ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
І м е н е м У к р а ї н и
РІШЕННЯ
27 вересня 2010 р. Справа 12/130-10
за позовом: Суб"єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент. номер НОМЕР_1)
до: Вінницького вищого професійного училища № 11 (м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, 78, код ЄДРПОУ 03065891) (м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, 78)
третя особа на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Баварія Гарден" (м. Вінниця, вул. Театральна, 20)
про стягнення 36 650 грн.
Головуючий суддя
Cекретар судового засідання
Представники
позивач : ОСОБА_1.
представники позивача: ОСОБА_3, ОСОБА_2 - за дорученням
відповідача : не з'явився
третьої особи: не з'явився
ВСТАНОВИВ :
Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1 подано позов, в якому вона просить суд стягнути з Вінницького вищого професійного училища №11 35 650 грн. боргу.
Ухвалою суду від 29.07.2010р. порушено провадження у даній справі з залученням до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Баварія Гарден" та призначено її до розгляду на 21.09.2010р.
У зв'язку з ненаданням сторонами усіх необхідних для розгляду справи документів, в судовому засіданні 21.09.2010 р. оголошено перерву до 27.09.2010 р.
В судове засідання 27.09.2010 р. з'явились позивач та її представники. Відповідач та третя особа правом участі в судовому засіданні не скористались.
Відсутність представників відповідача та третьої особи не перешкоджає розгляду справи по суті.
За таких обставин, справу розглянуто за наявними матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.
Заслухавши надані в судовому засіданні пояснення позивача та її представників, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в серпні 2009 року позивач звернулась до відповідача з проханням заключити договір оренди на приміщення, яке розташоване за адресою: м.Вінниця, вул. Немирівське шосе, 78, загальною площею 136,2 кв.м.
Відповідно до усної домовленості про передачу приміщення в оренду після проведення ремонтних робіт, на виконання усної вимоги відповідача, позивач здійснила ремонтно-будівельні роботи приміщення на загальну суму 35 650 грн.
Як вбачається з пояснень позивача, після проведення ремонтних робіт вона зверталась до відповідача щодо укладення договору оренди, проте відповідач повідомив, що укладення договору переноситься на невеликий термін.
05.05.2010 р. позивач звернулась до відповідача із заявою по повернення коштів в сумі 35 650 грн, які були витрачені на ремонт, у зв'язку з тим, що в жовтні 2009 року приміщення по вул. Немирівське шосе, 78, м.Вінниця, здане в оренду іншій особі.
Листом № 01/206 від 21.05.2010 р. відповідач повідомив, що оскільки ВПУ №11 м.Вінниці не мало жодних договірних правовідносин з СПД ОСОБА_1, підстави для задоволення вимог повернення коштів відсутні.
Посилаючись на наведене, позивач звернулась до господарського суду з позовом про стягнення з відповідача 35 650 грн. основного боргу.
Заслухавши пояснення позивача та її представників, дослідивши і оцінивши надані докази, суд дійшов такого висновку.
Статтею 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є: 1) договори та інші правочини; 2) створення літературних, художніх творів, винаходів та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності; 3) завдання майнової (матеріальної) та моральної шкоди іншій особі; 4) інші юридичні факти. Цивільні права та обов'язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обов'язки можуть виникати з рішення суду. У випадках, встановлених актами цивільного законодавства або договором, підставою виникнення цивільних прав та обов'язків може бути настання або ненастання певної події.
Згідно ст.174 Господарського кодексу України, господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Згідно зі статтею 193 Господарського кодексу України (далі –ГК України) суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України (далі –ЦК України) з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідносини, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Таке ж положення містить і ст.173 Господарського кодексу України, в якій зазначено, що господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
В силу ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов‘язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу. Одностороння відмова від зобов‘язання або одностороння заміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
В силу ст. ст. 4-3, 33 ГПК України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Відповідно до ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і ніякі докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили.
В позовній заяві позивач просить суд стягнути з відповідача 35 650 грн. основного боргу, у зв"язку з тим, що нею здійснено ремонт приміщення.
Разом з тим, як випливає з позовної заяви, пояснень позивача та її представників, будь-які договірні правовідносини між сторонами відсутні. Підстав, та доказів виникнення у відповідача зобов"язання і основного боргу, що стосується ремонту приміщення за адресою: м.Вінниця, вул. Немирівське шосе, 78 (далі - Приміщення), позивач, відповідно, суду не навела і не надала.
Також позивачем не наданого доказів виконання нею чи за її рахунок ремонту у вказаному Приміщенні. Так, посилаючись на договір підряду 09/10 від 10.09.2009 р., як на доказ виконання ремонтно-будівельних робіт в приміщенні по вул.Немирівське шосе, 78 м.Вінниці, вона не надала суду доказів щодо виконання даного договору. Надані нею акти приймання виконаних будівельних робіт не містять даних щодо об"єкту виконання робіт, а накладні на придбання матеріалів та товарні чеки (копії вказаних документів долучені до матеріалів справи) не підтверджують придбання матеріалів на ремонт Приміщення і виконання ремонтних робіт в ньому.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що позов з наведених позивачем підстав задоволенню не підлягає.
Судові витрати з розгляду даної справи відповідно до положень ст. 49 ГПК України покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст. 4-3, 33, 43, 49, 82, 84, 115 ГПК України
ВИРІШИВ :
В позові відмовити.
Суддя
Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України 01 жовтня 2010 р.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - відповідачу (м. Вінниця, вул. Немирівське шосе, 78)
3 - третій особі - ТОВ "Баварія Гарден" (м. Вінниця, вул. Театральна, 20)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2010 |
Оприлюднено | 08.10.2010 |
Номер документу | 11515108 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Кожухар М.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні