ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"09" листопада 2023 р.м. ХарківСправа № 922/4596/21
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
розглянувши справу
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Санрайс Логистикс"
до Приватного підприємства "Віларіс"
про визнання банкрутом
учасники у справі про банкрутство не з`явилися
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 14.09.2022 ПП "Віларіс" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Бончака С.А., якого зобов`язано в строк до 14.09.2023 виконати ліквідаційну процедуру.
Ухвалою суду від 14.08.2023, з урахуванням ухвали суду від 26.09.2023 про виправлення описки, призначено звіт ліквідатора до розгляду на 09.11.2023. Ухвалено ліквідатору надати суду звіт та всі документи, які підтверджують виконання ліквідаційної процедури.
22.09.2023 до суду від ліквідатора надійшла низка документів, а саме: кінцевий звіт (вх. № 25751) з документами, які підтверджують виконання ліквідаційної процедури; клопотання (вх. № 25749) про долучення до матеріалів справи ліквідаційного балансу; звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення на відшкодування витрат (вх. № 25745).
02.11.2023 до суду від ліквідатора надійшло клопотання (вх. № 26674) про долучення до матеріалів справи довідки Головного управління ДПС у Харківській області від 25.09.2023 про відсутність відкритих банківських рахунків ПП "Віларіс".
09.11.2023 до суду надійшло клопотання ліквідатора про проведення судового засідання, призначеного на 09.11.2023, без його участі за наявними в матеріалах справи документами.
Ліквідатор у судове засідання не з`явився; про дату, час та місце розгляду звіту був повідомлений належним чином.
Представники кредиторів у судове засідання не з`явилися; про причини неявки не повідомили; про дату, час та місце розгляду звіту ліквідатора були повідомлені відповідно до вимог чинного законодавства.
Як вказано у Рішенні Конституційного суду України від 02.11.2004 №15-рп/2004 верховенство права - це панування права в суспільстві. Одним з проявів верховенства права є те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори, зокрема норми моралі, традиції, звичаї тощо, які легітимовані суспільством і зумовлені історично досягнутим культурним рівнем суспільства. Всі ці елементи права об`єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.
В частині 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд вказує на те, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п. 35 рішення Європейського суду з прав людини від 07.07.1989 у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії" (Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").
Суд зазначає, що питання про те, що певні обставини перешкоджають розгляду справи, вирішуються судом залежно від конкретних обставин справи.
Критерії оцінювання "розумності" строку розгляду справи є спільними для всіх категорій справ (цивільних, господарських, адміністративних чи кримінальних). Це - складність справи, поведінка заявника та поведінка органів державної влади (насамперед, суду). Відповідальність держави за затягування провадження у справі, як правило, настає у випадку нерегулярного призначення судових засідань, призначення судових засідань з великими інтервалами, затягування при передачі або пересиланні справи з одного суду в інший, невжиття судом заходів до дисциплінування сторін у справі, свідків, експертів, повторне направлення справи на додаткове розслідування чи новий судовий розгляд.
Всі ці обставини судам слід враховувати при розгляді кожної справи, оскільки перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, гарантованих пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, а збільшення кількості звернень до Європейського суду з прав людини не лише погіршує імідж нашої держави на міжнародному рівні, але й призводить до значних втрат державного бюджету.
З урахуванням вищенаведеного, приймаючи до уваги, що явка учасників у справі про банкрутство не була визнана обов`язковою, суд вважає, що зібраних доказів достатньо для розгляду справи за наявними у ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 29.12.2021 відкрито провадження у справі про банкрутство ПП "Віларіс", визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора - ТОВ "Санрайс Логистикс" до боржника в розмірі 1070259,51 грн заборгованості та 22700,00 грн витрат зі сплати судового збору за подання до суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство, введено мораторій на задоволенні вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Бончака С.А., призначено попереднє засідання суду.
Після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ПП "Віларіс" до суду заяв з кредиторськими вимогами до боржника не надходило.
Ухвалою суду від 12.05.2022 у попередньому засіданні суду визначено визначені судом вимоги, які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів ПП "Віларіс", а саме вимоги ініціюючого кредитора - ТОВ "Санрайс Логистикс" у розмірі 1070259,51 грн заборгованості та 22700,00 грн витрат зі сплати судового збору за подання до суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство; призначено підсумкове засідання суду.
Постановою Господарського суду Харківської області від 14.09.2022, крім іншого, ПП "Віларіс" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором арбітражного керуючого Бончака С.А.
19.09.2022 здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури № 69265.
Ухвалою суду від 30.08.2023 відмовлено у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Харківській області про поновлення строку на подання заяви з грошовими вимогами до боржника; задоволено заяву Головного управління ДПС у Харківській області з грошовими вимогами до боржника (вх. № 2996 від 08.02.2023), з урахуванням уточнень; визнано грошові вимоги Головного управління ДПС у Харківській області в розмірі 11464221,55 грн (з яких: 5508320,00 грн - основний борг, 4131862,50 грн - штрафні санкції, 1824039,05 грн - пеня).
У ході виконання ліквідаційної процедури ліквідатором здійснено наступні дії: направлено лист до керівника ПП "Віларіс" з вимогою про термінову передачу бухгалтерської та іншої фінансово-господарської документації боржника за період з 2019 по 2021 роки для аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 2019 по 2021 роки та проведення інвентаризації майна й визначення його вартості, відповідь на який не отримано; здійснено виїзд за місцезнаходженням (юридичною адресою) ПП "Віларіс" та його засновника (учасника) ТОВ "Баріс Компані", за наслідками чого встановлено відсутність підприємств за їхніми адресами, про що складено акт; до Шевченківського відділу поліції ГУНП в Харківській області подано заяву з проханням перевірити наявність складу кримінального правопорушення в діях колишнього керівника ПП "Віларіс"; складено реєстр вимог кредиторів ПП "Віларіс"; на підставі наказів № 01-19/227/2 від 01.10.2022 та №01-19/227/ від 01.02.2023 проведено інвентаризацію майна боржника, про що складено інвентаризаційні описи, акти та протоколи; з метою виявлення майна, яке підлягає державній реєстрації, та іншої інформації про боржника, арбітражним керуючим надіслано запити до відповідних державних установ; вчинено дії, направлені на скасування арештів з майна боржника; закрито розрахункові рахунки боржника, про що свідчать довідки АТ КБ "ПриватБанк" і Головного управління ДПС у Харківській області; вчинено дії, направлені на стягнення дебіторської заборгованості в розмірі 305000,00 грн; документи довгострокового зберігання до архівної установи ліквідатором не передавалися, у зв`язку з їхньою відсутністю.
Відсутність майна та активів, які б належали банкруту, підтверджується довідками Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області, філії "Головний інформаційно-обчислювальний центр" АТ "Укрзалізниця", Державної служби геології надр України, Державного агентства меліорації та рибного господарства України (Держрибагентство), Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Харківській області, Харківської митниці, Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, Публічного акціонерного товариства "Національний депозитарій України", Регіонального відділення Фонду державного майна України; Державного агентства водних ресурсів України, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Полтавській області; відомостями з веб-сайтів Міністерства економіки України, Державного підприємства "Український інститут інтелектуальної власності", Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Державної авіаційної служби України; інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстр іпотек, Єдиного реєстр заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта; витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна.
Зі змісту звіту ліквідатора вбачається, що акумульовані у ході ліквідаційної процедури грошові кошти були використані ним наступним чином: 22700,00 грн - направлено ТОВ "Санрайс Логистикс" на погашення кредиторської заборгованості першої черги, 341384,00 грн - направлено на сплату основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень у даній справі, 7662,00 грн - направлено на сплату витрат, понесених у даній справі, 204,00 грн - понесені витрати зі сплати комісії банку.
Судом встановлено, що за результатами проведення ліквідаційної процедури сума непогашеної кредиторської заборгованості ПП "Віларіс", визнана ухвалами суду в межах справи про банкрутство, складає 12534481,06 грн (з яких: перед ТОВ "Санрайс Логистикс" у розмірі 1070259,51 грн та перед Головним управлінням ДПС у Харківській області в розмірі 11464221,55 грн).
У зв`язку з відсутністю у банкрута інших активів, ліквідатором складено ліквідаційний баланс з непогашеною кредиторською заборгованістю в розмірі 12534 тис. грн.
Відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
На засіданні комітету кредиторів ПП "Віларіс", оформлених протоколом від 21.09.2023, було погоджено остаточний звіт ліквідатора; схвалено звіт ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за липень, серпень 2023 року, а також за весь період проведення процедур розпорядження майном боржника та ліквідації банкрута, доручено ліквідатору подати на затвердження до Господарського суду Харківської області звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ПП "Віларіс".
Відповідно до ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Згідно з ч. 2 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Враховуючи виконання ліквідатором усіх дій з ліквідації банкрута, надання суду відповідних документів, які підтверджують виконання ліквідаційної процедури, відсутність у банкрута будь-яких активів, які можна було б направити на погашення кредиторської заборгованості, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, ліквідувати юридичну особу - ПП "Віларіс" та закрити провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 58-67, п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 232-235 ГПК України, -
УХВАЛИВ:
Затвердити наданий суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.
Ліквідувати юридичну особу - Приватне підприємство "Віларіс" (61045, м. Харків, вул. Клочківська, буд. 259Б, код ЄДРПОУ 32946278).
Вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважати погашеними.
Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений строк або були відхилені господарським судом, вважати погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнати такими, що не підлягають виконанню.
Провадження у справі закрити.
Зобов`язати державного реєстратора внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та передати органам, які здійснювали облік, відповідне повідомлення про зняття юридичної особи з обліку.
Ухвалу направити ліквідатору, кредиторам, Східному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції, державному реєстратору, Головному управлінню статистики у Харківській області, Шевченківському ВДВС у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, приватному виконавцю виконавчого округу Полтавської області Скрипнику В.Л. (39600, Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Троїцька, 89-А), Головному управлінню ДПС у Харківській області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги в строки, передбачені ст. 256 ГПК України.
Повний текст ухвали суду складено та підписано 14 листопада 2023 року.
Суддя Усатий В.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2023 |
Оприлюднено | 20.11.2023 |
Номер документу | 114993833 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Усатий В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні