року смт Окни

Суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Бурдинюк О.С., розглянувши матеріали позову Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону в інтересах держави в особі Одеської обласної державної адміністрації до ОСОБА_1 , Подільської районної державної адміністрації Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонної служби України, НОМЕР_1 прикордонний загін Державної прикордонної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Товариство з обмеженою відповідальністю «Окнянський колос» про усунення перешкод у користуванні частиною земельної ділянки, -

Встановив:

26.10.2023 року прокурор Одеської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 , Подільської РДА, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонноїслужби України, НОМЕР_1 прикордонний загінДержавної прикордонноїслужби України,третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог напредмет спору,на сторонівідповідача:ТОВ «Окнянськийколос» проусунення перешкоддержаві вособі ОдеськоїОДА укористуванні частиноюземельної ділянкиплощею 0,3415га загальноюплощею 3,383га,розташованою натериторії Гавиноськоїсільської радиОкнянського районуОдеської області (кадастровий номер земельної ділянки 5123180600:01:001:0421) та просив суд визнатинедійсним Державнийакт направо приватноївласності наземлю №ІІІ-ОД044298від 18.01.2002,виданий КрасноокнянськоюРДА Одеськоїобласті,що виданийна ім`я ОСОБА_1 ,скасувати рішеннядержавного реєстратораОкнянської РДАОдеської областіРемінного О.О.від 15.09.2017року,індексний номер37094573,усунути перешкодидержаві вособі Одеськоїобласної державноїадміністрації у користуваннічастиною земельноїділянки площею0,3415га загальноюплощею 3,383га,розташованою натериторії Гавиноськоїселищної радиОкнянського районуОдеської області (кадастровий номер земельної ділянки 5123180600:01:001:0421) шляхом їїповернення ОСОБА_1 у державну власність за актом прийому-передачі Одеській обласній державній адміністрації.

Ухвалою від 30.10.2023 року позовну заяву залишено без руху. Позивачу надано термін для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання даної ухвали, яку представник позивача отримав 01.11.2023 року.

10.11.2023року наадресу суду,надійшла заявапро усуненнянедоліківта позовна заява в новій редакції.

Разом з тим, вимоги ухвали від 30.10.2023 року виконано частково. Позивача не звернув увагу на наступне.

За змістом пунктів 4, 5 частини 3 статті 175 Цивільно-процесуального кодексу України в позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

У статті 5 ЦПК України визначені способи судового захисту. Так, згідно з частиною 1 статті 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно частини 1 статті 5 ЦПК України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить ефективний розгляд справи.

При цьому, позивач, в порушення ст. 175 ЦПК України, не обґрунтував зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Більш того, позовні вимоги сформульовані незрозуміло та нечітко.

Слід також звернути увагу, що Верховний Суд у постанові від 28 жовтня 2020 року у справі № 761/23904/19 вказав, що визначення позивачем у позові складу сторін у справі (позивача та відповідача) має відповідати реальному складу учасників спору у спірних правовідносинах та має на меті ефективний захист порушених прав (свобод, інтересів) особи, яка вважає, що вони порушені, із залученням необхідного кола осіб, які мають відповідати за позовом. а саме:

Необхідно також звернути увагу, що частиною першою статті 15ЦК Українипередбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Способи захисту цивільних прав та інтересів визначені частиною другою статті 16ЦК України.

Ефективність захисту цивільного права залежить від характеру вимоги, що висувається до порушника, та характеру правовідносин, які існують між позивачем та відповідачем.

Для застосування того чи іншого способу захисту необхідно встановити, які права (інтереси) позивача порушені, невизнані або оспорені відповідачем і за захистом яких прав (інтересів) позивач звернувся до суду.

Під час оцінки обраного позивачем способу захисту потрібно враховувати його ефективність, тобто спосіб захисту має відповідати змісту порушеного права, характеру правопорушення та забезпечити поновлення порушеного права.

Якщо право чи інтерес мають бути захищені лише певним способом, а той, який обрав позивач, може бути використаний для захисту інших прав або інтересів, а не тих, за захистом яких позивач звернувся до суду, суд визнає обраний позивачем спосіб захисту неналежним і відмовляє у позові(пункт 69 постанови Великої Палати Верховного Суду від 13 березня 2019 року у справі № 331/6927/16-ц,провадження № 14-651цс18).

Слід також звернути увагу, що згідно заявлених позовних вимог, а саме в пункті 1, 2 та 3 прохальної частини позову, сторона позивача просить суд залучити як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Адміністрацію Державної прикордонної служби України, НОМЕР_1 прикордонний загін Державної прикордонної служби України, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Окнянський колос» як, третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

Разом з тим, діючий Цивільно-процесуальний кодекс України не передбачає залучення нового учасника судом до відкриття провадження у справі.

Крім того, представник позивача у вступній частині позовної заяви, самостійно зазначає учасників по справі, як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: Адміністрація Державної прикордонної служби України, НОМЕР_1 прикордонний загін Державної прикордонної служби України, а Товариство з обмеженою відповідальністю «Окнянський колос» як, третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, однак, в прохальній частині позову, просить суд залучити цих же сторін, в такому ж процесуальному статусі.

Таким чином, позивачу необхідно уточнити прохальну частину позову або, у разі наявності бажання залучити інших учасників по даному провадженню, підготувати позов у новій редакції з дотриманням вимогЦПК України, та додати відповідні копії позовної заяви та матеріали у кількості осіб, які приймають участь у справі, а не покладати це на суд, котрий залучає нових учасників підчас судового розгляду, а не на стадії відкриття провадження по справі.

Відповідно до ч.ч.2, 3ст.127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Згідно ч.6 ст.127 ЦПК, про продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст.127, 259 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Продовжити позивачу Одеській спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Південного регіону в інтересах держави в особі Одеської обласної державної адміністрації (ЄДРПОУ 00022585, адреса місце знаходження: проспект Шевченка, 4, м. Одеса, 65032), строк для усуненнянедоліків заявипротягом семи днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. С. Бурдинюк

СудКрасноокнянський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення15.11.2023
Оприлюднено17.11.2023
Номер документу114946886
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —506/1149/23

Ухвала від 11.12.2024

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

Ухвала від 25.04.2024

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

Ухвала від 06.12.2023

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

Ухвала від 15.11.2023

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

Ухвала від 30.10.2023

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні