Рішення
від 15.11.2023 по справі 551/1130/23
ШИШАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №551/1130/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"15" листопада 2023 р. Шишацький районний суд Полтавської області в складі:

головуючої судді Кулик Н.В.,

за участю секретаря судових засідань Курінної А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Шишаки Миргородського району Полтавської області у порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи, - ОСОБА_2 , Шишацька селищна рада Миргородського району Полтавської області, Миргородський районний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки, про встановлення факту, що має юридичне значення, -

в с т а н о в и в:

11 жовтня 2023 року адвокат Смірнов С.О., діючи в інтересах ОСОБА_1 , у порядку окремого провадження звернувся до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме факту самостійного виховання дитини, віком до 18 років.

Заява обґрунтована тим, що заявник після розірвання шлюбу з ОСОБА_2 , дійсне місце проживання якої, наразі, невідоме, самостійно виховує доньку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з якою спільно проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

Встановлення вказаного факту необхідно для забезпечення соціальних гарантій, передбачених для осіб, які самостійно виховують дітей, віком до 18 років.

Ухвалою суду від 13 жовтня 2023 року заяву ОСОБА_1 прийнято до розгляду, провадження у справі відкрито, її розгляд ухвалено проводити у порядку окремого провадження та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні о 09 год. 00 хв. 15 листопада 2023 року / а. с. 16 /.

09 листопада 2023 року від заінтересованої особи ОСОБА_2 на адресу суду надійшла заява про розгляд справи у її відсутність, проти встановлення факту самостійного виховання колишнім чоловіком ОСОБА_1 доньки ОСОБА_3 не заперечує / а. с. 24 /.

13 листопада 2023 року представник заявника - адвокат Смірнов С.І. через систему « Електронний суд » подав клопотання про підтримання заявлених вимог та розгляд справи у його відсутність і відсутність заявника ОСОБА_1 / а. с. 25 26 /.

ТВО начальника Миргородського районного територіального центру з комплектування та соціальної підтримки, підполковник Донський В. подав до суду заяву про проведення розгляду справи у відсутність представника, ввіреного, йому центру / а.с . 77 /.

Незважаючи на своєчасність повідомлення про місце, дату та час розгляду справи, представник заінтересованої особи Шишацької селищної ради Миргородського району Полтавської області у судове засідання не з`явився, причин своєї неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив.

Згідно з ч. 3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється у відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України, у зв`язку з розглядом справи за відсутності учасників справи.

Дослідивши матеріали справи, встановивши факти і відповідні їм правовідносини, суд дійшов наступних висновків.

Так, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав / ч.1 ст.293 ЦПК України /.

Судом встановлено, що рішенням Шишацького районного суду Полтавської області від 24 липня 2023 року, шлюб, зареєстрований 15 вересня 2002 року в Великоперевізькій сільській раді Шишацького району Полтавської області, актовий запис № 10, між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , розірвано.

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке 01 серпня 2006 року видане Великоперевізькою сільською радою Шишацького району Полтавської області, її батьками значаться ОСОБА_1 та ОСОБА_2 / а. с. 8 /.

Згідно довідки, виданої Великоперевізьким старостинським округом Шишацької селищної ради Миргородського району Полтавської області, заявник ОСОБА_1 разом з доньками ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 / а. с. 7 /.

Згідно з витягу з реєстру територіальної громади від 10 серпня 2023 року, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 12 січня 2018 року зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 / а. с. 9 /.

За даними акту обстеження умов проживання від 02 серпня 2023 року, складеного комісією Великоперевізького старостинського округу Шишацької селищної ради Миргородського району Полтавської області, ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає з доньками ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 / а. с. 10 /.

За місцем проживання заявник характеризується виключно позитивно, що слідує з довідки - характеристики, виданої Великоперевізьким старостинським округом Шишацької селищної ради Миргородського району Полтавської області / а. с. 11 /.

Статтею 3 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради України від 27.12.1991 року, у всіх діях відносно дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними або приватними інституціями, які займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється найкращому забезпеченню інтересів дитини.

Згідно з ст. 18 Конвенції про права дитини, батьки несуть основну відповідальність за виховання дитини.

За правилами ст. 155 СК України, здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

Відповідно до ст. 157 Сімейного Кодексу України, питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов`язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

У відповідності з вимогами ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Судом встановлено, та не заперечувалось учасниками справи те, що дитина ОСОБА_7 після розірвання шлюбу батьками залишилась проживати і на даний час проживає разом батьком, яким створені всі належні умови для її проживання, виховання та розвитку.

З огляду на наведене, суд вважає доведеним факт самостійного виховання заявником своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 5, 10, 12, 13, 247, 258, 259, 263-265, 268, 293-294, 315-319 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи, - ОСОБА_2 , Шишацька селищна рада Миргородського району Полтавської області, Миргородський районний територіальний центр комплектації та соціальної підтримки, про встановлення факту, що має юридичне значення, - задовольнити.

Встановити факт самостійного виховання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканцем АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Встановлення вказаного факту необхідно для забезпечення соціальних гарантій, передбачених для осіб, які самостійно виховують дітей, віком до 18 років.

Рішення суду може бути оскаржено до Полтавського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Головуючий суддя:

СудШишацький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення15.11.2023
Оприлюднено29.11.2023
Номер документу115220600
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —551/1130/23

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Пилипчук Л. І.

Ухвала від 16.04.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Ухвала від 16.04.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Ухвала від 07.03.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Ухвала від 17.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Ухвала від 05.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Абрамов П. С.

Рішення від 15.11.2023

Цивільне

Шишацький районний суд Полтавської області

Кулик Н. В.

Ухвала від 13.10.2023

Цивільне

Шишацький районний суд Полтавської області

Кулик Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні