707/2954/23
2/707/1213/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про проведення судового засідання у режимі відеоконференції
24 листопада 2023 року Черкаський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді Морозова В.В.
при секретарі Швидкій І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження клопотання представника відповідача адвоката Редевич Оксани Миколаївни, яка діє в інтересах відповідача Акціонерного товариства «Українська залізниця», про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, подане в рамках розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Укрзалізниця» про визнання протиправним та скасування наказу у частині призупинення дії трудового договору та про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
в с т а н о в и в:
У провадженні Черкаського районного суду Черкаської області перебуває вказана цивільна справа.
23 листопада 2023 року через підсистему«Електронний суд» відпредставника відповідача адвокатаРедевич ОксаниМиколаївни,яка дієв інтересахвідповідача Акціонерноготовариства «Українськазалізниця» надійшлоклопотання проучасть усудовому засіданнів режимівідеоконференції уданій справіза їїучасті урежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення Черкаськогорайонного судуЧеркаської областічерез Київськийапеляційний суд,а увипадку неможливостібронювання часувідеоконференції,доручити Північному апеляційному господарському суду, Дарницькому районному суду міста Києва, Деснянському районному суду міста Києва та Святошинському районному суду м. Києва.
Вивчивши вказане клопотання, ознайомившись із письмовими матеріалами справи, суд вважає його таким, що підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 43 ЦПК України учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Згідно з частинами першою, другою статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
За приписами частин восьмої, дев`ятої статті 212 ЦПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Вибір суду, в якому необхідно забезпечити проведення відеоконференції, є виключним правом особи, яка звертається з відповідним клопотанням, і не належить до дискреційних повноважень суду.
Судом встановлено, що клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції представником відповідача адвокатом Редевич О.М. подано раніше, ніж за п`ять днів до судового засідання, тобто у строк, передбачений вимогами ч. 2 та ч. 8 ст. 212 ЦПК України.
Вказані представником відповідача обставини необхідності її проведення, а саме віддаленість суду та введення воєнного стану в Україні, є обґрунтованими та такими, що ускладнює її явку у судове засідання.
Водночас, клопотання представника відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції не відповідають вказаним вимогам чинного законодавства, так як остання просить доручити проведення відеоконференції не конкретним судам, а наводить їх альтернативний перелік.
З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку, що клопотання представника відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, слід задовольнити частково.
Відтак,враховуючи необхідністьзабезпечення правана доступдо правосуддя,рівність учасниківпроцесу передзаконом ісудом,наявність технічноїможливості уЧеркаському районномусуді Черкаськоїобласті проводитивідеоконференції таможливість бронюваннямайданчика дляпроведення відеоконференціїчерез Київськийапеляційний суд(вул.Солом`янська,2-А,м.Київ,03110)на сайтібронювання системвідеоконференцій на10годину 00хвилин 08грудня 2023року,з метоюзабезпечення своєчасногорозгляду цивільноїсправи,суд вважаєнеобхідним провестисудове засіданняза участіпредставника відповідачау режимівідеоконференції,відповідно довимог ст.212ЦПК України.Забезпечення їїпроведення доручити Київському апеляційному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Клопотання представника відповідача адвоката Редевич Оксани Миколаївни, яка діє в інтересах відповідача Акціонерного товариства «Українська залізниця», про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити частково.
Судове засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про визнання протиправним та скасування наказу у частині призупинення дії трудового договору та про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, що призначене на 10 годину 00 хвилин 08 грудня 2023 року, а також всі наступні судові засідання, провести у режимі відеоконференції.
Доручити Київському апеляційномусуду (вул. Солом`янська, 2-А, м. Київ, 03110) забезпечити проведення судових засідань за участю представника відповідача - адвоката Редевич Оксани Миколаївни (тел.моб.: НОМЕР_1 ) у режимі відеоконференції.
Зобов`язати уповноважену службову особу Київського апеляційного суду перевірити документи, що посвідчують особу представника відповідача - адвоката Редевич Оксани Миколаївни, а також її повноваження, та перебувати поряд із нею до закінчення судових засідань.
Використовувані у дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології, що мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.
Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
Копію даної ухвали негайно направити Київському апеляційному суду для організації її виконання та іншим учасникам справи для відому.
Ознайомитись з повним текстом ухвали, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її складення і оскарженню не підлягає.
Суддя: В. В. Морозов
Суд | Черкаський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2023 |
Оприлюднено | 27.11.2023 |
Номер документу | 115155029 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Черкаський районний суд Черкаської області
Морозов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні