Справа № 2-н-48/10
Провадження №6/190/59/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2023 року м.П`ятихатки
П`ятихатський районний суд Дніпропетровської області
в складі головуючого судді Фирси Ю.В.,
за участю секретаря Гук С.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. П`ятихатки заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс», стягувач товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами ««Прімоколект-Капітал», боржник ОСОБА_1 , Приморський відділ державної виконавчої служби у місті Одесі ПМУ Міністерства юстиції (м. Одеса), товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», товариство з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Фінанс» про заміну сторони виконавчого провадження,
в с т а н о в и в:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» звернулось до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, посилаючись на те, що згідно судового наказу П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області від 28.04.2010 року з ОСОБА_1 стягнуто на користь ПАТ «Універсал Банк» заборгованість за кредитним договором № CL36739.
08.04.2021 року ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» та ТОВ «Вердикт Капітал» уклали договір відступлення права вимоги № ВК/02, відповідно до умов якого відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами на користь ТОВ «Вердикт Капітал», в тому числі і за кредитним договором № CL36739.
09.03.2023 року ТОВ «Вердикт Капітал» та ТОВ «Кампсіс Фінанс» уклали договір відступлення права вимоги № 09-03/23, відповідно до умов якого відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами на користь ТОВ «Кампсіс Фінанс», в тому числі і за кредитним договором № CL36739.
09.05.2023 року ТОВ «Кампсіс Фінанс» та ТОВ «Дебт Форс» уклали договір відступлення права вимоги № 09-05/23, відповідно до умов якого відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами на користь ТОВ «Кампсіс Фінанс», в тому числі і за кредитним договором № CL36739.
У зв`язку з чим просять замінити стягувача ТОВ «Вердикт Капітал» його правонаступником Товариством з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» у виконавчому провадженні по примусовому виконанню виконавчого листа № 2-н-48/10.
Товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» в судове засідання свого представника не направили, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, в поданій заяві просили справу розглядати без участі їх представника.
Стягувач товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами ««Прімоколект-Капітал» в судове засідання свого представника не направили, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.
Боржник ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, причину неявки до суду не повідомила.
Приморський відділ державної виконавчої служби у місті Одесі ПМУ Міністерства юстиції (м. Одеса) в судове засідання свого представника не направили, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причину неявки до суду не повідомили.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» в судове засідання свого представника не направили, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.
ТОВ «Кампсіс Фінанс» в судове засідання свого представника не направили, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не повідомили.
За таких обставин, оскільки сторони в судове засідання не з`явились, про час і місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, суд вважає, що судове засідання можливо провести без їх участі, на підставі наявних у справі доказів, без фіксування судового засідання технічними засобами, що буде відповідати вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Дослідивши наявні матеріали у справі, суд приходить до наступного висновку.
28 квітня 2010 року П`ятихатським районним судом Дніпропетровської області видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Універсал Банк» заборгованість за кредитним договором у розмірі 27442,29 коп. /а.с. 5/.
08.04.2021 року ТОВ «Компанія з управління активами «Прімоколект-Капітал» та ТОВ «Вердикт Капітал» уклали договір відступлення права вимоги № ВК/02, відповідно до умов якого відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами на користь ТОВ «Вердикт Капітал», в тому числі і за кредитним договором № CL36739 /а.с. 6-9/.
09.03.2023 року ТОВ «Вердикт Капітал» та ТОВ «Кампсіс Фінанс» уклали договір відступлення права вимоги № 09-03/23, відповідно до умов якого відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами на користь ТОВ «Кампсіс Фінанс», в тому числі і за кредитним договором №3503/2888DCLRKPT /а.с. 12-15/.
09.05.2023 року ТОВ «Кампсіс Фінанс» та ТОВ «Дебт Форс» уклали договір відступлення права вимоги № 09-05/23, відповідно до умов якого відбулося відступлення права вимоги за кредитними договорами на користь ТОВ «Кампсіс Фінанс», в тому числі і за кредитним договором №3503/2888DCLRKPT /а.с. 18-20/.
Відповідно до положень статті 124, пункту 9 частини другої статті 129 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов`язковими до виконання на всій території України.
Вказане є складовою права на справедливий суд та однією із процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Відповідно до ст.1Закону України«Про виконавчепровадження» (далі - ЗУ «Провиконавче провадження» або Закон) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
За змістом частин першої, другої та п`ятої ст.15 Закону сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа, на користь чи в інтересах якої видано виконавчий документ. Боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом. У разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Процесуальне правонаступництво у виконавчому провадженні - це заміна на будь-якій стадії виконавчого провадження стягувача або боржника іншою особою у зв`язку з вибуттям попередника після постановлення щодо нього судового рішення i заміни його правонаступником, тобто підставою заміни кредитора внаслідок правонаступництва, в тому числі, й у виконавчому провадженні, є настання певних обставин, які мають юридичне значення і в результаті яких виникають цивільні права та обов`язки або пряма вказівка акта цивільного законодавства, що не залежить від умов та порядку здійснення виконавчого провадження органами і посадовими особами.
Підставами виникнення цивільних прав і обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини, пункт 1 частини другої статті 11Цивільного кодексуУкраїни (далі - ЦК України).
Відповідно до частини першої статті 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні (крім випадків, передбачених статтею 515 ЦК України) може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги), а згідно зі статтею 514ЦКУкраїни до нового кредитора переходять права первісного кредитора в зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу.
Отже, за змістом статті 512 ЦК України, статті 442ЦПК України та частини п`ятої статті 15Закону України«Про виконавчепровадження» у разі вибуття кредитора в зобов`язанні він замінюється правонаступником.
Виходячи із цих норм, зокрема, пунктів 1 та 2 частини першої статті 512 ЦК України, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Така заміна кредитора відбувається поза межами виконавчого провадження у разі смерті кредитора, припинення юридичної особи чи відступлення права вимоги.
У зв`язку з такою заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження, у зв`язку із чим припиняється її статус сторони виконавчого провадження і її заміна належним кредитором проводиться відповідно до частини п`ятої статті 15 ЗУ «Про виконавче провадження», статті 442 ЦПК України за заявою заінтересованої сторони зобов`язання, якою є правонаступник, що отримав від попереднього кредитора всі права та обов`язки у зобов`язанні, у тому числі й право бути стороною виконавчого провадження.
Отже, за своєю правовою природою заміна кредитора в зобов`язанні внаслідок відступлення права вимоги є різновидом правонаступництва та можлива на будь-якій стадії процесу. У зв`язку із заміною кредитора відбувається вибуття цієї особи з виконавчого провадження та її заміна новим кредитором проводиться за заявою заінтересованої особи. Такою заінтересованою особою є новий кредитор (правонаступник).
Заміна сторони правонаступником може відбуватися як у межах відкритого виконавчого провадження, так й за відсутності виконавчого провадження, тобто може бути здійснена на будь-якій стадії процесу.
Дані висновки відповідають правовому висновку, який викладений в постанові Верховного Суду України від 20 листопада 2013 року у справі № 6-122цс13.
У зв`язку з тим, що до ТОВ «Дебт Форс» перейшли права кредитора за кредитним договором №CL36739, укладеним між ПАТ «Універсал Банк» та ОСОБА_1 з якої на підставі судового наказу П`ятихатського районного суду Дніпропетровської області стягнуто заборгованість за вказаним кредитним договором, суд приходить до висновку, що заява про заміну стягувача підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 259-261, 353-354, 442 ЦПК України, суд,
у х в а л и в:
Заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс», стягувач товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами ««Прімоколект-Капітал», боржник ОСОБА_1 , Приморський відділ державної виконавчої служби у місті Одесі ПМУ Міністерства юстиції (м. Одеса), товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал», товариство з обмеженою відповідальністю «Кампсіс Фінанс» про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити стягувача товариство з обмеженою відповідальністю «Вердикт Капітал» його правонаступником - товариством з обмеженою відповідальністю «Дебт Форс» у виконавчому провадженні по примусовому виконанню виконавчого листа № 2-н-48/10.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцять днів з дня її проголошення або складення, а учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий суддя Ю.В. Фирса
Суд | П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2023 |
Оприлюднено | 01.12.2023 |
Номер документу | 115283829 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Цивільне
П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області
Фирса Ю. В.
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л. М.
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні