Ухвала
від 22.11.2023 по справі 910/15671/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

22.11.2023Справа № 910/15671/23

Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді - Приходько І.В.

при секретарі судового засідання - Жалобі С.Р.,

розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС"

до Міністерства юстиції України

третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Смарт Інвестментс (САЙПРУС) ЛТД (англ. «SMART INVESTMENTS (CY) LTD»)

третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача: Державний реєстратор - приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Смірнова Алла Сергіївна

про розірвання договору.

за участю представників: згідно протоколу судового засідання;

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС" звернулося до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до Міністерства юстиції України про визнання незаконним та скасування наказу Міністерства юстиції України в частині, а саме:

- визнати Наказ Міністерства юстиції України від 02.05.2023 №1562/5 «Про задоволення скарги» незаконним та скасувати його в частині пункту 2 щодо скасування в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань реєстраційної дії від 25.01.2023 №1000741070005086971 «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРСУНЬ ЛОПСТІКС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43173152), проведену приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Смірновою Аллою Сергіївною та пункту 6 в частині виконання вказаного пункту 2 наказу;

- скасувати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань реєстраційну дію від 02.05.2023 №1000749950006086971 «Скасування реєстраційної дії» проведену Лугченко А.Г., Департамент державної реєстрації Міністерстві юстиції України щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРСУНЬ ЛОПСТІКС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43173152);

- зобов`язати Міністерство юстиції України поновити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань реєстраційну дію від 25.01.2023 №1000741070005086971 «Зміна кінцевого бенефіціарного власника (контролера) або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)» щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «КОРСУНЬ ЛОПСТІКС» (ідентифікаційний код юридичної особи 43173152), проведену приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Смірновою Аллою Сергіївною.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.10.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання у справі на 22.11.2023.

20.10.2023 через відділ автоматизованого документообігу суду від Міністерства юстиції України надійшов Відзив на позовну заяву.

23.10.2023 через електронний суд від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС" надійшло клопотання про вступ у справу як представника.

30.10.2023 через відділ автоматизованого документообігу суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС" надійшла заява про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

02.11.2023 через електронний суд від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "КОРСУНЬ ЛОГІСТІКС" надійшла Відповідь на відзив.

13.11.2023 через електронний суд від ОСОБА_1 надійшла заява про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача.

У підготовчому засіданні 22.11.2023 представники позивача просили задовольнити подану заяву про залучення двох третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача та однієї третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

У підготовчому засіданні 22.11.2023 представник відповідача залишив на розсуд суду питання щодо залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача та відповідача.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що рішення з даного спору може вплинути на права та обов`язки інших осіб.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі (ч. 4 ст. 50 Господарського процесуального кодексу України).

Приймаючи до уваги доводи, які викладені у позовній заяві, зважаючи на зміст та характер спірних правовідносин, господарський суд дійшов висновку про залучення до участі у справі як третю особу 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Смарт Інвестментс (САЙПРУС) ЛТД (англ. «SMART INVESTMENTS (CY) LTD») та про залучення до участі у справі як третю особу 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Смірнову Аллу Сергіївну.

У підготовчому засіданні 22.11.2023 суд відклав вирішення питання щодо залучення Служби безпеки України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, а також відклав вирішення питання щодо заяви про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача від 13.11.2023.

Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача, а також коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Керуючись ст. 50, ст. 183, ст.ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Відкласти підготовче засідання у даній справі на 21.12.23 о 16:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 11 .

2. На підставі статті 50 Господарського процесуального кодексу України залучити до участі у справі третю особу 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Смарт Інвестментс (САЙПРУС) ЛТД (англ. «SMART INVESTMENTS (CY) LTD») (Республіка Кіпр, Зінас Кантер Енд Орігенус, 3035 Лімасол) та третю особу 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державного реєстратора - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Смірнову Аллу Сергіївну (01033, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 89, приміщення №108).

3. Відповідно до вимог частини 2 статті 172 Господарського процесуального кодексу України зобов`язати позивача надіслати третім особам копії позовної заяви з доданими до неї документами та відповідь на відзив листом з описом вкладення, докази чого надати суду, а відповідача - відзив та додані до нього документи на адресу залучених третіх осіб. Докази направлення надати суду.

4. Викликати у судове засідання представників учасників справи, яким необхідно при собі мати документи, що підтверджують їх повноваження відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України.

5. Запропонувати третім особам строк протягом п`яти днів з дня вручення ухвали Господарського суду міста Києва від 22.11.2023 надати суду пояснення щодо заявлених позовних вимог відповідно до статті 168 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову, копію яких направити позивачу та відповідачу у той самий строк.

6. Заяви, клопотання, заперечення подати до суду завчасно з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.

7. Повідомити учасникам справи, відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

8. Повідомити сторін, що згідно з частиною 7 статті 6 Господарського процесуального кодексу України особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Дана ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя І.В. Приходько

Дата ухвалення рішення22.11.2023
Оприлюднено01.12.2023

Судовий реєстр по справі —910/15671/23

Ухвала від 08.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 18.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 15.02.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Удалова О.Г.

Ухвала від 08.01.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 22.11.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 12.10.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні