Ухвала
від 16.11.2023 по справі 462/667/23
ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

справа № 462/667/23

УХВАЛА

16 листопада 2023 року Залізничний районний суд м. Львова у складі:

судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2

за участю заявника ОСОБА_3

обвинуваченого ОСОБА_4

розглянувши у відкритомусудовому засіданнів залі суду у м. Львові заяву представника потерпілого КНП «5МКП м. Львова» ОСОБА_3 про відвід судді ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №462/667/23

в с т а н о в и в:

10.11.2023представник потерпілогоКНП «5МКПм.Львова» ОСОБА_3 подав досуду заявупро відвідсудді ОСОБА_5 ,у якійпросить відвестисуддю Залізничногорайонного судум.Львова ОСОБА_5 від розглядукримінального провадження№ 462/667/23відносно ОСОБА_4 про обвинуваченняу вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.364КК України.Заява обгрунтованатим,що упровадженні Залізничногорайонного судум.Львова перебуваєкримінальне провадження№ 462/667/23відносно ОСОБА_4 про обвинуваченняу вчиненнікримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.364КК України.Судове провадженняздійснює одноособовосуддя ОСОБА_5 .На судовомузасіданні 19жовтня 2023року представникомпотерпілого ОСОБА_3 було поданоклопотання продолучення доматеріалів справиписьмових документів,в якихвстановлені певніобставини зчисла тих,які підлягаютьдоказуванню уданому кримінальномупровадженні,а саме:копію рішенняГосподарського судуЛьвівської областівід 06.04.2023у справі№914/3118/22,копію постановиЗахідного апеляційногогосподарського судувід 08.08.2023у справі№ 914/3118/22та копіюзаключної випискиз банківськогопоточного рахункуКНП «5МКП м.Львова» заперіод з25.08.2023по 25.08.2023,виданої АТКБ «ПриватБанк»28.08.2023. Усі вищеперелічені документипідтверджують обвинувачення,викладене вобвинувальному актівід 27.01.2023,що перебуваєна розглядів судді ОСОБА_5 по данійсправі. Всупереч вимогамч.1ст.350КПК України,суддя ОСОБА_5 не постановивухвалу занаслідками розглядувказаного клопотання(прозадовлення чивідхилення клопотання),а залишивце питаннявідкритим. Вважає,що вищевказаними діямисуддя ОСОБА_5 позбавив потерпілогореалізувати своєпроцесуальне право,передбачене п.3ч.1ст.56КПК України,що свідчитьпро йогоупередженість уданій справідо потерпілогов особіпредставника.Крім цього,в судовомузасіданні 19жовтня 2023року,під часдопиту свідка ОСОБА_6 адвокат ОСОБА_7 неодноразово підказувавсвідку ОСОБА_6 про те,яку давативідповідь.На що ОСОБА_3 звертав увагусудді,проте суддя ОСОБА_5 не вживжодних заходів,щоб припинитивказані діїадвоката ОСОБА_7 ,навіть незробивши йомузауваження. Вважає, що вище вказані упереджені дії судді ОСОБА_5 явно були на користь інтересам сторони захисту і явно були на шкоду інтересам потерпілого. З врахуванням вищенаведеного, просить заяву задоволити.

У судовому засіданні заявник ОСОБА_3 заяву про відвід судді підтримав повністю, просив таку задовольнити.

Обвинувачений ОСОБА_4 проти заявленого відводу заперечив.

Заслухавши пояснення учасників судового засідання, вивчивши матеріали заяви, суд приходить до переконання, що заява ОСОБА_3 про відвід головуючого судді ОСОБА_5 не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні:

1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;

2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, представник

3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження;

4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;

5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу

Статтею 80КПК України встановлено, що за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, дізнавач, захисник, представник, експерт, представник персоналу органу пробації, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід., за цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні. Заяви про відвід можуть бути заявлені як під час досудового розслідування, так і під час судового провадження. Заяви про відвід під час судового провадження подаються до початку судового розгляду. Подання заяви про відвід після початку судового розгляду допускається лише у випадках, якщо підстава для відводу стала відома після початку судового розгляду. Відвід повинен бути вмотивований.

Як вбачається з практики Європейського суду з прав людини, при оцінці безсторонності суду слід визначити суб`єктивний та об`єктивний критерії, та їх розмежовувати. При цьому суб`єктивною складовою, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Хаушильд проти Данії», є докази фактичної наявності упередженості судді для відсторонення його від справи, а суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного, що можливо при встановлені наявності певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі. Отже, за суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Водночас об`єктивний критерій, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Фей проти Австрії» полягає у відсутності будь-яких законних сумнівів в тому, що право особи забезпечено та гарантовано судом, а для перевірки на об`єктивну неупередженість слід визначити, чи є факти, які не залежать від поведінки судді, що можуть бути встановлені та можуть змусити сумніватися у його неупередженості.

Таким чином, відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Разом з тим, згідно з рішенням Європейського суду з прав людини у справі «Веттштайн проти Швейцарії» особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного.

У пункті 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначено, що «Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення».

Згідно ч. 1 ст.21 КПК України кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки незалежним і неупередженим судом, створений на підставі закону.

На думку суду, заявником не наведено будь-яких конкретних обставин, які б давали підстави вважати, що суддя Залізничного районного суду м. Львова ОСОБА_5 є упередженим.

Суд звертає увагу, що завданням інституту відводу є усунення від участі в справі передбаченої законом особи, щодо якої об`єктивно існують фактичні підстави, що виключають її участь в цій справі.

За змістом ст.321 КПК України головуючий у судовому засіданні керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності та порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками кримінального провадження їхніх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення з`ясування всіх обставин кримінального провадження, усуваючи з судового розгляду все, що не має значення для кримінального провадження.

Покликання заявника на упереджену поведінку судді ОСОБА_5 щодо представника потерпілого ОСОБА_3 в судовому засіданні від 19.10.2023 не знайшло свого підтвердження, так як в ході розгляду заяви судом не встановлено порушення зі сторони судді норм суддівської етики.

Враховуючи, що суддя ОСОБА_5 , як головуючий у судовому засіданні, керує ходом судового засідання, незгода заявника з процесуальними діями судді не можуть бути підставою для відводу, оскільки вони не свідчать про упередженість судді.

Таким чином, суд вважає, що заявником не наведено достатніх та переконливих фактів, які б свідчили про наявність підстав для відводу судді, що передбачено ст.75 КПК України, а заява про відвід фактично зводиться до незгоди заявника із прийнятими суддею процесуальними рішеннями.

Інших підстав, передбачених ст.75 КПК України, що виключають участь судді ОСОБА_5 у розгляді вищевказаного кримінального провадження, судом не встановлено.

Враховуючи викладене, підстави для задоволення заяви про відвід судді відсутні.

Керуючись ст. 75, 76, 80, 81, 344, 376 КПК України, суд

п о с т а н о в и в:

у задоволенні заяви представника потерпілого КНП «5МКП м. Львова» ОСОБА_3 про відвід судді ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №462/667/23 відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено 17.11.2023.

Суддя: ОСОБА_1

СудЗалізничний районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення16.11.2023
Оприлюднено20.11.2023
Номер документу114977852
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —462/667/23

Ухвала від 27.08.2024

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Галайко Н. М.

Ухвала від 03.07.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 03.07.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 31.05.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Ухвала від 20.05.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Романюк М. Ф.

Вирок від 04.04.2024

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Колодяжний С. Ю.

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Постигач О. Б.

Ухвала від 16.11.2023

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Постигач О. Б.

Ухвала від 19.09.2023

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Бориславський Ю. Л.

Ухвала від 19.09.2023

Кримінальне

Залізничний районний суд м.Львова

Бориславський Ю. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні