Справа № 438/1032/19
Провадження 1-кп/438/8/2023
У Х В А Л А
про призначення експертизи
16 листопада 2023 року Бориславський міський суд Львівської області у складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Борислав Львівської області клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про призначення судово-психіатричної експертизи у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12019140100000356 від 21 серпня 2019 року та за №12019140100000494 від 10 грудня 2019 року,
стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Борислава Львівської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України,
обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.185, ч. 3 ст.185 КК України,
за участю сторін судового провадження: прокурора ОСОБА_5 , обвинуваченого ОСОБА_3 та захисника ОСОБА_4 , -
в с т а н о в и в :
у провадженні суду перебуває вищезазначене кримінальне провадження стосовно ОСОБА_3 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.185, ч. 3 ст.185 КК України.
У судовому засіданні захисник - адвокат ОСОБА_4 заявив клопотання про призначення в даному кримінальному провадженні стаціонарної судово-психіатричної експертизи з метою встановлення психічного стану обвинуваченого на даний момент. В обґрунтування клопотання послався на те, що обвинувачений ОСОБА_3 неодноразово скаржився на затьмарення свідомості, порушення сприйняття, мислення, волі, емоцій, інтелекту та пам`яті. За час проведення судового провадження про обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.185 КК України, останньому пред`явлено обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.185 КК України. Крім цього, обвинуваченим ОСОБА_3 вчинено ряд дрібних крадіжок.
Обвинувачений ОСОБА_3 у судовому засіданні підтримав заявлене клопотання, пояснивши що останнім часом скаржиться на пам`ять, на наявність в нього нав`язливих ідей.
Прокурор ОСОБА_5 у судовому засіданні не заперечив щодо призначення експертизи.
Заслухавши думку присутніх учасників судового процесу, частково дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ч.1 ст. 332 КПК України, під час судового розгляду суд за клопотанням сторін кримінального провадження або потерпілого за наявності підстав, передбачених статтею 242 цьогоКодексу,має правосвоєю ухвалоюдоручити проведенняекспертизи експертнійустанові,експерту абоекспертам.Згідно зположеннями ч.1ст.242КПК Україниекспертиза проводитьсяекспертною установою,експертом абоекспертами,яких залучаютьсторони кримінальногопровадження абослідчий суддяза клопотаннямсторони захистуу випадкахта порядку,передбачених статтею244цього Кодексу,якщо дляз`ясуванняобставин,що маютьзначення длякримінального провадження,необхідні спеціальнізнання.Не допускаєтьсяпроведення експертизидля з`ясуванняпитань права. Також частиною другою вказаної статті визначені підстави обов`язкового призначення експертизи.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.
Положеннями Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства Юстиції України від 08.10.98 № 53/5, передбачено, що згідно з процесуальним законодавством України експертами виконуються первинні, додаткові, повторні, комісійні та комплексні експертизи (п.1.2.13).
Організаційні засади проведення судово-психіатричної експертизи визначені Порядком проведення судово-психіатричної експертизи, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров`я України від 08.05.2018 № 865.
Відповідно до пунктів 6 та 8 Порядку проведення судово-психіатричної експертизи, за формою проведення судово-психіатрична експертиза може бути амбулаторною, стаціонарною, посмертною, за процесуальними ознаками - первинною, повторною, додатковою.
Предметом судово-психіатричної експертизи є психічний стан особи у певні юридично значимі проміжки часу (п.10 вказаного Порядку).
Відповідно до ст. 509 КПК України слідчий, прокурор зобов`язані залучити експерта (експертів) для проведення психіатричної експертизи у разі, якщо під час кримінального провадження будуть встановлені обставини, які дають підстави вважати, що особа під час вчинення суспільно небезпечного діяння була в неосудному або обмежено осудному стані або вчинила кримінальне правопорушення в осудному стані, але після його вчинення захворіла на психічну хворобу, яка позбавляє її можливості усвідомлювати свої дії або керувати ними.
Частиною другою статті 509 КПК України передбачено, що у разі необхідності здійснення тривалого спостереження та дослідження особи може бути проведена стаціонарна психіатрична експертиза, для чого така особа направляється до відповідного медичного закладу на строк не більше двох місяців.
Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що з метою повного та всебічного дослідження обставин по справі, визначення психічного стану обвинуваченого ОСОБА_3 на даний час, для з`ясування чи усвідомлює він свої дії, та чи потребує відповідних заходів медичного характеру, враховуючи інформацію із листа від 27 червня 2023 року №576 за підписом керівника Львівської філії судово психіатричних експертиз ДУ «Інститут психіатрії, судово-психіатричних експертиз та моніторингу наркотиків МОЗ України» про не можливість проведення стаціонарних судово - психіатричної експертиз установою, натомість проводяться виключно амбулаторні судово психіатричні експертизи, суд приходить до висновку, що клопотання захисника про призначення амбулаторної судової - психіатричної експертизи підставне та підлягає задоволенню.
Проведення експертизи слід доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384-385 КК України.
Керуючись ст. ст. 242, 332, 372, 376, 509 КПК України
п о с т а н о в и в :
клопотання захисника адвоката ОСОБА_4 про призначення амбулаторної судової - психіатричної експерти у кримінальному провадженні стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Борислава Львівської області, обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.185, ч. 3 ст.185 КК України - задоволити.
Призначити амбулаторну судову - психіатричну експертизу стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на вирішення якої поставити запитання:
- чи страждає ОСОБА_3 на даний час будь-яким хронічним психічним захворюванням, тимчасовим розладом психічної діяльності, недоумством, іншим хворобливим станом психіки, якими саме?
- якщо так, то чи не позбавляють вони здатності ОСОБА_3 усвідомлювати свої дії і (або) керувати ними, в якій мірі?
- якщо ОСОБА_3 страждає на даний час будь-яким хронічним психічним захворюванням, тимчасовим розладом психічної діяльності, недоумством, іншим хворобливим станом психіки, то чи потребує він застосування примусових заходів медичного характеру? Якщо так, то яких саме примусових заходів медичного характеру (тип психіатричного закладу, у якому стосовно останнього будуть застосовуватись примусові заходи медичного характеру (вид примусових заходів медичного характеру) потребує ОСОБА_3 за своїм психічним станом та виходячи із характеру вчинених ним суспільно небезпечних діянь?
Проведення експертизи доручити експертам Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» за адресою: м. Львів, вул. Кульпарківська, 95.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за відмову від дачі висновку та дачу завідомо неправдивого висновку за статтями 384, 385 КК України.
Надати для проведення експертизи матеріали кримінального провадження.
Встановити строк виконання амбулаторної судової-психіатричної експертизи до 16 січня 2024 року.
Висновок амбулаторної судової - психіатричної експертизи одразу ж після її проведення, разом з матеріалами кримінального провадження необхідно направити до Бориславського міського суду Львівської області.
Зобов`язати обвинуваченого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прибути до експертів Львівської філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України» за адресою: м. Львів, вул. Кульпарківська, 95 у визначений ними день та час.
Зупинити судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч.2ст.185,ч.3ст.185КК України, на час проведення експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя Андрій СЛИШ
Суд | Бориславський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2023 |
Оприлюднено | 20.11.2023 |
Номер документу | 114975784 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Бориславський міський суд Львівської області
Слиш А. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні