Номер справи 237/2329/22
Номер провадження 1-кс/237/558/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.11.23 року м.Курахове
Слідчий судя Мар?їнського районного суду Донецької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в м. Курахове клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про проведення допиту свідка в судовому засіданні при провадженні досудового розслідування по кримінальному провадженню внесеному до ЄРДР за № 12022052620000090 від 21.04.2022 року в режимі відео конференції , -
ВСТАНОВИВ:
До Мар?їнського районного суду Донецької області 01.05.2023 року надійшло клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про проведення допиту свідка в судовому засіданні при провадженні досудового розслідування по кримінальному провадженню внесеному до ЄРДР за № 12022052620000090 від 21.04.2022 року в режимі відео конференції.
Сторони в судове засідання не з`явилися, про розгляд клопотання повідомлені належним чином.
Розглянувши матеріали справислідчий суддя приходить до висновку про залишення клопотання без розгляду.
Відповідно до ч. 6ст. 9 КПК Україниу випадках, коли положення цьогоКодексуне регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першоюстатті 7 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
На підставі ст.26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Так, відповідно до частини 1 ст. 223 Кримінального процесуального кодексу України (КПК) слідчі (розшукові) дії спрямовані на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Порядок проведення слідчих (розшукових) дій визначений у главі 20 КПК.
З метою здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування окремі слідчі (розшукові) дії можуть бути здійснені за клопотанням сторони лише на підставі ухвали слідчого судді.
Зокрема, до таких слідчих (розшукових) дій КПК відносить: 1) допит свідка, потерпілого під час досудового розслідування в судовому засіданні за наявності обставин, що можуть унеможливити їх допит у суді або вплинути на повноту чи достовірність показань (ст. 225 КПК).
Статтею 225 КПК встановлено нормативно-правові підстави для проведення допиту свідка, потерпілого під час досудового розслідування в судовому засіданні. Право сторони кримінального провадження звернутись до слідчого судді з клопотанням про проведення такої слідчої дії виникає за наявності виняткових випадків, пов`язаних: 1) з необхідністю отримання показань від свідка чи потерпілого під час досудового розслідування; 2) з наявністю обставин, які можуть унеможливити допит зазначених осіб у суді або вплинути на повноту чи достовірність їх показань.
Результати дослідження ухвал слідчих суддів, досліджених в ході підготовки узагальнення, дає підстави вважати, що в цілому слідчі судді правильно визначають зміст ознаки винятковість випадків у розумінні ч. 1 ст. 225 КПК.
У частині першій ст. 225 КПК чітко визначені лише два виняткові випадки, які є підставою для звернення сторони кримінального провадження із клопотанням про проведення допиту, зокрема, існування небезпеки для 3 життя чи здоров`я свідка, потерпілого та їх тяжка хвороба. Вжите в частині першій ст. 225 КПК формулювання інші обставини свідчить про невичерпність переліку таких обставин, наголошуючи на існуванні вірогідності унеможливити допит свідка чи потерпілого в суді або вплинути на повноту чи достовірність їх показань.
Оскількисторони нарозгляд клопотанняповторно нез`явились досуду безповажних причин, отже суд може зробити висновок, про те, що відпали обставини, що зумовили його подання, то суд вважає за можливе залишити дане клопотання без розгляду.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.9,214,303-307,309 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання адвоката ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 про проведення допиту свідка в судовому засіданні при провадженні досудового розслідування по кримінальному провадженню внесеному до ЄРДР за № 12022052620000090 від 21.04.2022 року в режимі відео конференції - залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2023 |
Оприлюднено | 01.12.2023 |
Номер документу | 115287656 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші |
Кримінальне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Ліпчанський С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні